Cumpar Prezoane Logan - Pt Jante De TABLA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Prezoane Logan - Pt Jante De TABLA

    Cumpar 16 Prezoane Logan - pt jante de TABLA.
    Doar din Bucuresti.
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

  • #2
    Prezoane

    Salut , care sunt pentru tabla???? cele din dreapta imaginii?
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Din poza ta sincer nu imi dau seama, insa sunt cele de SUS din poza atasata de mine. Adica cele FARA piulita/saiba.
      Attached Files
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • #4
        pentru jantele de tabla prezoanele sunt cele cu gaura interioara (cum a spus si bossake, cel din partea superioara a pozei), si este 6 lei/buc la reprezentanta. cel putin la noi la brasov, la unul din dealeri. a luat un baiat in urma cu 3-4 saptamani.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          Mare grija cu suruburile astea!
          Am crezut ca am unele bune.
          Am schimbat rotile personal si m-a surprins ca meregea cam greu unul. M-a surprins si lipsa de miscare a rotii!
          Il scot afara, capul surubului era frecat; le scot si pe celelalte: la fel.
          Filetul interior al butucului rotii l-am bulit nitel (unul din 4) tocmai datorita presiunii surubului pe disc, in capat...
          Janta de tabla se poate deforma, daca surubul nu este precis ca lungime, ales-bules.
          Asadar...maaaare grija!
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • #6
            Te referi la suruburile cu care a venit masina din fabrica? Vad ca aai Ambition, deci te referi la suruburile cu saiba?
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • #7
              Nu, nu ai inteles
              Am set de suruburi cu saiba conica, pt jantele de aliaj.
              Mi-am luat jante de tabla (iarna) si 8 suruburi simple, fara saiba.
              Astea simple sunt problema!
              M-am uitat la capetele suruburilor cu saiba, de la jantele de aliaj, montate cu cele de tabla. Asa sunt OK!
              Mi-as fi dat seama ca sunt prea lungi daca nu se apropiau, strangeau tabla, daaar o strang si se duc mai departe, oprindu-se in disc...
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #8
                am eu un set de origine daca intereseaza pe cineva astept oferte

                Comment


                • #9
                  Salut.

                  Am si eu un set . Iti dau cu 2 lei bucata .Mi-au ramas de cand am vandut masina cu jantele de aliaj.
                  real power..... diesel power by

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google