Cumpar Logan 2005-

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Logan 2005-

    Cumpar Logan din cel putin 2005,neaparat cu A/C functionabil,de la proprietar,nu ma intereseaza masini cu peste 70000 km,si cu 3-4 proprietari.Masina sa aiba cauciucuri de iarna.Ma deplasez pana la 100 km de la M Ciuc.(Harghita).Ofer 3200 euro max.Rog seriozitate,masina o am nevoie pt.mine,samsarii sa nu va agitati,nu pot sa dau mai mult nici cu 50 euro.Va multumesc.Am citit regulamentul si sunt de acord cu el.

    Astept oferte...

    Astept oferte...
    Last edited by loganciuc; 19 November 2011, 08:31. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Valabil...................

    Comment


    • #3
      <70.000 de km in 6 ani, iese o medie sub 12.000 de km pe an.

      Vrei masina de pensionar fara bani de carburant. Iar astia nu vand masina, ca alta nu-si permit.

      Ca un sfat, un Logan cu mai mult de 70.000 km la bord e ok. Nu-i Dacia 1310.

      Toate bune!

      Comment


      • #4
        @mr.k-Multumesc pt. sfat.Ideea de baza este ca nu vreau sa cumpar masina de firma.Iar in legatura cu km,eu nu sunt pensionar,si totusi mai mult de 15000 km nu fac cu o masina(am doua masini).Si daca masina respectiva o sa aiba 80000 km,sigur nu o sa refuz daca este intr-o stare buna.Cine nu face naveta zi cu zi, nu e sigur ca depaseste 15000 km pe an,mai ales ca are mai multe masini cu care umbla...
        Si asta spun cu o experienta de 18 ani de sofat...asa ca crede-ma, si eu stiu care este diferenta intr-e un Logan si o Dacie 1310...Numai bine.

        Comment


        • #5
          Logan cu 80k-verifica daca a fost schimbata distributia si mai ales unde (cu acte, deviz+factura).
          Amortizoarele pica in jurul a 80.000 km.
          Eu n-am folosit zi de zi Loganul, ca am alta masina de la munca si tot am trecut de 15 mii pe an. Masina de firma inseamna sa faci cateva mii de km pe luna.

          Bafta la cumparare, nu o cumpara pe cea mai lucioasa.

          Comment


          • #6
            Multumesc.

            Comment


            • #7
              dar de ce logan de 2005 ? si nu unul de 2007-2008 este mai nou poate tot 80.000 km si poate tot aceeasi bani . au inceput miturile ca primele modele sunt mai bune cumva ?

              Comment


              • #8
                tirum cam batii campii omu vrea si 50 de mii de km si aer , probabil ar vrea si un dci si vrea sa dea 3 mii , unde ai vazut tu 2008 la 3 mii sau traiesti in alta tara? la banii astia se incadreaza la 2005 2006

                Comment


                • #9


                  Ia uite un anunt ...mai negociezi sau mai aduci bani de acasa.
                  real power..... diesel power by

                  Comment


                  • #10
                    @tirum76-titlul anuntului inseamna ca cumpar logan din 2005 in sus(adica eu iau si din 2011,daca gasesc cu acest pret)
                    @eddyy-in nici un caz nu vreau dci
                    @cosmindan-am citit inainte de a posta tu anuntul respectiv,dar toata lumea cine cere 3800-3900 euro,nu vrea sa lase sub 3500
                    Este dreptul tuturor(ma refer aici cu care am luat legatura in PM)sa ceara cat vor,dar spun un singur lucru,pe care probabil majoritatea dintre voi stiu:la noi pretul masinii este dus si de anul fabricatiei,iar peste o luna si ceva masina pe care nu vreti sa dati sub 3500 euro,va fii cu un an mai batran,si cu 300-500 euro mai ieftin(vorbesc de piata auto).Asa ca tineti linistiti masinile...Asta fara suparare.

                    Comment


                    • #11
                      Am gasit astazi,Laureate,2005 luna decembrie,1.6mpi,cu alarma,2 rand de cauciuc,72500 km cu carte de service,distributia schimbat la 60000 km, toate schimburile facute cu facturi doveditoare(ulei,filtre etc) .Masina are un singur proprietar(nu este pensionar si nici femeie).
                      Pretul de achizitie a fost 3350 euro.
                      Topicul se poate inchide.Multumesc.

                      Comment


                      • #12
                        sa-l stapanesti sanatos!
                        sigpic

                        Broker de asigurari DESTINE

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google