Vand AUDI A4 Avant 1,9 TDI 110CP (1998-180.000km)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand AUDI A4 Avant 1,9 TDI 110CP (1998-180.000km)

    Vand AUDI A4 Avant 1,9 TDI 110CP, an fabricatie 1998, 180.000km, Euro 2; geamuri electrice fata; oglinzi electrice heliomate; servodirectie; airbaguri; climatronic; trapa electrica; jante aliaj cu anvelope Michelin vara 195/65 R15; proiectoare in faruri; inchidere centralizata; magazie CD, plasa de bagaje etc.

    Ce nu are masina (si le va avea urmatoarea -Audi A6 ): computer de bord si oglinzi incalzite.

    Masina a fost achizitionata din Spania (sept 2008) si este inscrisa pe Bulgaria (martie 2009).

    La achizitie a avut 175.000 km, distributia, filtrele si uleiul schimbate la 176.000 km, iar acum are 180.000km. Restul pieselor au fost schimbate in acesti ~5.000 km.

    Piese schimbate la masina de cand sunt in posesia ei (garantie 2 ani/80.000km):
    -freon
    -placute frana
    -kit distributie (INA - Bosch)
    -pompa apa
    -curele compresor si alternator (Bosch)
    -kit alternator (rola + intinzator)
    -rola compresor
    -termostat
    -senzor apa
    -filtru polen, ulei, aer, motorina (cu care a iesit ea pe poarta fabricii Knecht)
    -ulei Valvoline 5w40
    -pompa servo + lichid
    -cateva bucse fata
    -stergatoare aeroflat
    -si altele

    Ce mai trebuie schimbat:
    -amortizoare spate (~300 Ron/buc)
    -2 anvelope (eventual schimbate cele de pe fata - 60% uzura - cu cele de pe spate - 30% uzura)
    -usa dreapta spate usor atinsa - kit+vopsit (~70 Euro)

    Masina este in stare exceptionala, nu a suferit accidente, nu scoate fum, compresie excelenta, consuma foarte putin. Accept orice fel de test. Curatat si degresat interiorul - scaune, mocheta, bord, fete de usi, plafon, ceruire ...

    Pentru orice defectiune reala la masina scad 500 euro!!!

    Consum si performante:
    -consum Bucuresti 7-8l/100km
    -consum extra ~4l/100km la ~100 km/h sau ~5l/100km mers mai repejor
    -viteza maxima pe care am atins-o, masina mai putea dar nu am indraznit - am avut inainte Matiz -185 km/ora (o singura data am testat), in general 100-130km/ora, iar uneori, in depasiri 160km/ora.

    Masina are nr. de BG existand posibilitatea pastrarii acestora.

    Pret: 4.900 Euro, usor negociabil.

    Tel: 0762.031.271
    Attached Files

  • #2
    Nu va ingramaditi toti asa . Am o singura masina de vanzare ;).

    Pretul este usor negociabil. Astept intrebari legate de masina.

    Comment


    • #3
      Pret nou: 4.700 euro. Usor negociabil.

      Comment


      • #4
        4.600 Euro - usor negociabil (in perioada 25.05-06.06.2009 voi fi plecat cu masina in Croatia).

        Comment


        • #5
          M-am saturat de samsarii care ma suna si imi ofera, fara sa testeze in prealabil masina, intre 3.400 eur si 4.000 eur spunand ca asta este pretul pe piata. Eu nu sunt samsar. Masina am ales-o cu grija pentru ca intentia mea era s-o pastrez. Am testat-o pe toate partile. Am investit ceva banuti in ea, tot ce a fost schimbat la ea (distributie, filtre, ulei etc) s-a realizat cu piese nemtesti de calitate superioara. Nu vreau sa recuperez banii investiti, ci doresc un pret corect.

          Prin urmare, pentru a fi mai usor celor care, ca si mine, doresc sa cumpere o masina buna de care sa se bucure, am sa va fac o oferta speciala, mai ales ca si eu am nevoie de bani pentru a achizitiona bijuteria pe patru roti pe care mi-o doresc de ceva timp (Audi A6):

          4.500 euro - negociabil in limita a 50-100 euro numai dupa ce se vede masina - in acest pret intra masina + numerele valabile pana in martie 2010, cand se vor putea prelungi pentru inca un an sau doi, RCA cu carte verde, vigneta bulgareasca.

          Masinuta se poate vedea azi la Giurgiu, dupa care va parasi tara pentru a ne tine companie in concediu.

          Numai bine tuturor!

          Comment


          • #6
            Cat este taxa de inmatriculare pt o astfel de masina?

            Comment


            • #7
              O mai fi bun "calculatorul" M. de Finante? Adica actualizat...

