Loganul Meu 2, 1.5dci 90cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Dar de unde stii ??

    Comment


    • #62
      Fa si niste poze din exterior sa vedem cum arata cu lupe, am si eu lupe pe logan1 , diferenta de la halogen la xenon cu lupa e cer la pamant.Cum ai facut cu lupele? ai folosit aceeasi metoda ca la logan1?
      Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

      Comment


      • #63
        Originally posted by Raulissimo View Post
        Fa si niste poze din exterior sa vedem cum arata cu lupe, am si eu lupe pe logan1 , diferenta de la halogen la xenon cu lupa e cer la pamant.Cum ai facut cu lupele? ai folosit aceeasi metoda ca la logan1?
        Da, aceiasi metoda.
        Poze.
        In plus -
        Folie Llumar Avangarde fata- spate
        Pachet bass Rockford Fosgate incinta sealed (amp, woofer, statie)
        Iluminat interior SMD, + plafoniera spate.

        Urmeaza in proiect - iluminare pedalier fata spate, si schimbat boxele stock. Eventual pe amplificare.
        Attached Files

        Comment


        • #64
          Citat din tipurile de folie de la llumar

          Folie auto LLumar - Seria Avantgarde*****

          "Foliile auto LLumar din seria Avantgarde*****sunt folii auto ceramice, având culori stabile. Avantajul foliilor auto ceramice constă în faptul că ele nu conţin metale, astfel ele nu perturbă folosirea aparatelor electronice ( telefon, GPS, aparat pentru măsurarea presiunii din anvelope, etc. ). Cu toate că această folie nu conţine start metalizat, randamentul ei este ridicată. Folia auto Avantgarde cu transparenţa de 50% reflectă aproape aceeaşi cantitate de energie solară ca şi folia cu transparenţa de 5% din seria Esprit. ÃŽn mod unic pe piaţa românească, producătorul foliilor LLumar oferă pentru această folie premium high-tech o garanţie de 12 ani."

          Comment


          • #65
            Pffff tare bine arata, parca ar fi din fabrica acolo. Sa le folosesti sanatos!!!!
            MY CLA

            Comment


            • #66
              Originally posted by PRESTIGE View Post
              Pffff tare bine arata, parca ar fi din fabrica acolo. Sa le folosesti sanatos!!!!
              Multumesc mult.

              Comment


              • #67
                super bine arata masina,si motorizarea e alegerea potrivita.ma gandesc tot mai mult sa renunt la ideea de a schimba loganul care il am de nou cu o masina sh alta marca si sa ma bag iar la rate pt logan nou.!! stima.

                Comment


                • #68
                  Chiar ca zici ca is din fabrica acolo ... arata superb , ti s-a parut sa cedeze mai greu masticul acela decat la logan1?
                  Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

                  Comment


                  • #69
                    Sigur e dacie?! Glumesc, arata incredibil de bine din fata, super bine. Schimba radical aspectul vizual al masinii. N-am ce zice nota 20+, era greu si scump era sa iasa din fabrica cu asa ceva?....macar pachet optional pentru faruri...si prin care baietii de la Dacia/Renault puteau scoate alti bani frumosi.
                    Ti-am facut o "modificare" daca ii pot zice asa. Ce firma sunt lupele?
                    Attached Files
                    My turbo lag, give your MPI, a chance

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Raulissimo View Post
                      Chiar ca zici ca is din fabrica acolo ... arata superb , ti s-a parut sa cedeze mai greu masticul acela decat la logan1?
                      Nu stiu, nu sunt facute de mine. Sunt facute de un coleg de pe forum.

                      Originally posted by andrei_mircea View Post
                      Sigur e dacie?! Glumesc, arata incredibil de bine din fata, super bine. Schimba radical aspectul vizual al masinii. N-am ce zice nota 20+, era greu si scump era sa iasa din fabrica cu asa ceva?....macar pachet optional pentru faruri...si prin care baietii de la Dacia/Renault puteau scoate alti bani frumosi.
                      Ti-am facut o "modificare" daca ii pot zice asa. Ce firma sunt lupele?
                      Multumesc mult pentru aprecieri.
                      Daca ar fi fost din fabrica, ar fi urcat pretul masinii cu cel putin 1000 E, pentru ca este obligatoriu la xenon sa ai autoleveling si spalator de far. Si toate astea costa.
                      Le facem noi, pe rand. Daca avea de toate, ce ne mai ramanea nou de mesterit ?

                      Originally posted by nelus78 View Post
                      super bine arata masina,si motorizarea e alegerea potrivita.ma gandesc tot mai mult sa renunt la ideea de a schimba loganul care il am de nou cu o masina sh alta marca si sa ma bag iar la rate pt logan nou.!! stima.
                      Eu am vrut Octavia 3. O gaseam la 10000 E. Dar omorate. Am luat loganul cu inima indoita, dar acum o ador si sunt foarte incantat de ea. Nu regret nici un leut.
                      Mentionez ca inailte am avut logan1, mcv, 2008, 1.6 mpi.
                      Last edited by budaipmihai; 3 August 2013, 20:38. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #71
                        si ai cumparat loganul cu banii jos sau rate?

                        Comment


                        • #72
                          Cu banii jos. A fost 12.800 E, cu tot ce putea pune pe ea. Si NU mi-au dat nici macar covorase....

                          Comment


                          • #73
                            :|

                            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                            Comment


                            • #74
                              Astazi am mai facut o modificare micuta dar utila. Difuzorul senzorilor de parcare este stock montat sub plasticul stalpului spate stanga, care nu are gauri date, si pe deasupra sub 1 cm de izolatie fonica. Ca sa il aud, trebuia sa inchid geamurile si sa opresc muzica. L-am scos de acolo, am prelungit firele si l-am tras in stalpul fata stanga. Acolo nu e izolatie fonica, si este aproape de mine cand conduc. E altceva.
                              Nu am reusit in ruptul capului sa inteleg cine a gandit difuzorul acolo, MAI ALES ACOPERIT DE IZOLATIE FONICA. Am ramas interzis cand am vazut.

                              Raulissimo, nu as sti sa-ti spun, nu le-am facut eu, le-a facut un coleg de pe forum.
                              Last edited by budaipmihai; 19 September 2013, 13:26. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #75
                                Salut.
                                Pls ... poti sa-mi spui si mie cine ti-a facut farurile (preturi chestii smecherii )?
                                Si oare cu modificarea astea nu-s probleme pe la ITP??

                                P.S. Ziceai ceva si de foot light-uri ... ai reusit sa le montezi?
                                Last edited by M.FLORIN; 20 September 2013, 06:58. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google