Problema Vizionare Imagini Atasate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Vizionare Imagini Atasate

    Cam de o luna am o probmela cu vizionarea imaginilor atasate pe oricare din thread-uri. Am observat ca difera in functie de rezolutia/marimea pozei atasate, daca poza este mica o pot vedea, daca este mai mare se incarca 30-70% din poza, restul fiind negru.
    Folosesc ultima versiune de mozilla firefox dar am incercat si cu internet explorer si tot asa patesc. Am incercat sa reinstalez browser-ul, java, flash player dar degeaba.
    Atasez un print screen ca sa intelegeti mai bine despre ce vorbesc (este ultima poza atasata de la thread-ul "ghiceste masina" post-ul #13290)
    Attached Files

  • #2
    am si eu aceeasi problema atat pe firefox cat si pe internet explorer.De pe tableta si telefon imi merge perfect.
    Ce chestii ai instalate pe laptop,sa vedem ce avem in comun.Eu credeam ca e de la kaspersky...dar nu e
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Daca va ajuta, pe Chrome merge fara probleme!

      Comment


      • #4
        Si eu le vad de pe telefon. Kaspersky am si eu instalat dar nu am incercat sa-l dezinstalez sa vad daca mai am probleme.
        Nu stiu de la ce ar putea fi, nu am nimic iesit din comun prin pc partea ciudata este ca pe celalalt forum dacia nu am probleme cu pozele desi au acelasi still de afisare a pozelor.
        PCH probabil la tine se vad de pe orice browser. Sau si tu ai probleme cu mozilla?

        Comment


        • #5
          e de la pluginul care pune sigla pe poza...
          o sa incerc sa vad ce si cum nu e ok.Acum e dezactivat,ar trebui sa functioneze ok.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Incercati sa dati o stergere completa a cache & cookies
            Ctrl + Shift + Delete pentru Mozilla

            Comment


            • #7
              Nu mai am Mozilla, dar am incercat acum de pe Explorer si merge ok!

              Comment


              • #8
                nu e de acolo , ca nu merge nici pe IE .
                Merge ok ca e dezactivat watermarkul...
                Functioneaza in Safari,Opera,Chrome.
                Nu functioneaza in IE si Mozilla ....
                Last edited by Cristi_Xp; 11 December 2012, 19:31.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Vad si eu acum pozele dar tot sunt cateva care nu le vad.

                  Comment


                  • #10
                    acum ar trebui sa mearga toate, iar pe paginile care nu merg incearca un CTRL+F5...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      Da, asa merge.

                      Comment


                      • #12
                        firefoxul meu si-a facut un update in 7 decembrie si de atunci am impresia ca a inceput sa nu mai mearga.Pe alt laptop functioneaza ok pe firefox...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          Sigur are legatura cu ceva de prin calculator, la mine nu merge de mai mult timp.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Sefa Casei View Post
                            Incercati sa dati o stergere completa a cache & cookies
                            Ctrl + Shift + Delete pentru Mozilla
                            Mai ascultati si de altii, sunt multi care au reusit asa.

                            Comment


                            • #15
                              tu nu pricepi ca e dezactivat acum pluginul si de aia merge normal doar ca nu afiseaza watermarkul pe poza ca e dezactivat.Nu merge nici pe IE la care tot timpul isi curata cacheul...
                              Iar la un Ctrl+F5 nu mai tine cont de cache...
                              Am si incercat mai inainte si exact aceeasi poveste...
                              Asteptam un update de firefox ,poate isi revine atunci.
                              Last edited by Cristi_Xp; 12 December 2012, 17:06.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google