[Vand] Prezoane Si Inele Jante Aliaj Pt Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] Prezoane Si Inele Jante Aliaj Pt Logan

    vand 16 prezoane jante aliaj + inele centrare 60.1 pentru logan

    inelele sunt noi , prezoanele nu au fost puse nicioadata pe masina insa odata cu trecerea timpului unele dintre ele au capatat putina rugina in capul lor

    pret 120 ron

    se vand si separat doar inelele sau doar prezoanele

    predare personala in bucuresti
    Attached Files

  • #2
    Suruburile nu cred ca sunt pentru jante aliaj. Cele dedicate pentru asa ceva au saiba conica.
    La inceput, au fost montate pe unele jante de aliaj acest tip de suruburi, fara saiba.
    Rolul aceste saibe il pricepi atunci cand ai un surub de genul celui expus spre vanzare, la momentul incercarii demontarii lui (evident, de pe o janta aliaj)
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • #3
      Salut ce diametru au inelele de centraj la exterior.

      Comment


      • #4
        Prezoanele sunt pentru table. Exact la fel am eu pe table din fabrica.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Stiu.
          Aceleasi tipuri de suruburi le are tatal meu la jante de aliaj. Cand am desfacut o roata, credeam ca imi rup mainile. Si am reusit pana acum "performanta" sa rup ceva suruburi zdravene.
          In schimb, pe ale mele (tot aliaj!) sunt cu saiba.
          Indivizii au comis o eroare de asamblare, apoi au dat Reconfigure.
          N.B. Precizarile au fost facute pentru a fi in cunostinta de cauza posibilul achizitor (cumparator)
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • #6
            eu am avut pana acum vrei 4-5 seturi de jante de aliaj cu aceleasi prezoane de fabrica , nu am avut nici o problema.

            Comment


            • #7
              Idem si la mine. Jantele de aliaj din fabrica au venit cu prezoane cum sunt cele din poza.
              Prezoanele cu saiba conica sunt pentru a nu uza prematur janta (daca le desfaci saptamanal probabil ca vei reusi sa uzezi janta, dar la utilizare normala nu are nici pe draq).

              Spor la vanzare.
              Astept si eu ca si LEON`s diametrul exterior al inelelor.
              sigpic

              Comment


              • #8
                sal


                pe inele scrie SR10 067.1 si 060.1

                060.1 este sigur gaura de logan pt ca am avut inele de rezerva la logan si dimensiunea loganului este de 60.1 sigur.

                prezoanele le-am pus pe ale ei de tabla si acum imi dau seama ca am gresit pt ca la 140 km/h vibra si asta sigur din cauza prezoanelor .

                Comment


                • #9
                  sal

                  up


                  bye

                  Comment


                  • #10
                    inele

                    mai ai inelele de centrare?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google