Feedback membrii (pe cine recomandati si pe cine nu)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Feedback pozitiv pentru ghiaurul. Foarte promt si lucreaza f. bine.
    Astazi mi-a montat filtrul de polen. Se mai ocupa si cu: http://www.loganclub.ro/forum/vand_a...light=ghiaurul
    Recomand!

    Comment


    • buna seara.
      as dori sa dau un feedback cu multe minususri utilizatorului @spulberica.
      de ce spun asta? pt ca in urma cu 1 luna si ceva i-am trimis un parasolar personalizat. inainte de a trimite coletul, l-am sunat sa il intreb daca mai e valabil, pt ca intarziasem in efectuarea comenzii din cauza ca am fost foarte aglomerat..acesta nefiind singurul meu topic. a fost de acord..ii trimit coletul. dupa 2 saptamani se intoarce pe motiv de neridicare.
      merg, ridic coletul, platesc taxa de 10 lei retur si cu inca 8-9 la expediere..deja erau 18lei.
      bine. il sun..deja raspundea foarte greu, imi raspunde si imi spune ca il mai vrea si sa il trimit. ok. iar zis si facut..ii trimit coletul cu rugamintea ca din cei 18 lei sa plateasca si el 10 lei pt ca nu l-a ridicat. a fost de acord. apoi incerc iar sa il sun pt ca stiam ca a ajuns la oficiu coletul..el nu mai raspunea neam. il prind cu greu la tel..imi zice ca merge sa il ridica intr-o ora. in sun in 20-30 min si ii dau si nr de prezentare..apoi i-al de unde nu-i. il sun..ii dau msj, atat sms cat si pm..nimic. absolut nici un semn inapoi.
      merg acum 30 min si am luat teapa de la posta. la tura aceasta am platit iar vreo 18-19 lei. de data asta pe colet scria ca destinatarul refuza ridicarea. de ce esti lipsit de obraz si imi spui sa iti mai pun coletul inca o data si tu mergi la posta dar in loc sa il ridici il refuzi?

      concluzia..o teapa de cca 40 lei taxe + materiale irosite + sms-uri date + nervi + drumuri la posta. de ce? fiindca unii oameni nu au pic de bun simt si obraz fara de munca cuiva..si aici vb la propriu.

      am topicul de ceva vreme aici..si in ultima perioada nu am mai putut onora la timp comenzile deoarece m-am angajat si e foarte greu sa muncesti non stop..fara pauze..adica fara zile libere.
      dar am explicat situatia si unii colegi au inteles si au apreciat efortul meu.
      nu am tras nimanui vreo teapa de cand lucrez cu asa ceva..ba chiar am mai trimis si gratis cand am putut chiar daca omul a gresit la aplicare sau masuratori.

      aviz celor care vor sa colaboreze cu acest user. cu mine, unul, nu mai are ce discuta din nici un punct de vedere.
      probabil ca la urmatoarea teapa luata aici..voi cere banii in avans pe card si daca eu nu am putut onora comanda la timp din x motive si omul nu vrea sa prelungeasca termenul..atunci ii voi returna suma chiar daca am eu comanda gata.

      am scris mai detaliat teapa asta ca in caz de va face asa..aveti grija si a 2 a oara nu ii mai onorati comanda.
      Last edited by turturel; 6 August 2012, 18:06.
      Stickere auto personalizate

      Comment


      • Jos palaria pentru Cristi-XP, pentru ajutorul dat in procurarea unui set de bujii NGK-iridium; nici nu se putea altfel, nu?
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Eu as propune ban permanent pentru @spulberica, cu posibilitatea de a plati colegului @turturel, cei 40 de lei pentru scoaterea ban-ului.

          De ce? Pentru ca daca @spulberica asta nu pateste nimic, alti melteni vor intelege ca treaba asta nu e tocmai grava.
          Last edited by vitriol; 6 August 2012, 18:34.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • @vitriol - iti multumesc pt sustinere si mi-as dori sa se ia masuri impotriva acestor useri care pt un motiv anume..numai de ei inteles, le fac probleme celorlalti.
            Stickere auto personalizate

            Comment


            • Originally posted by mdaniel76 View Post
              Eu am avut experienta neplacuta cu userul @Prestige din Blaj. Mi-a comandat o pereche de faruri ph2 xenoncu lupe la 1000ron. i le-am facut si trimis, le-a primit, nu le-a platit - urmand sa imi trimita banii nu ramburs ci prin banca, si a fost la service cu ele sa le monteze. in timpul montajului a constatat ca ceva nu mergea. drept urmare omul a facut spume, si mi le-a trimis inapoi prin curier pe cheltuiala mea-ok. apoi omul a zis ca sa vezi, ca nu le mai vrea, ca nu isi merita banii dar de fapt arata incredibil de bine masina, ca el nu da atatia bani pe ceva ce nu merge. i-am zis ok, mi le trimiti inapoi pe cheltuiala mea, le remediez si ti le trimit inapoi tot pe cheltuiala mea. la care omul nu a vrut sa mai auda de asa ceva decat daca vezi doamne imi convine sa le dau cu 850lei. chestie cu care nu am fost de acord. de data ce iti trimit totul nou nout cu folie pe el, ne intelegem la un pret, cum sa faci nazuri ulterior? Problemele farurilor dde care se plange el e posibil sa fi aparut la transport de la vreo izbitura. sunt om serios, threadul meu are o vechime foarte mare si nu cred ca e cinema sa ma suspecteze ca el ca as fi vrut sa ii dau tzeapa, in conditiile in care nici macar nu le platise. Apoi mi-a zis ca oricum nu mai are bani sa mi le plateasca chiar daca le remediez pentru ca si-a luat cauciucuri.
              Sunt convins ca omul a primit de la mine o pereche de faruri care pe drum s-a intamplat ceva la ele, dar am fost deschis fata de el sa remediez pe cheltuiala mea tot ce era nevoie. Dar el s-a sucit si a zis ca nu le mai vrea "ca nu merita banii" desi tot el initial le laudase. Sau ca le-ar fi vrut daca le dadeam cu bani mai putini. Nu stiu ce parere au despre el ceilalti colegi de pe forum, dar fata de mine consider ca a fost tepar. mi-a comandat ceva, i-am trimis, apoi a vrut sa le ia pe degeaba ca sa zic asa. Urat din partea lui. Din acest punct de vedere eu nu il recomand deloc.
              nu esti singurul ...........

