FLASHTUNING Logan&more - Arad-Bucuresti-Bacau

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal ... nu stiu daca e tocmai adecvat sa te intreb cateva lucruri direct pe thread, dar ma risc.
    e deja "legenda" consumul loganului meu, iar discutiile pe tema asta sunt nesfarsite.
    i-ai facut o remap la un coleg de forum din Arad (Alin) tot la un 1,6 8v si zice ca i-a crescut cuplul si caii la motor dar si ca i-a scazut consumul. Acum lamureste-ma si pe mine (daca se poate desigur) cum e posibil tehnic sa creasca puterea la un motor, cuplul si sa scada considerabil consumul ? (diferenta cam de 1,5 l /%)

    PS si cam care ar fi pretul actual la un remap 1,6 8v ?
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Originally posted by bubu_vasile View Post
      sal ... nu stiu daca e tocmai adecvat sa te intreb cateva lucruri direct pe thread, dar ma risc.
      e deja "legenda" consumul loganului meu, iar discutiile pe tema asta sunt nesfarsite.
      i-ai facut o remap la un coleg de forum din Arad (Alin) tot la un 1,6 8v si zice ca i-a crescut cuplul si caii la motor dar si ca i-a scazut consumul. Acum lamureste-ma si pe mine (daca se poate desigur) cum e posibil tehnic sa creasca puterea la un motor, cuplul si sa scada considerabil consumul ? (diferenta cam de 1,5 l /%)

      PS si cam care ar fi pretul actual la un remap 1,6 8v ?
      sal
      tehnic e foarte simplu de explicat...toata ideea e ca noi optimizam softul existent pe masina...cresterea de cuplu este cu pana la 20% pe turatia 2500-3500 adica unde iti trebuie acum...iar pt asta treb sa o accelerezi
      dupa remapare nu o sa mai fie nevioe de chestia asta..consumul scade
      alta chestie...cuplu mai mare..turatie mai mica...adica masina la 90km/h are 2000 ture...dupa optimizare o sa aiba 1900 sa zicem...si calculatorul da benzina cat pt 1900 ture...de aici scade consumul
      iar cat despre scaderea asa mare de consum nush ce sa zic...poate si benzina
      incearca benz mai buna...dupa remapare si atunci o sa fie ok
      iar pretul promo e 250 lei pt remapare!

      cu respect,
      Seba Miclea
      0723274407, 0748598512
      seba@diesel-tuning.ro

      Comment


      • k ... mersi de explicatii. o sa mai discut putin pe la intalniri si in mod sigur te sun sa imi dai eventuale lamuriri suplimentare.
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • si la mine parca a scazut consumul,remapare facuta tot la Leon_TDI
          de cele mai multe ori am consum mic , insa cateodata mi se pare ca e mare (desigur is mai greu la talpa atunci)
          Its just a car ...

          Comment


          • sus cu tineeee

            Comment


            • going upppppp

              Comment


              • ptr 1,4 mpi ?cat face o remapare?
                nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

                Comment


                • 200 lei pret promo

                  dc iti suna ok da-mi un tel sa vb detalii
                  o zi buna

                  cu respect,
                  Seba Miclea
                  0723274407, 0748598512

                  Comment


                  • Originally posted by Leon TDI View Post
                    sal
                    tehnic e foarte simplu de explicat...
                    ...adica masina la 90km/h are 2000 ture...dupa optimizare o sa aiba 1900 sa zicem...
                    cu respect,
                    Cu respect, ne spui si noua cum faci remap la cutie sa mearga cu aceeasi viteza la turatie mai mica?.....
                    Vrem si noi niste pinioane remapabile...

                    Comment


                    • Originally posted by detail View Post
                      Cu respect, ne spui si noua cum faci remap la cutie sa mearga cu aceeasi viteza la turatie mai mica?.....
                      Vrem si noi niste pinioane remapabile...
                      ziceam teoretic doar..ca sa inteleaga omul...normal ca nu se chimba turatia dupa remapare....dar dc e sa gasesti nod in papura gasesti nuh? infine....

                      Comment


                      • Incearca sa explici corect oamenilor ce se intampla dupa remap, incearca sa fii negustor cinstit, nu aburi oamenii, pentru ca o groaza dintre cei de pe forum chiar nu stiu cum e si asteapta chiar sa se intample "minunea".
                        Daca chiar stii teoria, explica. Daca nu, nu!
                        Last edited by detail; 28 March 2009, 23:26.

                        Comment


                        • Originally posted by detail View Post
                          Incearca sa explici corect oamenilor ce se intampla dupa remap, incearca sa fii negustor cinstit, nu aburi oamenii, pentru ca o groaza dintre cei de pe forum chiar nu stiu cum e si asteapta chiar sa se intample "minunea".
                          Daca chiar stii teoria, explica. Daca nu, nu!
                          evident...chiar ma asteptam la atacuri dinastea...nu ii problema....
                          asta e Romania
                          sa moara si capra vecinului

                          Comment


                          • Eu nu-s vecin cu tine, nu am capre de vanzare si nu imi place cum unii se dau mari fata de altii care nu stiu!
                            Eu incerc sa ii apar pe cei care nu stiu, de cei care se prefac ca stiu.
                            Vanzare buna!

                            Comment


                            • Originally posted by detail View Post
                              Eu nu-s vecin cu tine, nu am capre de vanzare si nu imi place cum unii se dau mari fata de altii care nu stiu!
                              Eu incerc sa ii apar pe cei care nu stiu, de cei care se prefac ca stiu.
                              Vanzare buna!
                              cu ce m-am dat mare? poluezi topicu degeaba...rog moderatorul sa faca curatenie aici......unii oameni se bag ain seama degeaba...

                              Comment


                              • Imi dadeam cu parerea despre marfa si vanzator, nu poluam....
                                E un topic de vanzari, am intrat in magazin, deci pot sa imi dau cu parerea....
                                Era mult mai usor sa spui: da am gresit, decat sa escaladezi si sa o dai de gard.
                                Vinzare buna, nu o sa mai intru pe thread-ul tau nici daca dai gratis!
                                Last edited by detail; 29 March 2009, 00:45.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google