[VAND] AXA CAME 263 Gr CAT CAMS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] AXA CAME 263 Gr CAT CAMS

    Report this postReply with quoteAXA CAME SPORT 263gr - CATCAMS

    by cristi_ftw » Tue Jun 14, 2011 8:43 am

    Vand axa cu came sport, produsa de CAT CAMS, ca specificatii tehnice are unghiul camei de 263 grade.Axa a fost folosita aproximativ 2000km pe masina mea, un renault Clio Symbol motor 1.4 8V.Axa se potriveste pe orice motor 1.4/1.6 8V, incepand de la Supernova/Solenza/Logan/Sandero/Clio/Clio Symbol

    Mai multe detalii despre axa :
    ENGINE information


    5501712 - codul de producator CAT CAMS

    INTAKE EXHAUST


    clearance [cl] 0.15mm 0.15mm
    duration [0.1mm+cl] 263° 263°
    duration [1.0mm+cl] 225° 225°
    valve lift [cl=0] 10.20mm 10.20mm cam lift 5.95mm 5.95mm
    peak angle 110° 110° followers: O.E.M.
    timing [1.0mm+cl] 2/43° 43/ 2° lift at TDC [cl=0] 1.35mm 1.35mm
    Pretul de achizitie a fost de 1370ron, de la Racing Nick.Eu vreau pe ea 1000 negociabil.Cine se grabeste poate primi un discount.

    Momentan ii este rezervata lui AlexSpeed, insa oferte din partea voastra pot veni.
    Attached Files

  • #2
    Nu aveai de 255 sau asta e alta?Bafta la vanzare
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • #3
      cea de 255 a ajuns la cosmin CGK. Asta e alta, de pe masina unui prieten, chiulasa fiinfd actual montata pe motorul meu.

      Comment


      • #4
        hmm ..se bat anumite lucruri cap in cap ... bafta la vanzare

        p.s. ti-a descoperit threadul de pe clioforum ... 1.2mm planat si portare ... cand ti-am zis ai zis nu frate , 0.6 mm am luat ...

        Comment


        • #5
          n-are ma nimic 1.2 ... la 1.4 poti lua peste 1.5 lejer
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            asa..baga-le in cap sa se apuce acum sa rascheteze toti linistiti

            Cristi ..fa-ma sa inteleg ... care axa ai avut-o pe masina cand ai facut softul?

            Comment


            • #7
              in prima faza cand masina a facut 89.8cp prima data cea care acum este la tine.Dupa ceva cautari si discutii am pus alta chiulasa cu cea de 263...ma rog cea care se termina in 712 codul de producator, cu care s-a scos 96.4cp.
              Dupa o saptamana de chin si aproximativ 2000ron cheltuiti am spus STOP.Acum incerc sa readuc masina la viata in varianta cea mai stock posibil cu privire la motor + instalatie electrica.
              Care are nevoie si de un motor de 1.4 sa ofere un pret.Masina a primit un motor sh din dezmembrari cu aproximativ 6000km.

              Nu inteleg ce nu se bate cap la cap....faptul ca am mai facut rost de o axa...asta e treaba mea, poate am banc de produs axe, poate le fur.Daca ai nevoie de ceva piese intreaba, poate iti pot face rost.
              Rog sa se stearga offtopicul....threadul este strict de vanzare....cat despre subiectul numit tuning al motorului meu....pt mine este inchis.A fost o experienta costisitoare, utila din care se poate invata cate ceva.eu am invatat ca cel mai bine iei ceva gata facut si puternic decat sa bagi tu mana.Altii pot invata ce vor.Pana la urma fiecare o face pe buzunarul lui.

              Comment


              • #8
                m-ar interesa axa si pe mine daca nu o ia alexspeed.insa am o retinere.am chiuloasa comprimata,luat0,5 din ea.exista riscul ca pistonu sa loveasca in supapele de evacuare?stiu ca la 1mm luat din ea loveste sigur.
                [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                Comment


                • #9
                  de unde stii tu sigur asta? poate au luat si altii mai mult )
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    la o.5mm garantat nu loveste nimic.
                    Axa si-a gasit stapan deja.
                    Se poate inchide
                    Multumesc.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google