Cumpar Dacia Logan 1.5 Dci Fabricatie Minim 2008

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Dacia Logan 1.5 Dci Fabricatie Minim 2008

    Asa cum spune si titlul sunt interesat sa CUMPAR o Dacia Logan 1.5 dci motorizarea de 85 cai fabricatie 2008 sau peste;de preferat echipare Ambition sau Prestige adica full option cum se poate numi la Dacia

    Daca nu, merge si altceva(Laureat cred) insa ca si dotari neaparat sa aibe:
    - aer conditionat
    - ABS
    - geamuri electrice(preferabil toate 4, daca nu macar pe fata)
    - oglinzi electrice incalzite
    - proiectoare ceata
    - cat mai multe airbaguri(minim 2 le va avea insa dupa ultimele evenimente prefer 4)
    - sa NU fie tiganita de vreun "tuner" talentat


    Ma intereseaza doar masini cu putini km(MAXIM 35.000 km) cu proprietar persoana fizica.

    Va rog fara oferte de 1.5 dci din 2006 la 4500 euro-5000 euro. Am avut un ambition 1.5 dci din 2006, masina buna dar pentru zilele noatre pretul ei este foarte departe de sume ca cele mentionate mai sus - cu toate ca am mai vazut cerandu-se acei bani.

    Metoda de contact: urmaresc forumul zilnic, puteti sa imi trimiteti PM.
    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

  • #2
    La vedere.
    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

    Comment


    • #3
      Pai zi cat oferi.
      Eu am un 1.5 dci 85cp euro4 2009 laureate+volan imbracat in piele original, doar 20.000km verificabili, 2xairbag, geamuri electrice pe fata si jante de tabla.
      Cat imi dai?
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • #4
        Salut,

        Iti multumesc pentru "oferta" dar...nu am facut topicul ca sa sondez piata, sunt interesat sa cumpar o masina asadar astept oferte insotite de pret.

        Informativ pot oferi sa zicem intre 4200 si 5200 Euro dar nu are relevanta pentru ca pana la urma pretul va fi diferit in functie de masina, an, dotari, km, etc si poate daca gasesc ceva care mi se pare extraordinar sau are nu stiu ce superextramega dotari in plus ma chinui sa mai scot 2-300 euro.

        Nu stiu de altii dar eu atunci cand vand ceva stiu(sau ma interesez care sunt preturile) cat face acel ceva si atat cer, eventual mai negociez dar am o valoare pe care stiu ca o vreau pentru ceea ce vand. Nu o spun cu suparare dar nu am inteles niciodata "fa-mi o oferta" pentru ca eu pot sa-ti spun ca-ti dau 4000 euro(este doar un exemplu) si apoi sa vii sa ma arati cu degetul ca ti-am oferit prea putin sau as putea sa fac greseala(pentru mine ca si cumparator) sa ofer mai mult decat ar cere vanzatorul si nu vreau sa ajung in nici una din situatii. Din acest motiv consider ca este bine ca peste tot de altfel unde este vorba de vanzare de produs,servicii ca cel care vinde sa ceara suma X, Y, Z si de acolo sa plecam mai departe.

        Asadar daca esti hotarat sa o vinzi, astept un pret aici sau pe PM.

        Si daca poti te rog frumos sa-mi spui si ce s-a rezolvat sau ce-ai mai facut in legatura cu: http://www.loganclub.ro/forum/logan_...1.html?t=36991 la fel, ori aici ori pe PM.

        EDIT1: va rog sa nu va suparati sau sa considerati rautacios postul meu insa din 3 "oferte" primite pana acum, 1 singura a fost asa cum trebuie, adica "uite domne vand masina asta, cu dotarile astea si vreau pretul ASTA" alte 2 erau defapt intrebari la cumparator(eu in cazul de fata) despre cat s-ar oferi si repet, topicul nu este facut pentru sondaje, asadar astept oferte insotite de cat mai multe detalii despre masina si neaparat de pret(asa cum ati vrea si voi sa stiti daca ati cauta sa cumparati o masina SH ).

