[Vand] Filtre Si Placute De Frana

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] Filtre Si Placute De Frana

    Un prieten are de vanzare pentru posesorii de diesel un set de:
    - filtru aer
    - filtru ulei
    - filtru motorina
    Toate cele de mai sus la 175 lei.

    Si mai are un set de placute frana Delphi la 60 lei.

    Pentru mai multe detalii, il puteti contacta la:
    gaso03@yahoo.com
    Gabi: 0744 919 699
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

  • #2
    Haida sus!
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      filtru de motorina este pt 85 cai sau pt celelalte. exista o diferenta. cep pt 85 cp este mai lung parca.
      1.5 dc

      Comment


      • #4
        lungimile sunt la fel, stiu sigur ca difera conectarea furtunelor. la cel de 85cai sunt 3 furtune si la cel de de 65cai 4 furtune.
        o alta diferenta este senzorul de apa, la unele se infileteaza cateva spire, la altele se fixeaza prin rasucire la 90 grade.
        deci ar fi bine de pus si o poza la filtrul de motorina
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          ATENTIE!nu conteaza neaparat ca e de 85 sau de 65-70 CP...conteaza data fabricatiei...taicamiu are de 85 cp si e cu filtru vechi,mai gros...deci aveti grija!cele de 85 cp din primele loturi au venit cu filtrul vechi de la 65-7- cp!cel mai bine e sa te uiti sa vezi de care ai!
          sigpic

          Comment


          • #6
            este fabricatie decembrie 2007. stiu ca data trecuta cand l-am schimbat era o alta varianta de filtru de care nu stiau chiar toti. deci. si nu mai stiu de care era.
            1.5 dc

            Comment


            • #7
              foarte posibil ca Dragman sa aiba dreptate, tocmai mi-a zis un preten care are MCV de 85 cai si are filtrul de motorina cu 4 furtune si care are senzorul de tot prin invartire la 90 grade.
              eu am presupus doar ce am zis
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #8
                Cristi,iti zic sigur...i-am comandat lu taicamiu filtru de motorina de pe forum prin posta...el are dci de 85 luat din primele tipuri,adica duminica s-a lansat motorul oficial si luni a comandat taicamiu masina.Filtrul comandat,cel subtire,nu s-a potrivit pt ca avea modelul vechi pe ea...unu in vitan zicea ca cele euro 3 au modelul vechi si cele euro 4 au modelul nou...acu cine stie...cel mai bine e sa te uiti acolo si gata.
                sigpic

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google