Vand detectoare radar si statii radio CB

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by artero View Post
    CU antena de 30 de cm, nu o sa ai rez f bune, indiferent de ce statie folosesti.
    Mai mult de 10 km nu cred ca o sa duca antena de 30 de cm.
    intradevar cu antena asa scurta nu ai cum sa bati atata...chiar si cu amplificator

    eu am pe golanel o statie TCB 770 cu antena ML145 (talpa magnetica,antena are app 160cm)si un amplificator de 30 w..performantele sunt destul de bune bat cam 30-40km dupa calibrare
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • #32
      Dap, ml 145 se preteaza f bine.
      am midland ml 145 la 153 ron.
      tti 770 320 ron.
      Am si ceva mai nou de la tti: tti 660 la 3o0 ron.

      Comment


      • #33
        Originally posted by artero View Post
        Dap, ml 145 se preteaza f bine.
        am midland ml 145 la 153 ron.
        tti 770 320 ron.
        Am si ceva mai nou de la tti: tti 660 la 3o0 ron.
        care este diferenta (ce functii )intre tti 660 si tcb 770 ? Poti sa imi trimi-ti un manual de tti 660 ?
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • #34
          Artero , raspunde la ce te-am intrebat
          Mereu superiori unui sat cu caini si oi

          Comment


          • #35
            LucianitosArtero este o firma din BACAU foarte serioasa, am cumparat de la ei detectoare Cobra 7000 .

            Comment


            • #36
              Pai username-u ii artero si deaia am zis asa , eu nu am de unde sa stiu ce firma ii si de unde
              Mereu superiori unui sat cu caini si oi

              Comment


              • #37
                Sa stiti ca acestea sunt statii in 27 MHz, CB, si este nevoie de o antena mai lunga- 1-1,5 m. Sunt foarte bune statiile, dar inca destul de scumpe( cel putin pentru perioada mea actuala...). Ar fi super sa avem toti statii, sa mai schimbam o vorba-doua in trafic...
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • #38
                  Lucian: nu mai am 9330, nu se mai .abrica;
                  a fost inlocuit de 9340 (model 2008) = 218 ron nenegociabil. - pe stoc.

                  BobbyredL: ai pm in leg cu manualul, ca diferente cred ca sunt doar de aspect, alte butoane . Ca dimensiuni is exact la fel, si ca specificatii, nu am vazut vreo dif.


                  Prezentare generala statii radio CB

                  Statiile radio CB devin din ce in ce mai populare, pentru soferii profesionisti ele sunt o necesitate.

                  Statiile radio CB functioneaza pe frecventa de 27 MHZ , folosind o banda libera CITIZEN BAND ( BANDA CETATEANULUI) sunt destinate pentru a asigura o comunicare radio pe distante relativ mici.Cel mai des sunt folosite de catre soferi pentru a schimba informatii despre conditiile de trafic rutier .

                  Sunt cea mai buna metoda de a afla locatia radarelor, cantarelor, controalelor ARR, controalelor RAR, blocajelor din trafic etc.

                  Puterea maxim admisa legal este de 4 W.
                  Frecventa de lucru , banda 27 MHZ, CB ( citizen band) , frecventa libera fara cost suplimentar .

                  Statiile radio CB asigura o comunicare pe o distanta minima in camp deschis cuprinsa intre 10 si 20 Km iar distanta maxima de comunicare de 30-40Km, in functie de modelul ales si de configuratia terenului .

                  Pentru utilizarea lor se impune si o antena cu montaj fix sau baza magnetica. ( diferite modele ).

                  Comment


                  • #39
                    Catreva modificari de pret:

                    bel 955 = 491 ron
                    bel 965 = 568 ron
                    bel 995 = 727 ron
                    rx 65 = 777 ron

                    cobra 6060 = 131 ron
                    cobra 9440 = 256 ron
                    cobra 9530 = 300 ron
                    cobra 9730 = 378 ron
                    cobra 9830 = 387
                    cobra 9930 = 397
                    cobra R7 = 743 ron

                    whistler sl500 = 121 ron - f compact
                    whistler 330 = 218 ron
                    whistler 560 = 392 ron

                    Comment


                    • #40
                      Salut. Vreau si eu un detector de radar. Nu ma prea pricep la detectoare, spunemi si mie care este cel mai bun la raportul pret/calitate. Tu ce-mi recomanzi? Am maxim 300 RON, dar mai fac rost de 100 Ron daca e nevoie. Deci maxim maxim 400 RON, dar vreau sa fie bun, ca nu cumpar in fiecare zi. Numai bine
                      Cand viata iti intoarce spatele, nu fi fraier, pune-i mana pe cur

                      Comment


                      • #41
                        Acuma am cautat pe net preturile la detectoare. Ale tale sunt cam 50 RON mai putin ca in magazin. De ce? Sa fie oare ca tu le trimiti online (comanda), si magazinele au adaosul lor pentru depozitare, etc? As economisii ceva daca le iau de la tine. Detaliaza si tu cu garantia, unde si cum. Garantia mi-o scrie curierul? Nu ca nu as avea incredere, ca vad ca a mai luat cineva de la tine, si ai fost super corect. Numai bine
                        Cand viata iti intoarce spatele, nu fi fraier, pune-i mana pe cur

                        Comment


                        • #42
                          Whistler XTR 140 ma intereseaza si astept un pm. Pretul mai e negociabil ?

                          Comment


                          • #43
                            Ami explica si mie cineva cum mere treaba cu detectoarele astea , ca vad diferentele de pret si nu stiu cu ce ma ajuta unul mai scump fata de unul mai ieftin si daca merita diferenta. MS

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google