Lumini bord, plafoniera, folii personalizate pt. Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @vlad2k Ieftin insa nu se vede nimic pentru ca emit in mare parte in spectru invizibil. Daca vrei efectul de disco foloseste un tub cu descarcare.

    Pana una alta desfatati-va ochii cu o lucrare a noastra asupra unui Infinity FX 35. Lucrarea a durat vreo 10 ore in care s-a muncit continuu. Rezultate pe masura!
    S-au modificat toate luminile de interior, luminile de la portiere, luminile de la numar si luminile de pozitii / lumini de zi unde au fost instalate nu mai putin de 54 LED-uri.
    Attached Files
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Frumoasa lucrare. Albul intotdeauna are ceva aparte, elegant, deosebit.
      GL-22-TOF

      Comment


      • M-ar interesa 4 baghete leduri albastre sau portocalii pt montat la pedale respectiv la pasageru dreapta si in spate 2
        My turbo lag, give your MPI, a chance

        Comment


        • Vrei baghetele sau montajul? De exemplu baghete gasesti aici: http://www.daciashop.ro/led-tuning/bagheta-sf-alb
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • Originally posted by Soran View Post
            nu se vede nimic pentru ca emit in mare parte in spectru invizibil. Daca vrei efectul de disco foloseste un tub cu descarcare.
            Mă gândeam la ceva de genul amestecate leduri albe/albastre cu leduri UV, astfel încât anumite obiecte UV reactive să se vadă mai frumos. Era doar o idee, evident, nu ştiu cât de practice sunt

            Comment


            • Iti confectionez ceva cu un albastru mai special si obtii efectul pe care il vrei.
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • as fi si eu interesat de becuri stop/frana, semnalizare fata si spate, lampa numar! cat ar costa tot? merci!
                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                Comment


                • 270 ron, lampa numar cadou.
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • Originally posted by soran View Post
                    in stoc folii si ace de bord prestige originale diesel sau benzina.
                    buna.mar interesa si pe mine folie+ace preatige pt diesel,dar si leduri de bord albe clare.sunt din cluj.multumes anticipat

                    Comment


                    • Pentru folii si pretul lucrarilor ai detalii aici: http://www.daciashop.ro/led-tuning

                      Nu trimit LED-uri pentru bord pentru ca 70% din lucrare si calitatea acesteia o reprezinta montajul. Poti trimite la noi la atelier prin curier bordul (ceasurile si butoanele), il lucram si il trimitem inapoi. Costul curierului il suportam noi la unul dintre transporturi.
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • Am fost sâmbătă la Extreme Wheels și am luat de acolo un set de led-uri pentru poziții albe Nichia de la băieții DaciaShop. N-am mai avut răbdare până acasă și le-am montat în parcarea mall-ului.
                        Aveți în continuare poze cu rezultatul (prima este „înainte”, celelalte sunt „după”)

                        Din păcate în poză pare mai înprăștiată lumina, parctic dacă te uiți în far se vede doar ledul. Poate pe viitor voi căuta ceva care să îmrăștie mai bine lumina (ca asta sau asta, dacă are led-uri pe ambele părți), și pe astea o să le pun în plafonieră sau la număr + torpedou.

                        P.S.: Soran, ce am cumpărat eu merge cu dimmer-ul din plafoniera de Logan?

                        Comment


                        • Am uitat pozele...
                          Attached Files

                          Comment


                          • @vlad, iti recomandam sa pastrezi ce ti-a dat Sorin pentru faruri. Datorita pozitionarii luminii de pozitie chiar langa becul de faza scurta, orice alta constructie cu leduri va avea de suferit din cauza caldurii in exces degajata de becul H4.

                            Orice led functioneaza cu dimmerul din UCH-ul de logan.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Am înțeles. Mulțumesc de informații.
                              Să înțeleg că era mai bun la Ph1 cu pozițiile separate.
                              Mai am o întrebare, mai mult teoretică... lupa aceea de pe Led, nu se poate pune una concavă, care să disperseze mai bine lumina? Am văzut la niște lumini de pom de crăciun cu leduri așa ceva și mi s-a părut că împrăștie mai bine...

                              Comment


                              • Acest tip de led nu este fabricat decat in aceasta capsula. LED-urile cu con in varf pentru flux de lumina orientat spre pinii LED-ului sunt capsule de 5 -8 mm rotunde, la capsulele astea nu ai cum sa ai situatia aia.
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google