D A C I A S H O P - Magazin De Piese, Accesorii Si Tuning Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dsign, care ar fi combinatia castigatoare pentru frane stock - discuri, lichid de frana si placaute?

    Comment


    • Brembo Max - discuri
      Ferodo Premier sau Ferodo DS2500 - placute
      ATE Racing Blue - lichid

      Gasesti toate piesele pe daciashop.ro

      Daca ai ceva nelamuriri, PM la Soran sau e-mail. Gasesti toate datele de contact pe site.

      Simt nevoia sa precizez cateva lucruri, legate de ultimele interactiuni cu anumite persoane, lucruri de bun simt in comert, de altfel :

      - suntem un magazin autorizat, cu toate actele la zi, suntem comercianti profesionisti si seriosi, deci.
      - nu suntem aici sa facem donatii, acte caritabile, acte de mila, gratuitati
      - nu suntem sclavii nimanui, ne purtam profi cu fiecare client in parte, si deci asta este ceea ce va cerem si voua, potentialilor clienti : fiti decenti
      - fiind un magazin, preturile sunt publice, afisate pe site; eventuale negocieri se fac in mod evident la sume mari, nu la masline ( ex : un spray, un clips, un surub); negocieri la astfel de produse se fac in piata sau targ
      - pentru cei care nu pot veni la sediul nostru, din anumite motive, va trimitem marfa cumparata prin curier, insa acesta nu este gratis. Nu pot oferi transportul gratis pentru marfa in valoare de 5 lei !!! Inca o data : fiti decenti ! Oferim transport gratis pentru clientii nostri de top, despre care stim cu siguranta ca merita asa ceva.
      - Va multumim tuturor pentru increderea acordata si speram sa colaboram si pe viitor.
      Last edited by dsign; 8 April 2013, 17:57. Reason: Automerged Doublepost
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Eu am pus de la daciashop combinatia spusa de Dsign mai sus dar cu placute Ferodo premier si pot spune ca e foarte bine cu Ds 2500 sigur e si mai bine.

        Recomand Daciashop de fiecare data ce am luat a fost de calitate....

        Comment


        • Originally posted by dsign View Post
          Brembo Max - discuri
          Ferodo Premier sau Ferodo DS2500 - placute
          ATE Racing Blue - lichid
          Aceeasi combinatie ramane valabila si pentru ABS? Ma refer in special la lichidul de frana.
          Last edited by neajiji; 8 April 2013, 20:49.

          Comment


          • Eu am abs si folosesc acest lichid fara probleme

            Comment


            • Daca chiar folositi ABS-ul asa frecvent si considerati ca este necesar un lichid ultrafluid puteti folosi cu succes asta: http://www.daciashop.ro/frana/lichid-frana/ATE-SL6
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • Din stoc sau la comanda in 24 ore repere de origine Dacia-Renault comandate direct de la uzina. Produse 100% originale din reteua oficiala de piese de origine.

                Produsele vandute in targ, de persoane fizice sau la preturi mult sub pretul pietii pot ascunde repere contrafacute sau repere originale rebutate din diverse motive de fabrica si ajunse intr-un mod sau altul pe piata neagra.

                Pentru rapiditate in cotatii si in procesarea comenzilor va rog sa folositi adresa de email: office@daciashop.ro sau magazinul virtual din site-ul www.daciashop.ro

                Ne place sa fim profesionisti si lucram doar cu profesionisti - produsele se expediaza exclusiv prin Fan Courier si Urgent curier sau pot fi ridicate fara costuri suplimentare din Bucuresti si Brasov(momentan doar anumite produse).
                Attached Files
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Salutare baieti,o rugaminte am la voi am vazut ca aveti pe site mai multe tipuri de kituri de ambreiaj pt 1.4 tip motor k7j,care ar fi mai bun?.Am tot rasfoit forumul si nu sunt deloc lamurit cu kiturile de ambreiaj, pe care mil recomanda-ti voi.Eu sunt din BV se poate ridica si de aici?stima

                  Comment


                  • Pentru 1.4 noi recomandam Exedy sau Luk. Sunt net superioare fata de celelalte variante.
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • Salut! Pentru un logan 1.6 16v phase 2 (decembrie 2008), bujiile cu care este echipata din fabrica sunt tot astea? http://www.daciashop.ro/aprindere/ap...jii/set-eyquem

                      Voi ce fel de bujii mi-ati recomanda la motorul asta? (Eu sunt foarte multumit de cele din fabrica, nu as avea pretentii mai mari.) E adevarat ca asta e un motor mai pretentios la bujii, sau sunt povesti numai?
                      Si inca o intrebare: ce filtru de ulei recomandati? Este intr-adevar mai bun unul cu presiunea de deschidere a supapei de trecere de 1.5 (cum e cel del origine), sau este practic insesizabila diferenta la cele cu 1.3 (cum are Mann echivalent)?
                      Multam mult si numai bine!

                      Comment


                      • Sunt intradevar importante bujiile si pot face diferenta, nu numai la acest motor, la orice motor.
                        Originale Dacia/Renault avem la 92 ron/set (nu sunt prezentate pe site insa ti le recomand), pe aftermarket exista asa:


                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • salut..am lasat pe privat un mesaj cu cateva piese ce m-ar interesa.
                          astept un raspuns. Multumesc.
                          sigpicLogan-Club-Ploiesti

                          Comment


                          • Salut, Ti-am raspuns.
                            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                            Comment


                            • Sorin, mai ai pe stoc flush engine ? recipientul verde ...
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • am luat de la dacia shop pompa de apa , kit distributie,garnitura chiuloasa.un lucru e sigur. Marfa de calitate. recomand 100%. multumesc soran ! o sa va mai caut pentru bujii .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google