[VAND] proiectoare, ceasuri bord si manere prestige

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am prim pachetul silviu. Cand am timp ma apuc de montaj . sper sa ma descurc .mersi mult inca odata . cand mai primesti capacele din alea de la usi ( de la balamale ) sa ne anunti.

    Comment


    • Originally posted by Christian86 View Post
      salut silviu! mai ai cumva mocheta pentru buza portbagajului si pentru usa de portbagaj si asta ultima se poate pune si pe modelul de la ph2 nu?
      daca ai da un pm si iti dau si datele pentru comanda

      ms mult
      la intrebarea ta iti raspund eu. unele loganuri ph2 au gauri pt prinderea bradutilor, altele nu. in cazul meu, nu aveam gauri. gauri nu voiam sa dau ca sa nu prinda rugina apoi. cu alte substante de lipit nu voiam sa pun pt a nu ataca vopseaua. am rezolvat problema prin taierea unei musamale in fasii cam de 4 cm lata si am cusut-o pe marginea mochetei, de jur-imprejur. apoi am cumparat o banda dubluadeziva foarte rezistenta si am lipit-o de musama dupa care am mulat-o pe capota portbagaj. s-a lipit perfect. mi s pare cea mai buna solutie pt a nu ataca vopseaua sau tabla. numai bine!
      sigpic

      Comment


      • Primit colet acuma. Baiat serios si promt si cu preturi bune.
        Apelati cu incredere.
        Mersi Silviu
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Silviu, injectoare de logan diesel euro 4 gasesc la tine?

          Comment


          • Poze cu placutele se poate?
            Am mai luat de la cineva si a doua zi m-a sunat sa i le dau inapoi si sa imi dea banii ca de fapt nu sunt originale...desi pareau.

            Comment


            • Am primit coletul.
              Multumesc si bafta la vanzare!

              Comment


              • Originally posted by silviu_79 View Post
                mocheta de la cric se pune usor cand prinzi "spilul". partea cu cele doua urechi, unde sunt indoiturile alea paralele se baga in spatele cricului, spre aripa. apoi partea unde are gaurica o prinzi in jurul surubului ala cu cap triunghiular ce vine in spatele stopului.

                autocolantul de stalpi este cel original si tot autocolant este si la cele noi, ph2 si prestige/kiss fm.

                poze cu tapiteria.
                Hua asta de cri este si pentru MCV? Daca da? Cit costa? Spatiu de depozitare plafon rindul 2 de scaune tot pentru MCV ai?

                Comment


                • mai ai protectii aripi, set fata-spate?

                  Comment


                  • vreau si eu capace originale

                    Comment


                    • Am pus si eu mochetele. M-am chinuit cu bradutii aia de numa, greu mai intra . Sper sa nu cada , parca la capota motor nu stau asa de fix. Nu am putut sa prind mocheta din spatele scaunelor , piulitele acelea de plastic nu merg infiletate pe bradutii aia care sunt acolo unde sunt facute gaurile. O sa caut o modalitate de prindere. In rest e ok . Imi place cum arata asa masina. Parca acuma mai aduce a masina , e mai completa . Mersi inca odata Silviu.

                      Comment


                      • Sal,poti face rost de ornamentul cromat superior de MCV?

                        Comment


                        • Silviu_79, ai sticker cu versiunea de echipare. Acela carese lipeste pe usa din pasagerului. Daca da, am nevoie de unul cu "Ambiance", ca un bou mi-a lovit usa azi si trebuie sa o schimb. Si inca ceva: Sticker-ul acela ce presiunea in roti care de lipestepe usa soferului, il ai, ca si de asta am nevoie, ca si usa asta am schimbat-o acum 2 luni. Astept PM.
                          sigpic
                          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                          Comment


                          • misu: mai largeste-le un pic gaura la aia pentru spatele portbagajului ca intra. celelalte nu cad, stai linisitit.

                            ornament cromat mcv nu am.
                            sticker ambiance am.
                            Ride Like The Wind!

                            Comment


                            • Originally posted by misucelmic View Post
                              Am pus si eu mochetele. M-am chinuit cu bradutii aia de numa, greu mai intra . Sper sa nu cada , parca la capota motor nu stau asa de fix. Nu am putut sa prind mocheta din spatele scaunelor , piulitele acelea de plastic nu merg infiletate pe bradutii aia care sunt acolo unde sunt facute gaurile. O sa caut o modalitate de prindere. In rest e ok . Imi place cum arata asa masina. Parca acuma mai aduce a masina , e mai completa . Mersi inca odata Silviu.
                              la bradutii de la capota si cei de la portbagaj ca sa nu iti mai dea impresia ca o sa ii pierzi, le dai cate un ciocan (usor). eu am folosit un ciocan din ala cu miez de fier si la capete un fel de plastic. dar poti folosi si un ciocan normal.
                              la mocheta de la capota portbagaj ii mai largesti si tu putin gaurile.
                              la cea din spatele banchetei, dai jos spatarul si scoti cei 2 braduti care au varful in portbagaj, si ii pun invers (sau ii pui pe cei de la silviu ca sunt negrii), adica din portbagaj spre interior. si la fel, ii fixezi cu o lovitura de ciocan.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • salut a ajuns coletul si la Galati mai ramane montajul ce se va face in cadrul Logan Club Galati sper sa se potriveasca la fix!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google