VBulletin Message.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VBulletin Message.

    Cand vreau sa vad noile posturi, uneori imi apare acest mesaj:
    vBulletin Message:
    Searching has been disabled. This is most likely automatic and due to high server load. Please try again later.
    De ce tot apare acest mesaj, deci?

    P.S.: Din ce cauza sunt asa multe probleme cu forumul in ultimele zile?
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

  • #2
    Si eu am aceiasi problema,nu se poate rezolva?

    Comment


    • #3
      Si la mine la fel, acum nu mai merge nici sa vad pozele...
      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

      Comment


      • #4
        ...poate din cauza succesului forumului atat de mare
        Si pozele se incarca, doar ca mai greu, pentru ca unii le uploadeaza la rezolutie foarte mare (inutila uneori)...
        :inlove:

        Comment


        • #5
          E un mesaj automat, cand serverul e foarte incarcat nu mai permite anumite functii care consuma resurse. Iar search-ul pentru new posts e una din ele, presupune o interograre in baza de date.

          Comment


          • #6
            Multumesc nsa. Cu asta am fost lamurit, dar mai sunt probleme: nu mai pot deschide pozele, uneori cand vreau sa deschid forumul imi tot apare "Page not found" si se incarca groaznic de greu.
            sigpic
            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

            Comment


            • #7
              Originally posted by nsa View Post
              E un mesaj automat, cand serverul e foarte incarcat nu mai permite anumite functii care consuma resurse. Iar search-ul pentru new posts e una din ele, presupune o interograre in baza de date.
              inseamna ca e tot mai accesat in ultimult timp forumul...ca de cateva zile abia pot sa mai intru la sectiunea aia ...noroc cu mail-urile de instiintare la posturile noi
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                Originally posted by nsa View Post
                E un mesaj automat, cand serverul e foarte incarcat nu mai permite anumite functii care consuma resurse. Iar search-ul pentru new posts e una din ele, presupune o interograre in baza de date.
                corect
                Loadul pe server era mare,si incercam si eu sa vad de unde provine,ce pot sa opresc ce pot sa las ... trebuie sa pun anumite restrictii ca sa nu ma trezesc cu contul suspendat.Inca suntem pe shared server,si studiez sa vad cum as putea sa punem pe dedicat..deocamdata toate solutiile de dedicat mi se par aberant de scumpe...
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Si speram ca structura forumului in zona thread-urilor nu va ramane ca acum mult timp
                  Multumim!...acum e bine
                  Last edited by viorelu; 13 January 2009, 00:59.

                  Comment


                  • #10
                    Problema asta o am cam de 1 saptamana,azi nici nu am putut intra pe forum,decat tarziu,pe la 22.00
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      ai dreaq de hakeri..

                      Comment


                      • #12
                        de cand a dat geru`, sta lumea in casa si butoneaza la PC.
                        Ding...

                        Comment


                        • #13
                          De cand cu criza si-a luat lumea Logan...
                          Dong...
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            iar mie imi apare mesajul : "momentan se lucreaza, reveniti mai tarziu" !!!!!!

                            Comment


                            • #15
                              era oprit de azi noapte... am mutat 30 gb pe alt server ...sa vad daca merge altfel aici .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google