[Vand] Dacia Logan Ambiance 2006 1.4 MPI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] Dacia Logan Ambiance 2006 1.4 MPI

    Salutare,

    Asa cum spune si titlul vand Dacia Logan Ambiance, an 2006, motor 1.4 MPI, 53000 km. Ca dotari suplimentare are computer de bord, alarma, radio cd Kenwood. Am mai modificat si luminile de la bord (se aprind alb+ rosu). Distributia a fost facuta la 48.000 km deoarece imi curgea ulei pe la simering. La 48.000 am mai schimbat si uleiul+filtre+placute de frana.
    Pretul este 2850 usor negociabil.
    Attached Files

  • #2
    Sus cu ea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Comment


    • #3
      ai schimbat doar simeringul sau si pinionul de antrenare de la pompa de ulei?

      PS UP pentru vanzare

      Comment


      • #4
        Originally posted by Drogas View Post
        ai schimbat doar simeringul sau si pinionul de antrenare de la pompa de ulei?

        PS UP pentru vanzare
        Salut,

        Cand am cumparat masina am avut aceeasi problema, curgea ulei pe la simering. La 4000km s-au schimbat cureaua si simeringul iar la 11.000 km s-a schimbat tot, inclusiv pinionul (bineinteles pe garantie). De atunci nu am mai avut probleme pana anul trecut cand masina avea 48.000km. Am fost de fata cand s-a desfacut distributia si am obs ca simeringul nu era ciupit insa se vedea clar ca uleiul curgea pe langa el. Se pare ca materialul din care este facut se intareste din cauza caldurii degajate si isi pierde proprietatile de etansare. Acum totul este ok nu mai exista pierderi de ulei.

        Comment


        • #5
          Sus cu ea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          Up!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
          Last edited by doctoru1980; 26 February 2011, 18:31. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Sus cu ea!!!!!

            Comment


            • #7
              mMa intereseaza. Mai este valabil anuntul. Care este pretul actual.

              Comment


              • #8
                Dupa mine e super pretul. Eu am luat una la fel cu 3200, fara clima ABS si servo. Considera un UP de la mine
                Sezi bland ca-s din Maramu' ❗️❗️❗️

                Comment


                • #9
                  va intereseaya un schimb cu

                  si diferenta din partea dvs_

                  Comment


                  • #10
                    Masina s-a vandut cu 2700 de euro. Se poate inchide.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google