[Vand] kit incalzire scaune auto

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    butoanele sunt incluse in kitt? la ce temp decupleaza releul?

    Comment


    • #17
      Salut se poate sa cumpar numai carterele si cat costa?
      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

      Comment


      • #18
        Zice costi_21 : Am adus si cartere pentru scaunele de longan cu soclu pentru butoanele de actionare a incalzirilor. Pret 50 lei + taxele de transport in afara orasului craiova.

        Comment


        • #19
          Originally posted by mike26ro View Post
          butoanele sunt incluse in kitt? la ce temp decupleaza releul?
          da, butoanele sunt incluse. decupleaza la TA 15 grade celsius

          Originally posted by Piiticu View Post
          Zice costi_21 : Am adus si cartere pentru scaunele de longan cu soclu pentru butoanele de actionare a incalzirilor. Pret 50 lei + taxele de transport in afara orasului craiova.
          ms piiticu!
          Last edited by costi_21; 14 February 2010, 14:07. Reason: Automerged Doublepost

          sigpic

          Comment


          • #20
            Inainte sa comand un set pentru ambele scaune fata, m-ar interesa daca instalatia care se leaga in panoul de sigurante, trebuie sa o fac eu sau este cu totul. Daca trebuie cuplata prn intermediul unui releusau nu? Are in buton, cumva vreu tirirstor ce comanda decuplarea automata la trecerea de o anumita temperatura? Multumesc.

            Si inca o chestie, ce mi-am adus-o aminte. Ce siguranta se foloseste, ce amperaj trebuie sa aiba?
            Last edited by adicata2003; 14 February 2010, 17:13. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #21
              se leaga si in sigurante eu am facut la cineva si prin sigurante si pe bricheta, eu momentan pe masina mea am si pe bancheta spate puse.
              Last edited by skandal; 15 February 2010, 22:46.
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • #22
                Pai nu are rost sa te legi de bricheta. La mine pe panoul de sigurante am loc special pentru scaune incalzite. Pinul cu + (clema 15) este bagat deja. Trebuie sa bag doar un fir cu pin si sa introduc siguranta. Intrebarea era, ce valoare ar trebuii sa aiba siguranta? Eu cred ca 20A este suficient.
                Last edited by adicata2003; 15 February 2010, 18:14.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by adicata2003 View Post
                  inainte sa comand un set pentru ambele scaune fata, m-ar interesa daca instalatia care se leaga in panoul de sigurante, trebuie sa o fac eu sau este cu totul. Daca trebuie cuplata prn intermediul unui releusau nu? Are in buton, cumva vreu tirirstor ce comanda decuplarea automata la trecerea de o anumita temperatura? Multumesc.

                  Si inca o chestie, ce mi-am adus-o aminte. Ce siguranta se foloseste, ce amperaj trebuie sa aiba?
                  din tabloul de sigurante iti tragi tu + iar masa o iei de la un surub care se afla sub consola centrala, cea dintre scaune. Siguranta trebuie sa fie de 20a, si da... Au un termostat care decupleaza la ta=15 grade celsius.
                  Astept comanda ta!

                  Originally posted by adicata2003 View Post
                  pai nu are rost sa te legi de bricheta. La mine pe panoul de sigurante am loc special pentru scaune incalzite. Pinul cu + (clema 15) este bagat deja. Trebuie sa bag doar un fir cu pin si sa introduc siguranta. Intrebarea era, ce valoare ar trebuii sa aiba siguranta? Eu cred ca 20a este suficient.
                  da, eu recomand doar legarea in tablou, nu pe bricheta! Nu degeaba e pus soclul acolo, te poti lega fara probleme pe siguranta aceea si esti sigur ca nu o sa risti sa iei foc sau sa arzi cablaje! Multa bafta!
                  Last edited by skandal; 15 February 2010, 22:46. Reason: Automerged Doublepost

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    la mine de fabrica e pusa de 10
                    s-a uitat careva in cartea tehnica sa vada de cat e siguranta?
                    eu am de 10 si sunt 4 perne pe ea
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • #25
                      Saut

                      10A or fi suficienti,asta inseamna aproximativ 120w,20A aproximativ 240w,stie cineva husele ce putere au.Daca aflam puterea determinam si siguranta.Sau retistenta care o au husele,daca poate masura cineva care are cumparate si se pricepe.

                      I=U/R daca stim rezistenta ,rezulta curentul... 12V cu 3ohmi rezulta 4A
                      sau
                      P=U*I daca cunoastem puterea ,rezulta curentul I=P/U.

                      Comment


                      • #26
                        Logan cu incalzire in scaune din fabrica? A existat asa ceva?

                        Comment


                        • #27
                          Salut.
                          DA,exista inca pt. masinile ce merg pt. Rusia si zonele mai reci.(mai ales pe dci-uri)
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • #28
                            propun sa le cumpere crististreulea si sa ne delacteze cu un tutorial. pretul e beton dar cum facem cu butoanele ? unde le mintam ?

                            Comment


                            • #29
                              vinde omu si carenajele pentru scaune unde vin butoanele puse, citeste primul post;)

                              Comment


                              • #30
                                Eu am primit pachetul. Totul a fost in regula.

                                Urmeaza sa le montez (nu mi-am comandat si carterele/carenele; am sa le adaptez pe cele existente).

                                S.
                                Last edited by Silviu; 16 February 2010, 00:05.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google