Vand Modul Deschidere Portbagaj La A Doua Apasare Pe Butonul Telecomenzii

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Modul Deschidere Portbagaj La A Doua Apasare Pe Butonul Telecomenzii

    Vand Modul Deschidere Portbagaj la a doua apasare pe butonul telecomenzii.
    Se pot folosi la portbagajele cu descidere din cheie .
    Pret 40 ron +10 ron taxe postale.
    Attached Files

  • #2
    Anunt valabil.

    Comment


    • #3
      Up,up,up,up,

      Comment


      • #4
        Pentru a lamurii unele neclaritati, pun noi poze si documentatie:
        Attached Files

        Comment


        • #5
          up.up.up.up.

          Comment


          • #6
            unde se leaga la uch?
            renault fan

            Comment


            • #7
              la pinul B23. este mufa lunga si alba
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #8
                Mai exact pinul B4.....
                GL-22-TOF

                Comment


                • #9
                  Eu am facut alta varianta.
                  Construind si testand acest modul pe masa de lucru ,am vazut ca el lucreaza cu un inpuls scurt de plus.
                  Ei bine acest impuls este prezent in momentul comenzii de deschidere usi, la toate actuatoarele.Eu am luat semnalul acesta de la actuatorul usii din stanga spate.(era cel mai aproape de amplasarea modulului )
                  Pentru a afla care dintre cele doua fire ale acuatorului ofera, fata de masa ,plus la deschidere am legat un voltmetru la masa si cu un ac am intepet cele doua fire.
                  Am dat comanda deschis din cheie.Doar pe unul din fire veti avea pentru scurt timp tensiune pozitiva fata de masa.
                  Acesta se leaga la modul.
                  Atentie la modelele care au si geamuri electrice pe spate (ambition de exemplu).Veti avea de cautat in patru fire.)Prin eliminare veti gasi.Sau daca dati fata de usa jos, veti vedea firele ce merg la actuator.

                  Sunt mandru ca a postat in anuntul meu Maestrul Cristi Streulea, caruia ii datorez majoritatea imbunatatirilor si reparatiilor de pe Loganul meu.
                  Vedeti montajul acestui modul si multe altele pe:
                  http://www.tutorialelogan.ro/
                  Last edited by oivp2003; 29 October 2012, 19:40. Reason: am gresit un cuvant

                  Comment


                  • #10
                    pai si daca lucreaza cu 1 impuls nu se va deschide portbagajul odata cu descuierea masinii?

                    le: am urmarit tutorialul lui Cristi, trebuiesc 2 apasari scurte la interval de sub 3 secunde
                    Last edited by alinushy; 29 October 2012, 20:52. Reason: Automerged Doublepost
                    renault fan

                    Comment


                    • #11
                      Exact. Asta este ideea, doua apasari in decurs de 3 secunde.Acesta este rolul modulului electronic:Sa faca diferenta intre doua impulsuri si un impuls,si sa decupleze dupa cateva secunde alimentarea actuatorului daca accidental,modulul ar ramane alimentat mai mult timp.

                      Comment


                      • #12
                        Vin cu o oferta imbunatatita:
                        Modul electronic deschidere portbagaj la a doua apasare pe butonul telecomenzii +actuator +tija actionare.
                        Pret 100 ron +10 ron transportul.
                        Ramane posibilitatea de cumparare separata a modulului .
                        Attached Files
                        Last edited by oivp2003; 19 November 2012, 19:20.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google