              Comment


              • acest gen de probleme sunt discutabile.
                daca am o problema cu cineva, scriu aici ca nu a ridicat coletul un coleg si se alege cu un ban... asa de ... frumusete.
                acest thread este facut pentru a avertiza ceilalti membrii despre neseriozitatea unor colegi de forum.
                din pacate nu pot face pe judecatorul si sa decid banarea unui user la plangerea unui alt user pe o problema nu tocmai legata de forum.
                riscurile sunt si de partea comerciantilor si de partea cumparatorilor.
                asa este in bussines

                numai bine si sper sa gasim o modalitate de a NOTA cumva acesti membrii.

                Comment


                • sa i se puna la avatar o insigna de genul : "colaborator neserios" pe o perioada de timp. daca greseste si a doua oara sa i se prelungeasca durata de "insemnare"
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • se poate face un user group unde se pot muta userii care nu sunt seriosi si prin acest fel, vanzatorii pot vedea clar cu cine stau de vorba. Trebuie gasita o culoare si un ALIAS gen "colaborator neserios" .... dar ceva care sa spuna asta mult mai eficient....

                    astept sugestii

                    Comment


                    • recomand cu caldura ANA87; in ceea ce ma priveste a dat dovada de seriozitate si punctualitate; preturile sunt ok si piesele la fel.

                      Comment


                      • Originally posted by skandal View Post
                        se poate face un user group unde se pot muta userii care nu sunt seriosi si prin acest fel, vanzatorii pot vedea clar cu cine stau de vorba. Trebuie gasita o culoare si un ALIAS gen "colaborator neserios" .... dar ceva care sa spuna asta mult mai eficient....

                        astept sugestii

                        Urmatoarele sunt Copy/Paste de pe un thread dedicat aceluiasi subiect pe forumul "AirsoftRomania".

                        Userul "Rhyn0" spune:
                        "Dragi colocatari ASR, aceasta noua sectiune va permite sa va impartasiti experientele de vanzare cumparare pe ASR. Daca aveti vreo problema cu vre-un user, share it here. Daca sunteti extrem de multumit de alt user si vreti sa-i consolidati reputatia de vanzator/cumparator.. aici este locul unde puteti face asta.

                        Cateva reguli, pentru inceput pana ii dam de cap:
                        -Un thread separat pentru fiecare user, cu titlu "numele userului"(fara alte comentarii in titlu.(ex pentru mine threadul s-ar chema "Rhyn0")
                        -fara flame, va spuneti pasurile, respectivul poate sa va raspuna, tineti discutia in limite rezonabile.
                        -pe baza a ce se scrie, adminii ASR se pot autosesiza in in anumite situatii si lua actiuni punitive. Nu vindeti gogosi pentru ca este posibil sa va treziti cu sanctiuni chiar daca sunteti "mai putin vinovat" decat celelalt.

                        Deocamdata atat.
                        pe masura ce va permite timpul, threadul "blacklist" va fi impartit si redenumit in threaduri separate pentru fiecare.
                        Ca o completare puteti posta link de la threadul de vanzare/cumparare pentru a se isentifica mai usor datele problemei."

                        Sper sa va fie de ajutor ideile lor.
                        Sarbatorim 1 an de Logan Club Barlad!

                        Comment


                        • Recomand @axscu am fost multumit de produsele cumparate de la el. Ambalarea coletului a fost ok.

                          PS: Pentru cei care nu ridica coletele comandate recomand introducerea platii in avans a produsului exact cum e si pe ebay si nu o sa mai fie probleme.

                          Comment


                          • eu il recoman pe mario_09.a cumparat f multe de la mine si de fiecare data a fost foarte hotarat si a ridict coletele de cum au ajuns
                            Vand cotiere Speed cu intaritura metalica la super pret!

                            Comment


                            • recomand adrian200 pentru ca m-a ajutat cu niste leduri

                              Comment


                              • Un user de care sa va feriti este IULYANCOSTY din tg jiu.
                                imi comanda 2 sticle pt proiectoare le pun la posta.ajung la el nu le ridica.revin la mine,il sun imi zice ca a fost la mare ca bla bla,bun il mai intreb le mai doresti?da pune le la posta ca le ridic.azi imi vine coletul inapoi RETUR.
                                deci teapa de 40 ron.plus ca nu are macar tupeu sa raspunda la telefon.deci aviz userilor care aveti de a face cu el.
                                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google