Impresii La Volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re poze ca nu intrasera
    Attached Files
    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

    Comment


    • Originally posted by garib1973 View Post
      Re poze ca nu intrasera
      Superba masina!!! Sa o stapanesti sanatos si km multi fara evenimente neplacute. Si mai multe detalii despre cum se descurca. Esti multumit de motor de cum trage?

      Comment


      • Salut ! Sunt un proaspat detinator al unui Logan Laureate Ph2. Sunt un pic dezamagit de atentia uzinei acordata detaliilor. Cateva exemple: luft maricel la partea stanga a portbagajului in dreptul stopului, altul sub farul stang intre far si bara, altul la imbinarea barei spate cu restul caroseriei.
        Last edited by gorbulas; 17 September 2008, 22:02.

        Comment


        • Absolut jenant luftul la portbagaj. L-am privit de aproape si e execrabil de mare (luftul). Mai bine nu mai indoiau portbagajul. Lasau doar stopurile noi.
          Oare nu au si ei putina jena ? Se vad gauroaiele de la o posta....



          Sau bagam niste plastelina acolo ca sa nu bagam degetul ?

          Comment


          • Originally posted by crispred View Post
            Absolut jenant luftul la portbagaj. L-am privit de aproape si e execrabil de mare (luftul). Mai bine nu mai indoiau portbagajul. Lasau doar stopurile noi.
            Oare nu au si ei putina jena ? Se vad gauroaiele de la o posta....



            Sau bagam niste plastelina acolo ca sa nu bagam degetul ?
            Luft??? La ce te referi?

            Comment


            • Originally posted by iuliancristi View Post
              Luft??? La ce te referi?
              ma refer la spatiul prin care chiar se poate privi in portbagaj. E o distanta mult prea mare ..

              Comment


              • Inteleg acum. Asta a fost si prima mea impresie cand am vazut ph 2. Dar m-am uitat si la ph 1 si parca e cam aceeasi chestie. Important e sa nu intre apa in portbagaj ca in rest trecem cu vederea.

                Comment


                • Nu am inteles despre ce luft este vorva puteti sa imi aratati intr-o imagine

                  Comment


                  • Iata cam despre ce e vorba, mare lucru nu se vede in pozele astea, dar acolo trebuie sa cautati "bubele".
                    Fotografiile nu-mi apartin sunt luate de pe forum (sper sa nu se supere detinatorul masinii respective)
                    Attached Files
                    Last edited by gorbulas; 18 September 2008, 13:56.

                    Comment


                    • La bare nu e o problema, la portbagaj, da.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Se stie despre luftul ala (unchiul meu lucreaza la caroserie - de 100 de ani - si a fost primul care mi-a aratat cat de bine se "pupa" acum bara spate cu caroseria fata de versiunea precedenta si ca stopul este mai jos ca usa portbagajului creand acel luft maricel - aspect negativ fata de ph1)! Acum daca se stie nu inseamna ca se va schimba ceva, mai ales ca nu intra apa sau ceva de genul... Este doar o mica inexactitate de imbinare .
                        sigpic

                        Comment


                        • Salutare,

                          Luftul la portbagaj e huge....Eu chiar pot sa bag degetu acolo....Dar pe langa faptul ca e inestetic da si o nota de neprofesionalism...

                          Logan PH2 teoretic ar trebuie sa fie o imbunatatire a PH1 ..Deci un pas inainte.

                          Initial eram exaltat de ideea de a avea PH2 . Acum ma gandesc ca e cam dubios sa iei o masina cu imbunatatiri + luft bonus din partea casei.

                          Sper sa remedieze urgent luftul la portbagaj.


                          Bafta!

                          Comment


                          • Eu nu l-am observat cand am ridicat masina, dar am fost la dealer sa-mi ridic cartea de identitate si le-am expus nemultumirile. Mi-au spus ca se rezolva pe garantie.(ma rever la luftul de la portbagaj, restul "asa e la toate")

                            Comment


                            • Astea sunt defecte de asamblare specifice romanilor... Si eu am o problema intre nivelul capotei si aripa stg fata, sper sa se rezolve la service.. Dar ce spuneti voi de portbagaj eu nu am vazut la masina mea...

                              Comment


                              • Multumit momentan...Am si eu o dif la portbagaj.Distanta in drapta este mai mare decxat cea din stinga,adica spatiul dintre capota si aripa, in rest cred ca totul ok...
                                Attached Files
                                AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google