Statii radio in cb: Maxon, midland tti. O alternativa reala pt evitarea noilor radare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Maxon CM70 + Antena Midland ML145 la oferta de 490 ron mi se pare cea mai buna alternativa, cel putin mie personal.

    Dupa cum ti-am lasat si raspunsul offline pe mess, in banii astia ai o statie full digitala cu super design + comenzi pe microfon (inclusiv de navigare in MENU), deci poti pune statia oriunde in masina pt ca o poti butona cu ajutorul microfonului + ASC (squelch automat) + ESP (filtru procesor de voce) + Scanare.

    Cat priveste antena, aceasta e un MIDLAND ML145, fiind in opinia mea in TOP 3 cele mai bune antene de pe piata, alaturi de Sirio Performer 5000 si Sirio Megawatt 4000... dar astea au dezavantajul ca au 2.1 metri fata de cei 1.6 metri ai Midlandului ML145.

    eu oricum am toate statiile si antenele pe stoc, poti alege ce vrei, doar ti-am raspuns argumentat care oferta mi se pare mie mai buna!!

    am uitat sa pun si Dual Watch-ul pe lista functiilor la Maxon CM70

    dan.gutu: acum am vazut postul tau
    spune-mi daca ai mai rezolvat ceva cu statia.. daca nu sa ma apuc sa fac investigatii, pt ca nici eu nu cunosc 100% functiile tuturor statiilor pe care le vand.
    cert e ca eu nu am reusit niciodata sa fac un Maxon CM70 sa imi afiseze frecventa
    Last edited by meghitz; 5 May 2010, 16:46. Reason: Automerged Doublepost
    VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

    Comment


    • #47
      Originally posted by ibalasco View Post
      am cumparat un pachet Maxon CM10 di antena Ml145 de la meghitz si a fost super ok totul...transport plus functionare...recomand
      Ca costa acum acest pachet?! Merci
      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

      Comment


      • #48
        tot la fel, 390 ron ... vezi ca e oferta in postul 17 de pe pagina 1.
        VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

        Comment


        • #49
          Am reusit,daca tii apasat butonul Menu,cam 2-3 secunde,statia afiseaza frecventa canalului respectiv,si se blocheaza toate comenzile,pentru revenire se tine iarasi apasat pe Menu.Statia am cumparat-o de la Stefan,care a cumparat-o de la tine ,si am dat-o unui prieten.Chestia este, ca nu am gasit pe nicaieri,sa spuna de acesta functie .
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #50
            Asa este, chestia asta vad ca ai descoperit-o tu!!
            In mod sigur in manualul de utilizare nu este specificata treaba asta pt ca altfel cred ca as fi stiut de ea.
            Mai invat si eu cate ceva
            VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

            Comment


            • #51
              UP !!! Am colaborat cu el pt. o statie MAXON CB 70 Si antena ML145 omu e super de treaba si se tine de cuvant
              Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

              Comment


              • #52
                sunt un novice referitor la subiectul de fata. Imi permit si eu o intrebare. Am observat ca antena e legata de statie prin fir. Exista si ceva wireless?
                "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Shenny View Post
                  sunt un novice referitor la subiectul de fata. Imi permit si eu o intrebare. Am observat ca antena e legata de statie prin fir. Exista si ceva wireless?
                  Cat de tare ar fi... nici n as mai sta pe ganduri daca s ar gasi asa ceva. I ti dai seama microfonu fara fir (asta ar trebui sa se gaseasca dar cred ca costa si ceva bani + ca o sa fie cu baterii/acumulatori) si la antena iar ar fi super unde iar cred ca ar putea exista dar poate nu stim noi. ma gandeam cum ar fi la laptop sau ceva de genu ca presupun ca tot pe niste frecvente lucreaza...
                  Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Shenny View Post
                    sunt un novice referitor la subiectul de fata. Imi permit si eu o intrebare. Am observat ca antena e legata de statie prin fir. Exista si ceva wireless?
                    tare simpatic mai esti!! sau tu vrei sa faci bashcalie pe topicul meu si nu ma prind eu?!!
                    oricum, am auzit multe, iar tu concurezi cu altcineva care m-a intrebat "de unde stie statia locul in care sunt radarele?"
                    o sa fac un top al intrebarilor de genul asta
                    glumesc...nu te supara pe mine!! uneori este normal sa intuiesti mai greu anumite chestii..
                    Last edited by meghitz; 29 May 2010, 10:59.
                    VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                    Comment


                    • #55
                      ce antena imi recomanzi si mie pt cobra 19 dx iv eu?ca acum am una mini si vreau ceva pana in 100 cm?sal

                      1.6 MPI 8Vsigpic

                      Comment


                      • #56
                        pana in 100 cm tot nimic nu faci
                        antenele bune sunt de la 1.5 metri in sus... deci iti recomand un Midland ML145 de 1.6 metri
                        daca vrei neaparat mai scurta iti recomand Midland MINI C593.01 de 68 cm ... multi se impaca bine cu ea (le este suficient).. oricum antena merge binishor pt lungimea ei
                        VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                        Comment


                        • #57
                          antena

                          ai cumva modelel asta de antena? ANTENA RADIO CB SIRIO TITANIUM 3001 MAG 125mm
                          dca da la ce pret e.

                          Comment


                          • #58
                            nu il am din pacate... sorry!!
                            VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                            Comment


                            • #59
                              un up de la mine pentru ca baietii de la ****** mi-au reparat profesional tastatura la w810i cand aveau sediul in teodosie rudeanu.
                              de cand s-au mutat in pipera cica s-au lasat de dastea :P .
                              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                              Comment


                              • #60
                                Multumim.
                                Din anumite motive nu mai facem service si la telefoane mobile.
                                VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google