[Vand] Logan Laureate 1.6 16v 2008 + Extra Optiuni

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @RnjiTzu: diferenta e muuuult prea mica (daca nu ai avea My ride as zice ca esti samsar)
    @Cromatic: accept, dar cu o diferenta apropiata de preturile de pe piata ale celor doua masini (am zis ca accept orice fel de oferte, numai sa fie decente)
    @aviatorul76:face mult un aer conditionat, iar ca sa il pun aftermarket ma costa in jur de 1000 euro, si nu cred ca de la 3700 euro (masina ta) mai pui CEVA diferenta + AC-ul ala...



    UP_____________________

    Comment


    • #92
      inca valabil... tot 6400 euro, negociabil doar la fata locului... UP

      Comment


      • #93
        UP____________________

        Comment


        • #94
          sus___________

          Comment


          • #95
            logan

            Salut.
            Iti ofer 5,000 EUR CASH.
            Sau spune-mi cat mai vrei peste un Logan Preferance 1.4 din 2006 57,000 km carte service revizii numai la reprezentanta bleu marine.
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • #96
              @eugenmanea: ai P.M.
              Update: golanu a facut azi 37.500 km
              Last edited by horus_bds; 1 June 2011, 20:52.

              Comment


              • #97
                oferta speciala... timp de 1 sapt. pretul coboara la 6150 euro...

                Comment


                • #98
                  UP___________________

                  Comment


                  • #99
                    Hai cu loganul...

                    Comment


                    • Logan

                      Hai ca usor usor ajungi la pretul oferit de mine- 5,100 EUR. Dar fii atent- daca nu te hotarasti in urmatoarele 2 saptamani imi iau 1.4 din 2010.
                      Ai un UP de la mine
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • multumesc pt UP, insa la 5100 nu prea gasesti nici macar prestige PH1 1.6 16v, iar eu nu pot sa cobor la suma aia nicidecum...
                        Last edited by horus_bds; 7 June 2011, 18:56. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • salut vrei un logan abiance ,benzina +gpl instalatie secventiala are 80,000 km real,i bine intretinuta mai multe pe mess id :stely_d

                          Comment


                          • logan

                            Aici te contrazic. O simpla cautare pe autovit iti va returna destule rezultate cu Logan Prestige nu Laureat Ph 2 intre 5,000 si 6,000 EUR. Ce ma incanta la a ta e ca are garantie extinsa si pare ingrijita.
                            Adevarul e ca lumea nu are bani si mai e si varianta cu rabla, de-aia o dai asa greu.

                            Cum vrei.
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • un prestij 2008 chiar costa cam 5000 euro acum.

                              Comment


                              • logan

                                Acum tu sa nu te superi pe mine, si sa crezi ca iti pun bete in roate. Sunt sigur ca tu ai pus masina si pe site uri de vanzare, dar uita-te mai jos de ce te chinui din Febr sa o dai si nu reusesti:
                                - Logan Laureat nou cu optiunile tale si 3 vouchere= 9,800 EUR- 2,747 EUR (vouchere la un curs 1 EUR=4.15)= 7,053 EUR
                                - 1 voucher costa app 1,200 RON (dc nu ma crezi pot sa iti dau si anunturi) x3= 3,600 RON/ 4.15= 867 EUR
                                Deci dc ar fi sa cumpar azi un Logan nou exact ca al tau m-ar costa 7053+867= 7,920 EUR.
                                Devalorizarea masinii tale reprezinta cam 12% pe an (tine cont ca am pus un procent optimist pentru ca masina e ingrijita)
                                7920 x 36% (ptr ca are 3 ani) = 2851 EUR
                                Deci masina ta valoreaza 7,920- 2851= 5,068 EUR

                                Intr-adevar, in conditii normale de piata masina ta ar valora cam 5,900 EUR
                                Tu ai dat pe ea 9,800 EUR la un curs 1 EUR=3.92 => 38,416 RON
                                Devalorizare 36%= 13,830 RON
                                Masina ar valora RON 24,586/ 4.15=5,924 EUR

                                Dar cum e criza si eu ca si cumparator mai am la dispozitie si programul rabla..Trage tu singur concluziile.
                                PS Sper sa nu te superi- e doar un simplu calcul pe care cam orice cumparator si-l face.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google