Cedez Contract BRD PH2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cedez Contract BRD PH2

    Logan berlina PH2, laureat, 12.500 km in bord, bleu electriq luata prin credit BRD cu avans 0 in August 2008 pe o durata de 10 ani, rata este de 573 RON Casco inclus in rata. Deci, cedez contractul masinii contra unui Matiz euro3, poze cu masina nu pun pentru ca este nespalata intotdeauna, am pus huse pe scaune si volan de noua, nu-i tunata, nu-i coafata este cea mai stoc posibila.
    Astept oferte si intrebari aici!

  • #2
    Am gasit si o poza...
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Anuntul este inca valabil, cedarea contractului nu se poate face (politica bancara de 2 lei), acte de vanzare cumparare nu se pot face decat dupa achitarea integrala a creditului. M-am interesat putin si am aflat ca se poate face o procura la notar, se pare ca multi au apelat la varianta asta.
      Peste cateva luni intentionez sa semnez un contract in Anglia si nu vreau sa ma incurc pe acolo cu Loganul. Deci cedez loganul si ratele prin procura notariala urmand sa semnam actele dupa stingerea datoriei catre banca, tot ce vreau de la posibilul viitor proprietar este sa plateasca notarul si sa-mi dea si mie ceva simbolic...
      Ofer si cer seriozitate, i-mi rezerv dreptul sa refuz eventualul client daca acesta nu-mi inspira incredere.
      Last edited by vasile78; 3 September 2010, 20:35.

      Comment


      • #4
        salutare
        intrebari:
        - la cat ar ajunge valoarea masini daca s-ar plati integral?
        - ai valoare reziduala la finalul creditului?

        un raspuns si un aventual nr de telefon prin pm. am pe cineva care ar vrea sa preaia un credit sau leasing.
        bafta in continuare
        Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

        Comment


        • #5
          - Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea asta, trebuie sa ma interesez la banca, oricum dupa doar 2 ani din 10 de plata a ratelor nu cred ca este avantajoasa achitarea cu bani gramada.
          - Este credit auto de la BRD, nu am valoare reziduala.

          Comment


          • #6
            Uppppp!
            Platiti notarul si imi dati si mie 1000 Ron ca sa ma imbat de suparare si va alegeti cu un logan in rate cu 13.000km . Mai are 1 an garantie!

            Comment


            • #7
              Masina merge la o ruda, se poate inchide. Multumesc frumos!

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google