        EDIT2: me_catalin mult adevar in semnatura ta.
        Last edited by god; 23 March 2012, 15:39.
        ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
        Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

        Comment


        • #5
          La vedere.
          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

          Comment


          • #6
            La vedere.
            ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
            Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

            Comment


            • #7
              m-am abonat la topicul asta, sunt curios ce o sa cumperi in final, asta daca o sa vrei sa faci public

              Comment


              • #8
                Ce vrea el e o masina tehnic noua la jumatate de pret. Auto ca astea gasesti rar spre deloc.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #9
                  salutare, nu stiu daca mai e valabila oferta:

                  are istoricul pe forum de noua, din pacate a fost scoasa la vanzare la o luna dupa ce am achizitionat eu una noua pe benzina, PRESTIGE 1,6 16V... toate bune
                  Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by god View Post
                    Asa cum spune si titlul sunt interesat sa CUMPAR o Dacia Logan 1.5 dci motorizarea de 85 cai fabricatie 2008 sau peste;de preferat echipare Ambition sau Prestige adica full option cum se poate numi la Dacia

                    Daca nu, merge si altceva(Laureat cred) insa ca si dotari neaparat sa aibe:
                    - aer conditionat
                    - ABS
                    - geamuri electrice(preferabil toate 4, daca nu macar pe fata)
                    - oglinzi electrice incalzite
                    - proiectoare ceata
                    - cat mai multe airbaguri(minim 2 le va avea insa dupa ultimele evenimente prefer 4)
                    - sa NU fie tiganita de vreun "tuner" talentat


                    Ma intereseaza doar masini cu putini km(MAXIM 35.000 km) cu proprietar persoana fizica.

                    Va rog fara oferte de 1.5 dci din 2006 la 4500 euro-5000 euro. Am avut un ambition 1.5 dci din 2006, masina buna dar pentru zilele noatre pretul ei este foarte departe de sume ca cele mentionate mai sus - cu toate ca am mai vazut cerandu-se acei bani.

                    Metoda de contact: urmaresc forumul zilnic, puteti sa imi trimiteti PM.
                    Este greu de crezut ca vei gasi o asa masina la pretul pe care il oferi daar...nu imposibil!!! Si in mod cert nu vei gasi aici ..pe acest forum!!! Cei care suntem pe aici imi place sa cred ca nu ne vindem asa usor!!!

                    Comment


                    • #11
                      lord wader: sure, no problem, chiar daca nu o sa o iau de aici(si la ce preturi se practica pe forum incep sa cred din ce in ce mai mult ca nu de aici o voi lua...ramane de vazut) va anunt ca nu am de ce sa ma ascund

                      samy0388: da, vreau o masina cu putini km la pretul real care se practica acum, nu la preturile la care viseaza fiecare

                      dinita george: multumesc pentru info / este ceva cam mare pretul, nu mai intru in alte detalii ca multi pe aici stiu doar sa bage batul prin gard la orice si nu isi au rostul comentarii aiurea

                      Daniel 67: asa este, pe forum vad ca majoritatea (italic si bolduit nefiind valabil pentru toata lumea) se practica in multe situatii niste preturi astronomice de parca s-ar vinde-o masina careia in timp ii creste valoarea

                      In alta ordine de idei, daca va interesati catusi de putin o sa vedeti ca se gasesc pe piata un numar rezonabil de masini care intrunesc conditiile mele, inclusiv suma care-am spus ca sunt dispus sa o dau.
                      Nu imi pun baza in forum atat de tare la gasirea masinii insa este si aici o varianta.

                      Multi viseaza frumos cu preturile. Da, stiu ca atunci cand esti in postura vanzatorului nu iti convine sa pierzi o gramada de bani dar asta este realitatea. Nici mie nu mi-ar fi convenit sa vand 1.5 dci-ul vechi cu 3800-4200 euro in conditiile in care a costat 11.000 euro in 2006 dar asta e, te conformezi daca vrei sa vinzi, daca nu poate ai noroc si prinzi un aerian care nu stie pe ce planeta este si sare cu banul(la mine nu a mai fost cazul sa ajung la pareri de rau cu pierdut bani la vanzare intrucat am avut un accident uratel in decembrie si s-a dus asa -cateva poze si detalii gasiti pe forum daca vreti neaparat).

                      Asadar momentan inca de actualitate.
                      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                      Comment


                      • #12
                        god oferta de la mine poti sa o stergi pentru ca astazi Loganul meu 15DCI`ul din 10/2006 Ambition + imbunatatiri a plecat la noul proprietar.
                        Una bucata masina intretinuta vanduta la pretul corect si pentru cumparator si pentru vanzator.
                        Pretul care l-am primit a fost 4100euro si toata lumea a fost fericita

                        Succes in continuare la cautat!
                        Last edited by 77sky; 29 March 2012, 18:05. Reason: Editare nume user-link
                        Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                        În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google