Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asirom pe 6 luni 256 de lei in noiembrie, daca stiam ca se scumpesc de anu asta faceam pe 12 luni.
    In 2012 a fost 427 lei pe 1 an.
    Emag zice 278 la euroins si 330 la uniqua pe 6 luni acum.... Mama lor de hoti!
    Last edited by einstein1984; 7 January 2014, 11:49.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Originally posted by Drogas View Post
      Ce putin platesti domne'
      ...pai ce sa fac daca-s batran

      Anu' trecut am platit fo' 280 si ceva la Astra...halal reducere anu' asta.

      La anu' cand schimbi prefixu' o sa dai si tu undeva pe la 300 / an.

      Comment


      • Cred ca ajuta si copilu la reducere. Mie mi-e ca reducerea sa vina la 31 de ani si nu la 30.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Nu cred. La 30 impliniti in momentu' asigurarii cred ca deja se aplica discount-u'.

          Comment


          • Sa speram!
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Stati linistiti ca nu veti plati niciodata mai putin ca anul anterior, voi credeti ca imediat cum ai implinit 30 de ani iti scade polita de la 1000 lei/an la 600/an ?
              Nu mai vorbesc de faptul ca pretul e in permanenta crestere, iar asa zisul bonus este defapt o crestere mai mica a pretului. Clasele bonus malus sunt facute doar pentru a taxa mai mult pe cei care au daune, nicidecum pentru scaderea pretului pentru cei care n-au belele.
              Oricum sunt convins ca la modul de crestere al rca-ului de la o perioada la urmatoare nu se va putea prinde niciodata o scadere fata de anul trecut a primei, poate sa ai ziua de nastere de vreo 5 ori pe an.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Daca ai copii, nu ajuta la obtinerea vreunei reduceri. Daca sunteti intrebati despre existenta sau nu a copiilor, e in scop pur statistic.
                Teoretic, cei cu copii, sunt mai responsabili la volan. I-am vazut de sarbatori pe aia care au plecat cu plozii dupa ei pe Transalpina, cu toate ca drumul era inchis demult.

                Comment


                • Cred ca idiotii aia au folosit copii ca plasa de siguranta, vin mai repede ajutoarele cand e vorba de copii, macar teoretic.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Daca ai copii, nu ajuta la obtinerea vreunei reduceri. Daca sunteti intrebati despre existenta sau nu a copiilor, e in scop pur statistic.
                    Corect!
                    La fel ca si faptu' ca esti sau nu bujetar sau ca ai carnet de 5 sau 20 ani, etc.


                    @samy, ai schimbat abrupt avataru' (foarte frumos, dealtfel)...trebuia sa anunti si tu inainte.

                    Comment


                    • De cativa ani comand polita la rca-ieftin.ro, dupa ce verific si pe alte cateva site-uri.
                      Si anul acesta a fost cel mai convenabil la ei.

                      Aleg doar anumite companii, exclud pe cele de gen Carpatica, Euroins etc.

                      Concret: varsta "care este", kid de 3 ani si ceva luni (daca ar conta in calcul...), permis din 1996 (daca ar conta si asta...), anul trecut am avut-o la GRUPAMA, B 8, 276.85 lei, anul acesta cred ca este B 10, cu 275.5 lei la ASIROM (comandata sambata, 4.1.2014, azi imi ajunge, intra in vigoare pe 13.01).

                      Aseara vazand comentariile cu EMAG, intru pe ambele site-uri, tot Rca ieftin, mai...ieftin si...culmea, au si scumpit politele, fata de ziua 4 (cand am emis comanda).
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • In ultimuii 2 ani am comandat RCA de la emag ptr. ca era cu cateva zeci de lei mai ieftin decat la rca ieftin, la aceasi societate.

                        Acum, insa, trebuie sa-i dau dreptate lui @77sky, s-au nesmtit astia de la emag.

                        Print screenu' pe care l-am postat mai sus e de la o simulare din data de 4 jan. a.c.

                        Acu' cateva minute am reluat simularea...si surpriza de proportii!!!
                        Attached Files

                        Comment


                        • 270lei / an la simularea din data de 04.01.2014

                          435lei/an la simularea din data de 07.01.2014

                          Ambele la Astra.


                          Deci de unde mortii lor a aparut diferenta aia de 165lei in decurs de numa' 3 (!!!) zile??!!

                          Deci e clar, raman la rca ieftin anu' asta...daca nu umfla si astia peste noapte tarifele.


                          L.E.:
                          Intrebare ptr. cunoscatori: daca mie imi expira RCA-u' actual la sfarsitu' lunii ianuarie, pot face comanda de p-acum?
                          Last edited by Kojak; 7 January 2014, 12:47.

                          Comment


                          • DA poti face comanda acum.

                            Eu l-am luat in 22.11 cu incepere din 10.12

                            Comment


                            • Aha...mersi.

                              Comment


                              • Originally posted by einstein1984 View Post
                                Oricum, carpatica am inteles ca sunt mult mai amabili acum decat erau inainte.
                                Asta mi-a confirmat-o si mie cineva de la ei din interior..Au inceput sa plateasca..acum sa vedem si efectele pe termen mai lung..
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google