Vand Ambition Septembrie 2007 DCI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Ambition Septembrie 2007 DCI

    Ambition septembrie 2007 DCI.

    Km 36750, aer conditionat, vopsea argintie metalizata, 4 geamuri electrice,

    airbag sofer si pasager, servo, CD, sunet din fabrica, arata impecabil,

    aproape noua.

    6000 euro

    A fost folosita doar in concediu. 0722.669.627
    Attached Files
    Last edited by darksid3; 3 April 2012, 19:40.

  • #2
    Tu chiar vorbesti serios cand ceri 6000e ?? Te intreb pt ca un logan prestige, diesel 85cp din 2010 cu 35000 km s-a dat cu 6300e, la serus renault, masina fiind inca in garantie si primul proprietar.

    Comment


    • #3
      Fiecare cere cat crede pe masina lui, nu e problema ca nu ii ofera nimeni cat cere...
      Oricum, pretul e piperat in ultimul hal:| Cu 6000 de euro iti iei masina de masina, la acelasi an...
      Si inca ceva, nu cred ca intereseaza pe nimeni unde si cum a fost folosita masina, pentru ca traim in RO...
      Last edited by FloNZN; 3 April 2012, 20:41.
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • #4
        Da profesore, nu conteaza ca masina nu a fost folosita in Bucuresti, si pentru cine vrea un Logan nou la magazin costa 10800 euro !, poate se merita unul la jumatate din pretul de magazin ?

        NU mai cita postul anterior! Foloseste Post Reply!
        Last edited by 77sky; 3 April 2012, 22:02.

        Comment


        • #5
          are 5 ani ... la banii astia gasesti 1.6 16v din 2010 sau dci de 85cp !
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #6
            Desigur, poti sa ceri cat doresti dar tine cont de urmatoarele aspecte: masina ta a costat in sept. 2007 10200E la un curs euro-leu de ~3,4lei. Chiar daca preturile erau si sunt in euro, plata s-a facut si se face intotdeauna in lei. Deci avem:
            10200x3,4= 34680 lei
            6000x4,37= 26220 lei
            34680-26220=8460lei
            Dupa cum se calculeaza devalorizarea(cam 10% pe an cu max. 15.000km-mai putin nu are relevanta) ar insemna o devalorizare cu peste 15.000 lei deci un pret cat de cat real este in jurul valorii de 19.000lei(e posibil si mai putin), cam 4300E.
            Stiu ca te doare inima dar asta e, pretul la masina sh nu-l mai facem noi ci il face piata. S-au dus vremurile alea cand se cumparau masini cu ochii inchisi, acum oamenii mai numara si banii inainte sa-i dea si se mai si uita pe ce.
            Eu iti doresc succes la vanzare si sa-ti iei banii care vrei pe masina.
            Last edited by Cromatic; 3 April 2012, 21:39.

            Comment


            • #7
              Salut! Scuze de OFF dar daca vrei sa o vinzi cu adevarat ar trebui sa mai umbli la pret.Nu imi lua in nume de rau comentariul ,dar la banii astia poti sa cumperi o masina mult mai dotata si cu un an de fabricatie recent.Eu am vrut sa imi vand masina dar am renuntat cand am observat ca in numai 4 ani nu o pot da nici la jumatate de pret ,asa ca am preferat sa o pastrez.
              Spor la vanzare!Un mare "UUUPPP" de la mine!

              Comment


              • #8
                Originally posted by petree View Post
                Da profesore, nu conteaza ca masina nu a fost folosita in Bucuresti, si pentru cine vrea un Logan nou la magazin costa 10800 euro !, poate se merita unul la jumatate din pretul de magazin ?
                Nu te supara pe mine, dar nu cred ca tu m-ai crede pe mine cand iti zic ca masina mea de 5 ani a fost folosita doar in concedii... concedii in 5 ani...?
                Sa punem 3 concedii pe an, si la fiecare concediu 1000 de km, da? ar veni 15000 de km in astia 5 ani...
                Daca mergi in piata de masini, acolo nu vezi logane din 2005-2012 cu mai mult de 50000de km, nu conteaza anul fabricatiei, pentru ca se dau foarte usor km inapoie...aa, mai au si carte sevice
                bafta la vanzare!
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • #9
                  asa dragi colegi,datii-n cap,atata stiti sa faceti.
                  Omul cere cat vrea pe masina lui ,si e problema celui ce o cumpara ,nu a voastra

                  Comment


                  • #10
                    tocmai ca nu-i dam in cap, il ajutam in caz ca nu vezi...Cum sa ceri 6000 pe un logan din 2007 cand de banii aia iti iei alta marca mult mai buna cu mult!!!
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment


                    • #11
                      pfuuu...deci..intrebarea mea este..cu cat o sa imi mai vand eu masina??

                      Comment


                      • #12
                        Asa sunt romanii,au toti gura mare,le pasa lor de ce fac toti ceilalti si se pricep la dat sfaturi. Si bineinteles sunt si smecheri. Lasati omul sa o vanda cu cat vrea si daca vede ca nu o cumpara nimeni scade el din pret. V-a intrebat cineva ceva de tot va dati cu parerea? ) Hai ca am fost cam dur. Sunt ok sfaturile dar nici chiar asa.

                        Comment


                        • #13
                          Nu ai fost deloc dur, gandesti ca el in situatii de genu
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • #14
                            un pret corect conform "regulilor" dictate de piata este de aprox 4500 euro negociabil!
                            pe un prestige dci 85 cp din 2008 cu 73 mii km am primit o oferta de 4000eur de la un dealer auto!
                            concluzia o tragi tu
                            bafta la vanzare

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Cromatic View Post
                              Desigur, poti sa ceri cat doresti dar tine cont de urmatoarele aspecte: masina ta a costat in sept. 2007 10200E la un curs euro-leu de ~3,4lei. Chiar daca preturile erau si sunt in euro, plata s-a facut si se face intotdeauna in lei. Deci avem:
                              10200x3,4= 34680 lei
                              6000x4,37= 26220 lei
                              34680-26220=8460lei
                              Dupa cum se calculeaza devalorizarea(cam 10% pe an cu max. 15.000km-mai putin nu are relevanta) ar insemna o devalorizare cu peste 15.000 lei deci un pret cat de cat real este in jurul valorii de 19.000lei(e posibil si mai putin), cam 4300E.
                              Stiu ca te doare inima dar asta e, pretul la masina sh nu-l mai facem noi ci il face piata. S-au dus vremurile alea cand se cumparau masini cu ochii inchisi, acum oamenii mai numara si banii inainte sa-i dea si se mai si uita pe ce.
                              Eu iti doresc succes la vanzare si sa-ti iei banii care vrei pe masina.
                              A costat 11500 euro ! si nu cred ca gasesti un logan atat de bine intretinut in Romania !

                              Originally posted by Il Dottore View Post
                              un pret corect conform "regulilor" dictate de piata este de aprox 4500 euro negociabil!
                              pe un prestige dci 85 cp din 2008 cu 73 mii km am primit o oferta de 4000eur de la un dealer auto!
                              concluzia o tragi tu
                              bafta la vanzare
                              Sti ca firmele obisnuiesc sa umble la kilometrii ?
                              Daca vrei sa te convingi ia seria de caroserie mergi la porsche (aici nu ajungi oricum ) si te convingi cand a fost facuta ultima revizie si km. !
                              Last edited by petree; 4 April 2012, 16:40. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google