Vand/Schimb Seat Leon 4x4 Tdi Cu Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand/Schimb Seat Leon 4x4 Tdi Cu Logan

    Dupa cum scrie si in titlu,Vand Seat Leon Cupra 4 Tdi. Pretul este de 10.700 euro FIX pentru cash, iar pentru variante discutam, pretul fiind mai mare ( undeva peste 11.000 )

    Ma intereseaza in special: Logan 1.6 i, preferabil 8v fara prea multe modificari. Cei interesati sa imi faca o oferta si discutam.


    Pun mai jos, o parte din dotari & modificari.

    - 2002 septembrie (Acest model s-a fabricat intre 2002-2003 )
    - Motor 1.9 Tdi ARL 150 cp. - 125.000 km
    - Climatronic
    - abs+ebd+tcs+esp
    - scaune electrice + piele
    - geamurile electrice
    - oglinzile electrice, incalzite si pliabile electric
    - radio casetofon + magazie 6 cd-uri + un radio cd original
    - 8 incinte acustice
    - 4x4 4motion
    - senzor ploaie + oglinda interioara anti orbire

    Dotari suplimentare:

    - jante 8x17 OZ Ultraleggera
    - distantiere roti H&R 10mm - fata si 20mm - spate
    - bare stabilizatoare H&R fata / spate , bare de rigidizare Wieckers fata sus/jos si spate in portbagaj
    - arcuri H&R sport + amortizoare Koni reglabile pe duritate
    - brate spate sport (Forge) pt reglaj complet unghiuri de cadere/ convergenta
    - discuri de frana C.T.F. dungate si perforate fata /spate fata 330mm cu 4 pistonase pe etrier si spate 256mm dublu ventilate gaurite si dungate din aliaj de ergal (fiecare disc este din 2 bucati )
    - conducte race schimbate pe fata
    - intercooler fata race 800x300x75 cu tot traseul de tubulatura schimbat de la turbo la intercooler si de la el la admisie cu furtune de silicon.
    - kit turbo mai mare cu galerie schimbata race
    - radiator de ulei cu termostat
    - boost controller
    - traseu de evacuare complet schimbat race
    - kit de ambreiaj sport de la Sachs Race.
    - suport cutie race schimbat
    - short-shift
    - ceasuri de interior 5buc , temp ulei , temp apa , presiune ulei , presiune turbo , voltmetru
    - xenon
    - eleron JE DESIGN spate reglabil
    - suport pregatire telefon
    - alarma Viper cu pager
    + alte mici modificari

    Bondarul momentan functioneaza impecabil, are foarte multe piese / consumabile schimbate. Momentan are o fila de aprox 200 caluti; se poate si mai mult la nevoie

    Masina se poate vedea in Buc, sect 2.

    Pun mai jos cateva poze.

    Tel: 0751200477
    Email & ID: olivian111@yahoo.com

  • #2
    Si cateva poze .....
    Attached Files

    Comment


    • #3
      si ce diferenta ai mai vrea pe masina????
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • #4
        Te-ai saturat de aceasta masina si vrei logan ?

        Comment


        • #5
          asta nu a fost masina lui Ceky de la DimSport?
          Fuarte Nervos !!!

          Comment


          • #6
            Rog frumos seriozitate. Cei care au chef de caterinca si au probleme sa mi se adreseze pe pm, restul au report. Multumesc

            Masina este cea de la Dimsport si are un singur proprietar - cumparata de la Porsche Romania. Alte detalii le discut la telefon, pm, mail, sau messenger.

            Si pentru cei care chiar sunt interesati sunt dispus la negocieri in limita bunului simt.

            Datorita lipsei de $$ si a "pasarelelor" care le am si pentru a imi satisface "nebunia" sunt nevoit sa dau bondarul....
            Am nevoie de un logan 1.6 8v, pentru ca este singura motorizare mai ok omologata FIA; " cine stie, cunoaste" .... poate mai iau si eu startul anul acesta .....macar o coasta

            Bondarul are foarte multe piese recent schimbate, inclusiv tampoane motor, role intinzatoare, curele, kit ambreiaj, etc. Jante Ultraleggera Noi. In acest moment gandacul functioneaza impecabil si nu se intrevad cheltuieli pe viitor.

            Acest anunt va fi valabil pana reusesc sa ma descurc si sa imi rezolv "problemele". Daca am noroc masina va iesi de la vanzare. Va multumesc.



            Cu Stima,


            @cata29 - esti cumva ironic ?
            Last edited by MANIAC222; 27 April 2009, 13:17.

            Comment


            • #7
              care ar fi diferenta care o vrei ?
              o intrebare un pic pe langa,din cate stiu la astea noi dieselul e FR ,si cupra e benzina ...pe vremea aia si dieselu era cupra?
              Last edited by Cristi_Xp; 27 April 2009, 13:38.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                @ Cristi_Xp - Mi se pare ca am vbit la tel !!??! Daca vrei sa discutam de o diferenta da-mi un add la olivian111@yahoo.com si discutam detaliile.

                Iti dau mai jos un copy paste cu o mica explicatie: ......

                A range of TDI Diesel engines was available, including a 150 PS (110 kW) version of VW's 1.9 TDI engine, originally sold as a Cupra 4 TDI, with 4 wheel drive, that was sold for 1 year only, and only in certain countries, then passed to Evolution series, then Top Sport and later rebranded as the FR (Formula Racing). In some countries, a León was available equipped with four-wheel drive, which is based on the same Haldex Traction differential as the VAG Group.

                Comment


                • #9
                  multam fain de explicatie .Nu am vorbit la telefon,eram curios de diferenta ...
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    @Cristi_Xp - Unul din telefoanele primite astazi a fost din partea unui tip Cristi. Scuze de confuzie.
                    O diferenta cinstita ar fi prin scaderea valorilor celor 2 masini. Totul fiind discutabil bineinteles.

                    Comment


                    • #11
                      Uppp ........ Urcam putin ..... Logan 1.6 8v va rog..... Pretul este discutabil.

                      Uppp........
                      Last edited by MANIAC222; 30 April 2009, 10:36. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Uppp..... logan 1.6 8v careva ?

                        Comment


                        • #13
                          Tare masina, ce mai stati pe ganduri?...la un moment am vrut sa o iau eu, dar nu a vrut logan diesel.
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • #14
                            si mie imi place, dar nu sunt bani , spor la vanzare ! ! ! Uppppp
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • #15
                              Mersi mult pentru up felix. Pacat ca nu ne-am inteles dar chiar nu aveam ce face cu 1.5 dci.

                              B-64-MVP - mersi pentru up. Bafta si tie.

                              Dupa cum merg treburile e posibil sa o scot de la vanzare si sa ramana ca masina de weekend si concedii, de altfel asa cum mi-as fi dorit. Upp.
                              Last edited by MANIAC222; 4 May 2009, 16:05.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google