D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumim @nimeni pentru comanda si pt reclama...
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • @ dani am vazut pe site ca aveti un pret foarte foarte bun la banda termo izolatoare pentru galerii.

      intrebare : chit ca am tabla aceea de aluminiu intre traseu si caroserie daca merg in afara cu viteze mari se incing plasticele de pe mijlocul masinii.
      ma ajuta cu ceva daca imbrac traseul in banda asta ?
      pot avea probleme ? sa se incinga catalizatorul sau intermediara ?
      mersi

      Comment


      • E posibila ca acea caldura nedegajata sa afecteze traseul de evacuare, adica sa dilate materialul si sa-l deformeze. La racire brusca (treceri prin apa) e posibil sa se fisureze in anumite locuri, anume pe la intermediara sau chiar dupa catalizator.

        Caldura aceea se propaga pe toata podeaua, nu prea ai ce-i face.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Azi am fost anuntat de acasa ca au sosit si amortizoarele mele MONROE ,4 la numar.
          Multumesc pentru promptitudine si pentru solutia SONAX oferita bonus.

          Comment


          • Cu placere, sa le folosesti sanatos si sa te poarte cati mai multi km fara probleme! Solutia respectiva se amesteca cu 2,5 -3 litri de apa.
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • Originally posted by dsign View Post
              E posibila ca acea caldura nedegajata sa afecteze traseul de evacuare, adica sa dilate materialul si sa-l deformeze. La racire brusca (treceri prin apa) e posibil sa se fisureze in anumite locuri, anume pe la intermediara sau chiar dupa catalizator.

              Caldura aceea se propaga pe toata podeaua, nu prea ai ce-i face.
              of. e chiar enervant. daca merg 150 160 pe autostrada chiar se incing destul de tare.

              spune mi atunci din placutele pe care le ai pe site pe care mi le recomanzi.
              vreau sa ma tina mult 30.000 sa zicem si sa franeze si bine. ceva ca astea de fabrica.
              o sa cumpar uleiul de la tine. 8100 xcess 5w40. in 1 2 sapt ca fac revizia

              Comment


              • Iti recomandam ATE daca doresti sa te tina mai mult.


                Banda respectiva este gandita pentru galeriile de evacuare in special, se foloseste la masini modificate pentru a muta niste parametrii de functionare in anumite conditii. Scopul principal este mentinerea gazelor fierbinti si secundar coborarea temperaturii in compartimentul motor. Nu recomandam folosirea ei sub masina pe evacuare pentru ca mentine umezeala si conduce la corodarea rapida a evacuarii.
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Un UP de la mine pentru baieti.

                  Am achizitionat 2 capete bara de la ei. Baieti super cu marfa buna.

                  RECOMAND cu incredere.
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • salut,m-ar interesa si pe mine un lichid de frana dot4 pt logan berlina fara abs care sa aiba un punct de fierbere cat mai ridicat si un set de placute de frana ceva mai moi, nu ca cele stock ce tin 30-40 mii km

                    ferodo seria tar sau sl am auzit ca sunt ceva mai moi

                    astept niste preturi,multumesc

                    Comment


                    • Avem in stoc vesta Duster, foarte bine lucrata, culoare bej deschis, masura M. Pretul este promotional.

                      Detalii pe www.daciashop.ro --> Produse
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Superoferta: Etrieri mari + discuri Brembo 260mm+ placute frana Ferodo Premier+ Spray curatator de frane = 798 ron sau acceasi selectie dar discuri BOSCH=750 ron. Toate produsele sunt noi cu garantie! www.daciashop.ro
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Salut baieti astazi am reusit sa montez telescoapele MONROE, se comporta foarte bine masina, din pacate flansele si rulmenti de la amortizor erua uzate excesiv si va trebui sa le schimb.
                          M-ar intereza 2 buc flansa amortizor +2 rulmenti .
                          Astept un pret.
                          Multumesc.

                          Comment


                          • Baieti de nota 10.
                            Multumesc pentru sfaturi si piese. Recomand cu cea mai mare caldura.

                            PS: multam de cafea&lichidul de parbriz
                            ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                            Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                            Comment


                            • Multumim si noi pentru comenzi. Urmariti site-ul nostru si topicul acesta pentru promotii.


                              Oferta: Vesta Dacia Duster, de foarte buna calitate, oficial DACIA, marimea M, 74 lei

                              Toba sport Borla, fabricat in ROMANIA, inox 100%, trecere directa, sunet sportiv, doar 200 lei
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Cat e o distributie pt logan/???????????
                                http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google