              P.S. Si o formula de calcul, actualizata (sustin ei): http://www.taxademediu.com/
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 25 May 2009, 14:06.
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #8
                Aseara m-am intors din Croatia. A fost un concediu de vis (la Venetia, unde am ajuns cu vaporul, mi-am intrebat prietena daca doreste sa-si petreaca restul vietii alaturi de mine si raspunsul a fost favorabil ). Am parcurs 4.200 km, pe autostrazi, pe serpentine in varf de munte, pe malul Marii Adriatice, prin orase (Zagreb, Split, Dubrvnik, Zadar, Porec etc.). Consumul a fost de 4,5-5l/100 km. Masina s-a comportat exemplar. Singurul aspect negativ, stiu ca veti rade, masina este prea mica pentru noi doi!!! Nu stiu cum am reusit, dar nu au incaput toate bagajele in portbgaj. O parte au stat confortabil pe bancheta din spate. Daca as fi vrut sa iau un autostopist sau o autostopista cu mine nu aveam loc!!! Daca aveam berlina, cred ca imi trebuia remorca ;).

                Vreau A6 Avant.

                In alta ordine de idei, taxa este de 2600 euro. Nu cred ca se merita platita taxa aceasta. Masina are numere valabile de Bulgaria, cu taxe platite, RCA si carte verde, pana in martie 2010. Moment in care, daca taxa ramane valabila, se poate prelungi valabilitatea numerelor pentru inca un an contra unei sume modice (trebuie facut iar ITP-ul, platit impozitul etc.).

                Am vrut sa editez postul dar nu am reusit (trecusera 10 minute).

                Pret nou 4.400 eur.
                Last edited by wizzard; 6 June 2009, 14:19. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Pretul scade la 4.300 euro - usor negociabil.

                  Banii nu vor mai fi utilizati pentru achizitia unui Audi A6 Avant (asa cum imi doream), ci ca avans pentru achizitia unui apartament - prin programul Prima Casa.

                  Masina merge in continuare impecabil, se apropie schimbul de filtre si ulei.

                  Cateva poze din concediu.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Dupa cum se poate vedea in poze, masinuta a primit un set de roti - jante audi pe 16 si anvelope Bridgestone Potenza 225/50 R16 RFT, profil de vara. Rezultatul: masina se lipeste de asfalt, indiferent de viteza sau de curba ;). Scuzati noroiul de pe masina, pozele au fost facute inainte de a trece pe la spalatorie. Sper sa am timp de o sedinta foto in weekend.

                    In ceea ce priveste vanzarea masinii... pretul ramane la

                    4 . 3 0 0 e u r o usor negociabil cu rotile vechi si

                    4 . 9 0 0 e u r o usor negociabil cu cele noi.

                    Usor negociabil inseamna maxim 50-100 euro. Se da contra cash, nu accept schimb sau variante.

                    Am un teren la periferie, iar la anul in primavara ma apuc de constructia casei. Daca nu se da pana atunci, in conditiile de mai sus, masina ramane la mine.

                    Drumuri fara gropi tuturor!
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Pana la urma, s-a transformat topicul acesta intr-o poveste de ....viata. Visuri si planuri de viitor.
                      Succes iti doresc in continuare, dar poate nu ai postat unde trebuia topicul acesta. Ce zici ? Programul prima casa nu are forum?

                      Comment


                      • #12
                        nu vreau sa fiu gica contra...dar ai vazut ca pe logan club... majoritatea avem sau am luat masina de Noua. (incearca in targ...)
                        spor la vanzare.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #13
                          @lupulucian: Sunt o persoana sociabila si cu abilitati de comunicare destul de bune, zic eu, incercand sa fiu modest. Totul in viata noastra are o poveste. Cu povesti se hranesc copiii si tot cu povesti, poate de alt fel (a se citi 'ceva mai reale'), se hranesc si adultii. Ceasul pe care il porti, parfumul preferat, masina pe care o utilizezi, mancarea de zi cu zi si multe altele toate au o poveste.

                          Consider ca atunci cand vinzi o masina, trebuie sa dai cat mai multe informatii pentru ca potentialul client sa stie cat mai bine ce cumpara. Poate conteaza ca masina a fost utilizata pentru concedii si nu pentru caratul cartofilor la piata pentru a fi comercializati. Nu crezi?

                          1. Faptul ca masinuta m-a dus in concediu, pe un traseu nu foarte dificil dar foarte lung, fara sa se planga de nimic trebuie stiut de un potential client pentru ca arata increderea pe care o am in masina (asta pentru ca am pus-o pe n'spe mii de testere, i-am schimbat distributia si ce a mai trebuit cu piese de calitate si i-am oferit consumabile dintre cele mai bune). Increderea nu mi-a fost tradata. Ceea ce am inteles eu din afirmatiile tale usor ironice (te rog sa ma corectezi daca nu e asa) e ca am depasit masura amintind de un eveniment extrem de placut care a avut loc in concediu, eveniment care se intampla, in cele mai multe cazuri, o singura data in viata. Incearca sa intelegi cat de incantat eram la intoarcere si ca poate din cauza aceasta mi-a scapat.

