Boicot Statii Peco

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boicot Statii Peco

    In ultima vreme pretul barilului de petrol s-a redus la jumatate, astfel ca de la 140 dolari a scazut la 70 si totusi, benzina si motorina au scazut cu doar 1000 de lei. E bataie de joc pt ca guvernul tine taxele si accizele la fel de mari, iar statiile Peco nu vor sa renunte la preturile practicate, avand un profit urias. Daca ei isi bat joc de noi, haideti sa-i boicotam. S-A DECIS CA IN ZILELE DE 27,28 29 OCTOMBRIE TOTI SOFERII CARE VAD ACEASTA MIZERIE SA FACA FRONT COMUN SI NIMENI,PENTRU NIMIC IN LUME, SA NU ALIMENTEZE MASINA SI SA NU CUMPERE NIMIC DIN STATIILE DE CARBURANTI. SPERAM CA PRIN ACEST MOD DE PROTEST SA-I PROVOCAM SI SA VEDEM O REACTIE POZITIVA A ACESTUI GUVERN CARE CONTINUA SA ISI BATA JOC DE NOI!

    in multinationala unde pierd timpul eficient o mare parte a celor ce detin masini deja s-au pus de acord. Aproximativ 300 numai aici.
    avand in vedere ca fenomenul se va extinde, sa speram ca macar in bucuresti se va simti ceva

  • #2
    Iti dai seama ca nu o sa tina nimeni cont de acest boicot. Si daca stau sa ma gandesc mai bine nici nu cred ca vor participa foarte multi. Suntem prea mici pentru mogulii astia. Chiar nu cred ca ii intereseaza.
    Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

    Comment


    • #3
      Pe 27,28 29 nu mai alimentam.
      Dar pe 30 facem plinul. Cu rezerva.

      Comment


      • #4
        Au mai fost tentative de boicoturi din astea. N-ai cu cine, mai ales daca ai in vedere tara in care traim...Asa ca mai bine sa nu ne mancam nervii cu ei, oricum n-o sa reusim nimic. Daca tot vreti sa faceti ceva util, comportati-va civilizat pe styarda, nu scuipati, nu aruncati hartia langa cos...E mei util pt cei din jur decat sa nu mergem azi la benzinarie, si dupa 2 zile de boicot aia sa dubleze preturile pt ca oricum avem nevoie de carburant. Si atunci vin si intreb, cine pe cine f....Aulteaza?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Ceva ar fi sa incercam o petitie din aceea online...Cum a facut pro tv atunci cand cu legea animalelor....Sa fie facuta una ca o plangere pentru guvern.

          Comment


          • #6
            Rog un poll sa vedem cati subscriu cu optiuni particip sau nu particip.
            http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

            Comment


            • #7
              Ma bag si eu...Imi pare rau ca unii descurajeaza asta inca din fasa...Nu o sa ii schimbam noi, asta e sigur...Insa poate va avea un mic efect....

              Comment


              • #8
                Da, vezi efectul descris in postul meu anterior. Atunci ce te faci? fluieri in degete dupa ce alimentezi, ca in portoofel va fluiera vantul...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by toba View Post
                  Pe 27,28 29 nu mai alimentam.
                  Dar pe 30 facem plinul. Cu rezerva.
                  Eu zic sa facem plinul pe 26,pe 30 nu se stie ce va fi.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    Eu oricum alimentez de doua ori pe luna (la avans si la lichidare ), asa ca nu mi-ar fi deloc greu sa fac parte din miscare.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #11
                      Eu zic sa mergem pe bicicleta si asa in occident e la moda.
                      Acum serios, eu cred ca se poate lua atitudine!!!Stiu ca in Romania e la putere politica strutului dar asta e problema lor.
                      Daca toti spun ca nu se rezolva nimik fara sa incerce macar ceva si apoi se lamenteaza ca ce rau e ,atunci sigur nu va fi bine niciodata.

                      Eu sunt deacord cu boicotul si cu petitia.
                      Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                      Comment


                      • #12
                        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                        Comment


                        • #13
                          Eu zic alceva !!! Sa-i impuste cineva pe tariceanu&co ! Asta meritaaa !!!
                          logan 1,5'DCI /85cp.

                          Comment


                          • #14
                            Am semnat si io!
                            Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Particip si eu!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google