Predare Leasing Logan Laureat Plus

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Predare Leasing Logan Laureat Plus

    Predare leasing doar cu buletinul, Dacia Logan Laureat Plus, 1.4MPI, fabricatie noiembrie 2007, ABS+EBD, A/C, 2*airbag, 4*geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, Radio-CD Blaupunkt, ornamente metalice, eleron, proiectoare ceata, inchidere centralizata cu telecomanda, etc. Mai sunt de achitat 45 rate leasing a cate 145EUR+TVA+CASCO, fara valoare reziduala. Masina e in perfecta stare de functionare, are aprox 3700km la bord.

    La preluarea leasingului, se va semna un contract de novatie, pe numele celui care preia leasingul, se percepe un comision de 4% din suma creditata de firma de leasing (aprox 5500 euro, deci aprox. 220 euro comision), se va reface talonul, 70 euro, si se va reface contractul CASCO pe numele celui ce preia.

    Sper ca nu am uitat ceva din procedura, daca mai e ceva, vin cu update-uri.

    Contact:
    Adrian Bontea
    0721.398.033
    0788.779.436
    adibontea(at)zappmobile.ro
    Attached Files
    Click click!

  • #2
    Dece o dai ? Probleme financiare sau ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      O dau pentru ca vreau sa iau altceva cu banii jos, si din pacate, anul asta nu o pot achita (Dacia), nu imi permite leasingul, asa ca vreau sa o predau.
      Last edited by adibontea; 6 April 2008, 19:42.
      Click click!

      Comment


      • #4
        Am uitat sa precizez (si cum deja nu mai pot modifica nici ultimul post, scriu altul, BOT-ul sa traiasca!) de garantia extinsa pe 3 ani.
        Click click!

        Comment


        • #5
          Si pretul! 2500Euro negociabil
          Click click!

          Comment


          • #6
            Si acum cu 3800km...
            Click click!

            Comment


            • #7
              Da nu mai umbla cu ea) sa ramana 3800
              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
              Enter the Matrix

              Comment


              • #8
                Pai daca ma duc sa fac leasing, la masina asta ma costa 118 euro fara tva si casco,la un avans de 2549 euro,pe 48 luni fara val. reziduala si miroase a nou in ea,adica virgina.Stiu toate astea ca am fost ieri la dealer,si mi-a facut calcul,dar as opta pt. un avans mai mare.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • #9
                  Dar sa si elaboram costurile initiale ale unui leasing (Laureat Plus, cu garantie extinsa, 8665euro, pret cu TVA), versiunea ta rata 118euro:
                  -Avans 2549+TVA=3033euro (35%, fara reziduala)
                  -Comision gestiune, cel putin 2%, dar mai probabil 4% din suma finantata, deci 113euro sau 226euro
                  -Taxa de prima inmatriculare 160euro
                  -Cheltuieli de inmatriculare 150euro
                  -RCA 6luni+prima rata CASCO+alte asigurari(depinde de firma de leasing) mai sunt aprox. 190euro
                  -Numere provizorii pt. o luna inca vreo 40euro.

                  Deci faca vrei masina "virgina", te costa de fapt cam 3700-3800euro, cu rata 118euro (aprox. 170euro cu TVA si CASCO de 30euro)

                  Se pot verifica sumele la orice dealer, dar nu ti le spune nimeni decat daca intrebi, si te trezesti cu facturile de avans de nu iti dai seama ce si de unde trebuie sa platesti atat.

                  Imi cer scuze de offtopic, dar trebuia lamurita treaba.
                  Click click!

                  Comment


                  • #10
                    Dupa o perioada de nehotarare, revin cu anuntul si cu updateurile de rigoare:
                    Kilometraj: 5700km.
                    Rate leasing ramase: 41 x 145Euro+TVA.
                    Pret negociabil: 2900Euro.
                    RCA valabil pana mai 2009.
                    Masina poate fi vazuta in Brasov.
                    Last edited by adibontea; 1 August 2008, 01:25.
                    Click click!

                    Comment


                    • #11
                      Sa inteleg ca vrei sa o vinzi si sa iei un second?

                      Comment


                      • #12
                        Nu, momentan vreau doar sa o predau, alta, un pic mai incolo.
                        Click click!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by dan.Gutu View Post
                          Pai daca ma duc sa fac leasing, la masina asta ma costa 118 euro fara tva si casco,la un avans de 2549 euro,pe 48 luni fara val. Reziduala si miroase a nou in ea,adica virgina.Stiu toate astea ca am fost ieri la dealer,si mi-a facut calcul,dar as opta pt. Un avans mai mare.
                          dragule ! Traim in romania si se pare ca tu si multi altii nu stiti nimic despre taxele, comisioanele si dobanzile ascunse care din pacate nu sunt afiste nicaieri la contractarea unui credit, cumpararea unei masini sau etc. !!! Eu personal am mai platit in + cam 600 si de E pana si dupa ce am luat masina ! Asa ca atentie !!! Daca dati avand opritiva cam 7 - 800 E in + ca nu se stie ce comisioane si dobanzi va mai vin in + !!!
                          logan 1,5'DCI /85cp.

                          Comment


                          • #14
                            Sus cu ea!
                            Click click!

                            Comment


                            • #15
                              Deci pret negociabil, da?! ;)
                              Click click!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google