Problema Posturi Sterse !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Posturi Sterse !

    Am o problema cu moderatorii care sterg posturi aiurea.

    Si il voi da exemplu pe Niki care mi-a sters un post de la topic-ul "Sfat achizitie laptop"

    A intrebat daca stie cineva vreo oferta la laptop-uri si cineva i-a raspuns sa astepte pana la "black friday", apoi el a spus ca are altceva de luat pe data de 23, apoi eu am venit cu reply-ul meu in care il informam faptul ca nu trebuie neaparat sa ia un singur produs, in ziua de 23 poti lua mai multe produse, si sa astepte pana atunci pentru a-si achizitiona un laptop la o promotie frumusica.

    Post-ul meu era ONTOPIC despre reducerea care a mentionat-o el, doar informandu-l de faptul ca poate sa achizitioneze mai mult de 1 produs pe data de 23.

    Macar daca s-a sters post-ul , se putea frumos zic eu un PM in care sa imi spuna si motivul pentru care l-a sters. Si acesta este doar un exemplu.
    Multumesc anticipat pentru raspunsul vostru.
    sigpic

  • #2
    Pe alte forumuri se da BAN si daca te impiedici de un chistoc si tu te vaiti ca ti s-au sters niste posturi, "aiurea"? Cat timp intri intr-o comunitate, de buna voie si nesilit de nimeni, accepti contextul, care, fie vorba intre noi, este mult mai prietenos decat marlaniile de pe multe alte forumuri auto.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      bGy, intr-un fel ai dreptate, era ok sa fie trimis un mesaj privat.
      Dar avand in vedere cat de mare e forum-ul si cate posturi se editeaza/muta/sterg zilnic, plus cate avertismente se dau le dau dreptate moderatorilor.

      Comment


      • #4
        Nu activez pe niciun forum auto si nici nu imi doresc, nu ma plang de un post, pana la urma nu e intrecere de posturi si nu castig nimic, ma deranjeaza faptul ca nu se sterg alte posturi care sunt pe LANGA subiect si mi se sterge un post care era fix PE subiect doar pentru ca are o boala pe mine moderatorul ?
        Ca bine spui darksid3 , ma supun regulamentului intern, dar nicaieri in regulament nu zice ca se vor sterge posturi anapoda fara nici macar o greseala.
        Repet, nu ma intereseaza postul ala, ma intereseaza marlania, exact asa cum o numesti si tu.

        Si activez pe cateva forumuri (nu de auto) si nicaieri nu se da ban pt un post la subiect cum spui tu.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Citeste din nou ce-am vrut sa zic ;)
          Cat despre marlanie, asta e in functie de cum percepi lucrurile. Era mai ok daca iti dadea PM si cartonas rosu pt offtopic? Ce zici ?
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            "pe alte forumuri se da ban si daca te impiedici de un chistoc" - asta ai scris tu, si din asta eu inteleg ca pe alte forumuri se dadea ban la cea mai mica abatere, in cazul meu, era ban in loc de un post sters.

            Eu unu asta inteleg.
            Am fost nevoit sa intretin si eu un forum, dar si moderatorii la rand-ul lor aveau un regulament intern cum spui tu, nu numai userii , nu am nimic cu tine, cu seba, cu vitriol, cu cezar sau cu cristi...Dar atunci cand cineva iti sterge un post doar pentru ca asa vrea el, eu zic ca incalca acel regulament intern la care ma supun cand intru in aceasta comunitate.
            sigpic

            Comment


            • #7
              In cazul tau, era BAN pentru ca "ai indraznit sa pui la indoiala decizia moderatorilor". Cat despre Regulament, nici macar Constitutia unei tari sau Legea, nu se respecta la sange, dar intr-o comunitate virtuala? Rolul Regulamentului de forum este unul facultativ si ca lucrurile sa fie cursive. Nu discutam despre instructiunile de aplicare a unei Ordonante de Urgenta, spre exemplu. Este pur si simplu ceva ce coincide cu bunul simt.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                Cu bunul simt a coincis si faptul ca am vrut sa il ajut cu o informatie, si anume sa isi cumpere si acel produs de care avea nevoie tot pe data de 23, pt ca se pot cumpara si zece produse in ziua respectiva. Tot cu bunul simt coincide, faptul ca s-a sters acest post nu coincide cu bunul simt de care tot tu imi spui.

                Multumesc, am inteles.

                Se poate inchide topic-ul
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Repet, daca se dadea rosu si primeai PM, erai mai multumit? Tocmai ala e bunul simt, sa stergi un offtopic si s-o lasi moarta, chiar daca Regulamentul (ca tot a fost invocata aplicarea si respectarea lui, la sange) ii dadea dreptul !
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Ii dadea tot dreptul daca era off-topic absolut corect. Dar avand in vedere ca era ONTOPIC ce drept ii mai da ? Niciun drept
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Doar Moderatorul decide asta
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        Ok am inteles, nu o scot la capat. Multumesc pentru raspunsuri.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by darksid3 View Post
                          Pe alte forumuri se da BAN si daca te impiedici de un chistoc si tu te vaiti ca ti s-au sters niste posturi, "aiurea"? Cat timp intri intr-o comunitate, de buna voie si nesilit de nimeni, accepti contextul, care, fie vorba intre noi, este mult mai prietenos decat marlaniile de pe multe alte forumuri auto.
                          alte forumuri cum ar fi .... ? nu stiu nici un forum pentru care se da BAN pentru ca nu esti de acord cu deciziile luate de moderatori

                          Comment


                          • #14
                            Discutiile despre generalitati nu se filtreaza prin obtuzitatea unui singur individ, asta ca o sugestie pentru cand o sa te faci mare si, poate, o sa ai discutii mai importante.

                            Revenind la subiect, postarile mele survin pe motivul bunului simt, altfel initiatorul putea sa fluiere la stele, in asteptarea unui raspuns "oficial"
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by darksid3 View Post
                              Doar Moderatorul decide asta
                              Intr-un cuvant moderatorul poate decide daca e on-topic un post off-topic si vice-versa. Asta mi se pare aiurea, si non Fair-Play.
                              Deci moderatorul are dreptul sa incalce regulamentul?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google