Dimsport Timisoara - chiptuning incepand cu 150 lei

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dimsport Timisoara - chiptuning incepand cu 150 lei

    Oferta de chiptuning la Logan, Solenza si SuperNova este inca valabila.


    Motorizari benzina:

    Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
    Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
    Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

    Motorizari diesel:

    Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
    Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
    Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

    Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
    Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

    Ma puteti contacta la numarul : 0734 61 10 24.

    Numai bine
    Last edited by Seba; 21 May 2009, 12:34.

  • #2
    Dupa 3 000 km de la resoftarea facuta cu Dimsport Timisoara, respectiv cu Alexandru, pot sa spun cu mana pe inima ca sunt pe deplin multumit de softul Dimsport, care a facut dintr-un logan puturos de 1,4 mpi, o masina care trage si fuge.
    Multumesc Dimsport si lui Alexandru de la Timisoara pentru profesionalismul de care ati dat dovada.

    Comment


    • #3
      cati cai se pot scoate in plus la dieselul de 70 cai,masina avand 78000 km?

      Comment


      • #4
        vreo 90...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          de ce e mai scump pt cei ce detin diesel? nu tot aceleasi operatiuni de conectare a unei mufe si tot din calc se face sau mai schimbi si altceva la banii astia? mi se pare cam scump si cred ca operatiunile sunt aceleasi doar timpul sa fie mai lung la un diesel fata de benzina
          sigpic
          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

          Comment


          • #6
            Originally posted by lucicu26 View Post
            cati cai se pot scoate in plus la dieselul de 70 cai,masina avand 78000 km?
            Originally posted by Seba View Post
            vreo 90...
            seba, cred ca ai vrut sa scrii "vreo 20"
            sigpic

            Comment


            • #7
              Va rog pe unul dintre cei "stiuti" sa imi explicati si mie (sau sa imi spuneti unde sa caut) ce inseamna chiptuning-ul, cu mentionarea partilor bune si a celor rele. Mersi.
              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

              Comment


              • #8
                @jrewing: exista topic "remapat sau nu" si altele in genul asta pe sectiunea de tuning. citeste acolo si daca tot mai ai lamuriri, o sa-ti explice alex mai in detaliu. sau altii care fac chiptuning, gasesti la anunturi online oameni care fac chiptuning de ceva vreme...
                @bogdan: da, ma gandeam cat are motorul dupa remapare, deci se castiga 20 de cai.
                @b74nyt: nu sunt exact aceleasi operatiuni la benzinar si la diesel. iar faptul ca dieselul e un motor turbo, cu posibilitati mai mari de a "busi" ceva la el, cred ca justifica pretul mai ridicat decat la benzinar.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  in plus, numarul de harti la diesel cu turbo e mai mare decat la benzina.

                  Comment


                  • #10
                    numai de logan ai ? sau is universale ? ma intereseaza pe un Vectra B 1,6 16v
                    Vvvvvvuuummmmmmmm pe langa NZN

                    Comment


                    • #11
                      Fac orice marca, nu numai Logan.

                      Comment


                      • #12
                        Salut as vrea si eu sa imi fac resoftarea dar nu as vrea totusi sa vin pana la Timisoara. Pe langa Ploiesti nu se pricepe nimeni sa faca resoftarea, dar vreau sa fie cea de la dimsport.
                        sigpicKiss FM cu personalitate.

                        Comment


                        • #13
                          Eu cred ca diferenta de pret e data de numarul de cai putere castigati dupa remapare.
                          La benzina ai noroc daca sunt 10cp in plus pe cand la motorina ies cam 20cp (ma refer la motoarele de Logan doar)
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • #14
                            @Bogdan: din pacate in Ploiesti nu avem inca un reprezentant insa poti sa vii direct la Bucuresti si iti fac eu modificarea.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • #15
                              Dupa cum am scris mai sus, pot face chiptuning la aproape orice marca de autovehicul, camioane, tractoare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google