Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTI 160CP 1992 - Inmatriculata

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTI 160CP 1992 - Inmatriculata

    Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTI 160CP 1992 - inmatriculata dupa 2007, eu fiind al 3-lea proprietar

    Dotari:
    motor B16A2 160CP
    A/C
    Scaune S2000
    tapiterie piele rosie
    tapiterie alcantara plafon

    tapiterie schimbator + frana de mana alcantara
    roti originale 14” + gume iarna Bridgestone
    plafon manual
    vopsea si tinichigerie completa, inclusiv compartiment motor
    volan sparco piele + alcantara
    antifonare completa caroserie
    filtru sport short ram

    Piese noi schimbate:


    pivoti OEM noi
    set complet de bucsi fata-spate OEM noi
    arcuri Eibach noi
    chedere plafon OEM noi
    chedere portiere OEM noi
    parbriz nou
    chedere parbriz OEM noi
    stergatoare Bosch AeroTwin noi
    distributie OEM noua
    fise Vision noi
    buji NGK IX Iridium noi
    capac delcou nou
    tampoane motor fata OEM noi
    etrieri restaurati cu kit de garnituri OEM noi
    furtunase de frana OEM noi
    discuri frana fata + spate noi
    placute frana fata Ferodo DS2500 noi
    lichid frana Motul RPF 660
    garnitura capac motor OEM noua
    kit garnituri schimbator viteza
    kit de ambreiaj EXEDY Stage 1 nou
    volanta usurata Clutchmaster 3.4kg


    Masina o puteti vedea direct pe site: alex.clubcivic.ro, unde poate fi urmarit si procesul de restaurare. Daca am uitat sa trec ceva in lista de mai sus, sigur gasiti si pe site.


    Pret: 6500 euro / variante de schimb 7500 euro
    Telefon contact: 0751.194.100

    “Am citit regulile comerciale si le voi urma cu strictete.”
    Attached Files
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

  • #2
    Pai tu daca pe o masina din '92 ceri 6500 euro....una dupa 2000 e mai scumpa decat una noua?
    La vanzarea unei masini partea sentimentala nu are valoare.
    1.6 16V

    Comment


    • #3
      Pai cred ca nu ai citit decat titlul anuntului. Nu ai vazut anuntul intreg? Urmareste te rog linkul din anunt si apoi vorbim.

      Daca puneam partea sentimentala ceream pe masina 11.000 euro.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #4
        ... )nimeni n-o sa-ti plateasca imbunatatirile ,asa ca lasa pretul daca vrei sa scapi de ea

        Comment


        • #5
          Inca o data, cititi anuntul cu atentie. Este vorba de o masina restaurata, nu tiganita (tunata).
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #6
            Cine stie cunoaste , cime nu... sa se abtina !
            sigpic

            Comment


            • #7
              Cine nu cunoaste munca care trebuie depusa ca o masina sa arate in felul acesta sa se abtina>
              UPP de la mine, super masina
              Logan Prestige 1.6, SunTek Tints, Pilot exhaust, White Rims sigpic

              Comment


              • #8
                O masina de nota 10,pacat ca o vinzi,nu stiu cum poti vinde masina dupa cati bani si munca ai investit in ea.
                Pentru comentatori de mai sus,ia calculati voi cat face vopseaua+rotile+o janghina sh si mai comentati dupaia.
                Upppp
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Foarte tare masina.......Apreciez.Stiu ce inseamna sa restaurezi o masina de la 0.......Merita toti banii chiar ,mai mult...
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by chris-chris View Post
                    .Stiu ce inseamna sa restaurezi o masina de la 0...
                    cum stii ?

                    Mai Docule , multi vad , putini pricep.

                    Comment


                    • #11
                      Macar de ar intra pe site sa vada pozele cu restaurarea masinii, apoi sa vorbeasca. Cer un pret mult mai mic decat am investit eu in masina. Nu este masina de mers zi de zi, ci o masina de weekend. Cine are bani si isi permite o a doua masina, nu cred ca se mai uita la pret. Insa cine de abia isi permite un Logan de 1.4i nu cred ca trebuie sa-si faca griji pentru mine.
                      Eu mi-am dorit o masina de suflet, la care sa mesteresc cand am timp si sa ma bucur de fiecare iesire pe strada cu ea.
                      Din fericire, in familie a aparut un al 3-lea membru care merita mai multa atentie decat masina, cel putin pana mai creste un pic. De aceea masina a fost un pic abandonata in parcare si este pacat ca dupa atata munca sa nu fie folosita. Vreau sa se poate bucura cineva de ea, daca nu eu pot acum. Nu sunt foarte hotarat cu vanzarea ei, toata lumea imi spune ca este o prostie sa o vand acum dupa ce am muncit aproape un an la ea.

                      Deci cine isi permite o masina de weekend sau alergat la munte, cred ca Honda DelSol 1.6VTI este o masina de luat in seama. Posibilitatile de tuning la o astfel de masina sunt nelimitate, ar putea fi o varianta de luat in calcul pentru un pasionat de modificari.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • #12
                        eu cand ma gandesc ca masina are 20 ani...
                        am si eu un matiz tras pe dreapta..daca o restaurez imi iau vreo 10 mii
                        up si dela mine
                        Last edited by uratzelul; 17 March 2012, 12:50.

                        Comment


                        • #13
                          cred ca ar trebui sa deschidem un topic despre restaurare.
                          din cite am vazut eu pe site-ul care l-ai atasat sincer mie nu imi pare a restaurare ceea ce ai facut tu si iti spun fara nici un fel de regret a restaura o masina s-au altceva alt tip de utilaj inseamna sa folosesti piese de origine a acelei masini s-au ansamble si subansamble tot originale a ceea ce vrei sa restaurezi.
                          a restaura o masina zic eu ca inseamna ca aceea masina sa arate dupa restaurare la fel sau aproape la fel ca autunci cind a iesit pe poarta fabricii mai puin vopseaua cu toate ca si asta e un aspect important in restaurarea unei masini.
                          stima si bafta la vinzare

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by uratzelul View Post
                            eu cand ma gandesc ca masina are 20 ani...
                            am si eu un matiz tras pe dreapta..daca o restaurez imi iau vreo 10 mii
                            up si dela mine
                            Simplu.Nu te gandi ca are 20 ani.

                            @batranu: Nu stiu daca ai vazut, dar lista aia mare contine piese Honda OEM. Jantele nu sunt oem si scaunele, ci imbunatatiri ale masinii. Am si jantele originale pe care le folosesc cu gume de iarna.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • #15
                              Un mare UUUPPP de la mine.Tot respectul pentru ceea ce ai facut si pentru pasiunea depusa.Spor la vanzare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google