Excursii Logan Club Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pai din cate stiu e cea mai eftina din oras.
    ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

    Comment


    • #47
      Ieftina si degeaba. E cea mai proasta: sunt tancurile de benzina/motorina foooarte vechi si pline de rugina. La nevasta-mea la munca vin multi care se plang ca au cazut injectoarele (mai ales diesel) din cauza proastei calitati.

      Eu iau doar de la OMV.



      Gabi, poti sa te dai ca esti asigurator tu Treaba e ca va fi un raliu in toata regula, plecandu-se de la ora 9 din port. La Promenada vom vedea doar ultima parte: indemanarea. Chestia e ca nu stiu alte detalii despre restul cursei, stiu doar ca in jurul orei 10 vor fi la promenada.
      sigpic

      Comment


      • #48
        timp de 40.000 km nu mi-a facut nici o problema benzina de la petrom din gradina mare. chiar pot sa zic ca se consuma mai greu decat altele

        LE de acolo am vazut ca alimenteaza si politistii cu masini personale si cu inscriptii. ei stiu foarte bine de unde sa alimenteze si de unde nu. ca la ei circula zvonul repede cand vine vorba de masini si exploatarea lor.

        dar benzina nu face obiectul discutiei pe acest topic
        Last edited by bogdan_1984; 6 May 2010, 15:36.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Am inteles, pai in cazul asta mai Gicule vin doar sa ma uit si dupa plec la un pescuit cu Vali, sa vad daca o vrea sa mearga cu mine.
          ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

          Comment


          • #51
            bravo.. frumoase poze.. si soarele asta direct in ochi batea.. :P

            Comment


            • #52
              pe vremea cand eram mic in mausoleu se aflau armele. ultima data cand am fost, nu mai erau si am inteles ca le-a mutat in cladirea din stanga mausoleului.

              Mausoleul de la Mărăşeşti este un monument dedicat eroilor Primului Război Mondial.

              Mausoleul a fost ridicat pe locul în care, în vara anului 1917, s-au desfăşurat luptele de la Mărăşeşti, soldate cu victoria trupelor române. ÃŽn confruntările de la Mărăşeşti au pierit 480 de ofiţeri şi 21.000 de soldaţi români. Actualmente mausoleul adăposteşte 5073 de soldaţi şi ofiţeri în 154 de cripte individuale şi 9 cripte comune de pe 18 culoare.

              mai multe pe wikipedia
              sigpic

              Comment


              • #53
                La Marasesti este un muzeu linga mausoleu unde sunt expuse armele. La mausoleul din Soveja exista un osuar deschis, interesant dar cam morbid. La Marasesti am fost facut pionier. Ce vremuri... :-)
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • #54
                  Va contrazic ...la Marasesti exista un frumos muzeu...inchis acum pentru reconstructie...
                  Prin geamuri nu am putut zari decat scule, lazi de var si saci de ciment ....

                  Si mausoleul in sine era in constructie ...nu stiu ce ii facea dar avea schele de jur imprejur ...

                  In rest...liniste.

                  Nu am putut lua nici o amintire ...ptr ca in fata era o singura taraba care avea numai porcarii si nimic legat de specificul zonei !
                  Butea Aurel Laurentiu
                  fara linkuri externe in semnatura
                  BR - 21 - CNB

                  Comment


                  • #55
                    taraba inseamna capota de motor de dacie... in alte zile sunt cateva masini cu asa ceva. nici macar nu am avut curiozitatea sa arunc un ochi sa vad ce este de vanzare.
                    sigpic

                    Comment


                    • #56
                      Urmeaza un sfirsit de saptamina prelungit. O excursie, ceva... ?
                      Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                      Comment


                      • #57
                        Daca vorbeam de acum o saptaman, ar fi fost o chestie. Acum deja e tarziu
                        sigpic

                        Comment


                        • #58
                          da, fac eu una pana la adjud luni, in interes de servici gratar la dunare am contramandat...prost tare we asta
                          sigpic

                          Comment


                          • #59
                            Iar eu sunt de servici sambata. Deci nu e week-end prelungit nici pentru mine .
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #60
                              Se pare ca nici vremea nu tine cu noi in week-end-ul asta. Se anunta ploi pina spre luni.
                              Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google