Statii radio in cb: Maxon, midland tti. O alternativa reala pt evitarea noilor radare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am cumparat de la meghitz statie Maxon CM10 + Antena Midland ML145, functioneaza exceptional, antena isi merita toti banii, in oras bate cam la 8-10 km. Nu regret alegerea facuta.
    Un UPP din partea mea.
    sigpic

    Comment


    • #32
      Ady, imi pare f bine ca esti incantat de achizitie... ti-am spus ca asa va fi
      Sa folosesti statia cu placere si sa te ajute pretutindeni.
      Bafta

      Cezar: ai PM
      te astept la Bucuresti
      Drum bun.
      VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

      Comment


      • #33
        Ma intereseaza si pe mine o astfel de statie dar din pacate nu am o suma foarte mare de bani. imi poti da un pret pentru statie TTi 550 si o antena pentru ea. antenele fixe cum se prind pe masina ? care e dezavantajul fata de cele cu fixare magnetica? o alta statie cu squelch automat la un pret mai mic exista?

        Comment


        • #34
          TTI TCB550 + Midland ML145 = 395 ron
          TTI TCB550 + Midland MINI C593.01 = 374 ron

          personal, recomand prima varianta - in cazul in care nu te deranjeaza lungimea de 1.6 metri a antenei si nu circuli cu mai mult de 150-160km/h.
          s-a mers si cu viteze mai mari de atat cu antena asta de f multe ori dar o faci pe riscul tau.
          cea de-a doua antena rezista lejer si la 200km/h, si ii poate fi reglata inclinatia.. dar in schimb are dezavantajul ca are o raza de acoperire de aprox 2/3 din raza primei antene.

          antenele fixe se prind gaurind masina sau cu un suport de prindere special (pe care eu din pacate nu-l comercializez)
          ele se preteaza in special la masinile mari... la autoturisme e pacat sa gauresti ceva

          nu e nici un dezavantaj la antenele cu prindere fixa, dimpotriva, au un mare avantaj deoarece fac plan de masa direct cu caroseria masinii

          alta statie cu squelch automat este Maxon CM10 la 240 ron
          daca o iei cu antena Midland ML145, vei avea o reducere de 25 ron, pretul pe pachet ajungand astfel la 390 ron
          in plus, la un pachet cumparat, beneficiezi de calibrare si montaj gratuit pt Bucuresti sau transport gratuit prin curier rapid
          Last edited by meghitz; 18 April 2010, 01:11.
          VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

          Comment


          • #35
            Salut!

            Am o statie Midland Alan 100 plus si vreau sa o bag undeva in bord. Chestie e ca daca o bag acolo nu voi mai auzi nimic. Ai vreun difuzor sau ceva in genul pentru asta?
            sigpic

            Comment


            • #36
              Buna ziua pe mine ma intereseaza o statie sau un montaj care se schimba repede si usor schimb mereu masinile un numar de 3 masini ce imi recomandati.multumesc.
              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

              Comment


              • #37
                Un mare upp si din partea mea.Am achizitionat un CM 70 cu antena midland 145,si i-am facut rodaju ieri pe bucuresti-timisoara.Nici nu simti cum trece timpul,stand de vb cu baietii de pe traseu,dar cel mai important e ca stii din timp tot ceea ce se intampla pe drum pe o raza destul de mare fata de punctul in care te afli.Pentru cine nu doreste sa faca cunostinta cu radarele noi asa cum am patit eu,pentru cine alearga mult prin tara asta,se merita din plin aceasta investitie.Multumesc Dane pentru ajutor

                Comment


                • #38
                  @iamagi
                  uite eu asa am montat statia
                  am taiat buza de plastic de sub consola si intra perfect
                  Attached Files
                  ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                  YO2MKL
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    alanu e putin mai gros nu cred ca incape acolo.
                    tvstar un alan42multi e perfect.

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Foarte buna oferta de statii si la servicii(calibrare,montare/transport gratuit)
                      Sa ai vanzari multe.
                      Eu am statie pe masina cu mult inainte sa vad oferta asta...ideea e ca NU se poate fara ea.
                      Iara m-am culcat tarziu...

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by iamagi View Post
                        Salut!

                        Am o statie Midland Alan 100 plus si vreau sa o bag undeva in bord. Chestie e ca daca o bag acolo nu voi mai auzi nimic. Ai vreun difuzor sau ceva in genul pentru asta?
                        Midland AU20 Pret 40 ron

                        Impedanta: 8 Ohm
                        Putere nominala: 2 W
                        Putere maxima: 5 W
                        Dimensiuni: 65x55x65 mm

                        Midland AU25 Pret 60 ron

                        Impedenta: 8 Ohm
                        Putere nominala: 7 W
                        Putere maxima: 5 W
                        Dimensiuni: 100x60x60 mm

                        Midland AU30 Pret 75 ron

                        Impedanta: 8 Ohm
                        Putere nominala: 7 W
                        Putere maxima: 12 W
                        Dimensiuni: 110x140x60 mm


                        Originally posted by tvstar1 View Post
                        Buna ziua pe mine ma intereseaza o statie sau un montaj care se schimba repede si usor schimb mereu masinile un numar de 3 masini ce imi recomandati.multumesc.
                        una din ultimele doua oferte de aici: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...8&postcount=17


                        Cezar82 & gheumm multumesc si eu pt aprecieri
                        Attached Files
                        Last edited by meghitz; 27 April 2010, 23:14.
                        VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                        Comment


                        • #42
                          am cumparat un pachet Maxon CM10 di antena Ml145 de la meghitz si a fost super ok totul...transport plus functionare...recomand

                          Comment


                          • #43
                            ma bucur ca esti incantat.. sa le folosesti cu placere!!
                            VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                            Comment


                            • #44
                              La un cm70 nu stiu ce am facut, ca apare frecventa de la canalul 22, adica 27.225,cand apas pe meniu este moarta,nu scrie nicaieri in manual ca ar putea afisa frecventa sau cum as putea scapa de ea,pe orice buton apas este mort,am inchis statia,am lasat-o fara curent o zi si nimic,cand o deschid,pe ecran apare 27.225,iconita cu ESP,FM,ASQ,RX.Statia functioneaza foarte bine,atat pe receptie cat si pe emisie.Nu cred ca este un defect,cred ca s-a activat ceva aiurea,nu m-ar deranja daca as putea intra in menu.
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • #45
                                statii radio cb

                                salut m-ar interesa si pe mn o statie cat mai ieftina si cu antena cu talpa magnetica si sa duca undeva pe la 15 km ce imi recomanzi?id de mess crystyan_unicatu2006

                                1.6 MPI 8Vsigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google