Curatenie La Bursa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Curatenie La Bursa

    AM si eu o curiozitate, ce ma roade de ceva vreme. Tot observ de ceva timp, pe sectiunea bursa, multe thread-uri, ale aceluiasi useri, care au ceva de vanzare/cumparare, cand mai simplu ar fi fost un singur thread, cu toate categoriile expuse la vanzare...ex: in loc de -1. Vand cauciuc, 2. vand volan, 3. vand pe mama - acelasi user , nu mai bine, isi expune articolele ce le are la vanzare intr-un singur thread, decat sa faca atatea thread-uri pt fiecare lucru in parte? Mi se pare prea incarcat bursa,si prea nebagata in seama.....nu stiu, parerea mea. Ca sa nu mai zicem, ca sunt unele threaduri deschise de ff mult timp, dar este interesat nimeni de acel produs. Nu exista un termen limita pt a sta deschis un anunt la bursa?


    Multumesc pt intelegere, aveam doar o curiozitate.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

  • #2
    daca eu vreau sa cumpar cauciucuri intru pe google si caut "cauciucuri kormoran" , nu caut "Ce vinde Dorel"
    deci ca rezultate ,mai degraba o sa primesc titlul unui thread , decat continutul unui thread , la fel si cu cautare pe forum .
    Last edited by Cristi_Xp; 1 June 2011, 16:27.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Mai, asa o fi...ca prea zici cu foc......eu unu cand dau la cautare pe goagal....imi gaseste cuvantul cheie, chiar si intr-un post......
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • #4
        gaseste ,dar mai greu .Au un pic de prioritate titlurile .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Originally posted by cristi3775 View Post
          Ca sa nu mai zicem, ca sunt unele threaduri deschise de ff mult timp, dar este interesat nimeni de acel produs. Nu exista un termen limita pt a sta deschis un anunt la bursa?
          Arata-mi acele topicuri care sunt deschise de mult timp. Chiar sunt interesat de ele.
          Am luat la rasfoit (daca iti vine sa crezi...) toate topicurile, pana in decembrie 2010, doar unele au fost lasate deschise (din anumite motive).

          Ce am constatat:
          1. Sunt multi useri ce nu isi solicita inchiderea topicurilor initiate de ei. Trebuie sa "deduci" din specificul si lipsa de activitate ca e de inchis.
          2. Sunt alti useri care isi anunta inchiderea topicurilor. Bravo lor!
          3. Cel mai mult ii apreciez pe cei care dau "Report" spre a le fi inchise topicurile.
          Asa ar trebui sa procedeze fiecare "lansator de topic"...

          Iti imaginezi, cumva, cat de mancatoare de timp este aceasta activitate de luat la puricat topicuri prafuite, sa vezi (deduci) care sunt de inchis ori ba?
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • #6



            era un exemplu..dar n-a...daca e bine asa...cate un thread pt fiecare lucru....nu mai zic nimic.....aveam doar o curiozitate, de aeea am intrebat.
            Se pate inchide si sterge aici, daca se accepta de conducere.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google