                          2. Am spus ca o vand pentru a-mi cumpara un Audi Allroad. Atunci cand cumperi o masina, de obicei intrebi care este motivul vanzarii. Evident ca daca masina este cazuta si din cauza asta se vinde, proprietarul nu va spune ca o da ca e masina proasta ci poate ca "pleaca din tara si are nevoie urgenta de bani". In urma unei discutii in familie am ajuns la concluzia ca e mai important sa locuiesti in casa ta (acum stam in chirie) decat sa te plimbi cu o masina care sa-ti ofere satisfactii mai mari decat actuala. Initial am crezut ca achizitia unui apartament cu doua camere este solutia cea mai buna, pentru ca ulterior sa realizam ca utilizand aceeasi suma de bani putem construi o casa pe un teren pe care deja il avem. Toate acestea intra, repet, desi nu imi place, la motivul vanzarii.

                          3. Anuntul este de vanzare pana la primavara pentru ca pana atunci vom strange suma de bani necesara avansului si actelor. Si daca am banii nu mai trebuie sa vand masina. Potentialul client trebuie sa stie ca, daca o cumpara acum sunt dispus sa negociez putin, iar daca o va cumpara la inceputul anului viitor sansele sa mai las la pret sunt mici pentru ca o sa am toti sau o parte din banii de care am nevoie pentru casa.

                          4. Nu am intrebat nimic de Programul, Prima Casa, nu am cerut sfaturi. Asa ca de unde pana unde trebuia sa scriu pe un forum dedicat acestui program? Care dintre afirmatiile mele te-a facut sa crezi ca am nevoie de sfaturi in aceasta privinta?

                          Cine citeste ceea ce am scris aici, de la inceput pana la sfarsit, daca nu este carcotas va realiza ca sunt un om de buna credinta si toate detaliile oferite de mine sunt de natura sa evidentieze modul in care utilizez si intretin masina, motivele vanzarii etc.

                          Ma asteptam sa se comenteze noile roti, faptul ca nu se cumpara masini, dar sub nicio forma nu ma asteptam sa fiu trimis pe alte meleaguri Internautice pentru ca am oferit prea multe detalii. De altii te rogi sa-ti spuna cum a fost utilizata masina si abia scoti doua cuvinte de la ei, iar eu care dau tot ce stiu sunt luat la misto.

                          Imi cer scuze pentru cuvintele prea multe din acest mesaj. Am vrut sa clarific faptul ca aici doresc sa-mi vand masina si nicidecum sa-mi povestesc viata, planurile si dorintele cele mai ascunse ;).

                          M-am luat cu vorba si am uitat sa va spun ceea ce era mai important si anume ca masina are patru filtre noi si schimbul de ulei facut.

                          Weekend placut tuturor!
                          Last edited by wizzard; 25 July 2009, 16:15.

                          Comment


                          • #14
                            offtopic :
                            @wizzard : imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva, sincer nu am vrut sa te ating in vreun fel sau altul. Doar ca am avut ( si inca o am ) impresia ca topicul acesta tinde sa devina cu totul si cu totul altceva decat ar trebui sa fie. Nu pun la indoiala buna ta credinta, dar la cate vezi pe forumul acesta si te rog sa ma crezi ca vad destule, nu mai ai rabdare cat ar trebui,... poate.
                            Cum spuneam, succes in continuare, desi am impresia ca vrei de fapt sa te lamuresti ...daca s-o vinzi sau nu.

                            Comment


                            • #15
                              @lupulucian: Scuze acceptate. Apreciez faptul ca ai facut acest lucru, se vede ca esti o persoana super ok.

                              Ai dreptate: imi este foarte greu sa ma despart de masinuta asta. Totusi, sunt hatarat sa o vand pentru a face rost de banii de care am nevoie. In momentul in care rezolv problema banilor, altfel decat prin vanzarea masinii, voi anunta ca anuntul nu mai este valabil.

                              Pana atunci, voi continua sa postez mesaje legate strict de masina: daca modific sau schimb ceva la ea.

                              @mumus: nu sunt adeptul vanzarii sau cumpararii masinii in targ. Sunt constient ca nu o voi vinde unui poseor de Logan nou. Dar poate acela are o ruda sau un prieten care doreste un Audi.

                              Am uitat sa precizez ca am facut in urma cu 500 km schimbul de filtre (aer-Knecht, polen-Knecht, ulei-Knecht si motorina-Knecht) si ulei (Castrol Edge Turbo Diesel 5w40).

                              Va doresc o saptamana frumoasa!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google