[Vand] Arcuri H&R

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] Arcuri H&R

    Dupa cum scrie si in titlu vand arcuri H&R.

    Arcurile sunt practic noi, cele de pe spate au fost scoase din cutie pentru verificare.

    Am comandat arcurile acuma 1-2 luni. Cand le-am primit in cutie a fost o greseala: arcuri de logan pentru fata iar de fiesta pentru spate. In fine, am circulat 1 saptamana cu masina asa (fiesta pe spate), iar apoi mi-am luat o reglabila.

    In concluzie arcurile sunt noi. Cele de pe fata nu au fost rulate nu mai mult de 100 km (a fost mai mult curiozitate). Nu sunt indoite,taiate, zgariate, ruginite sau mai stiu ce.

    Pret 550lei care include: arcuri H&R logan fata+ spate(cutie,certificat tuv etc) si bonus 2 arcuri de spate pentru fiesta

    Predare personala in: Arad, Deva, Sebes, Sibiu (si imprejurimi) s-au trimimit ramburs posta/curier.

    In poze apar arcurile de logan de pe spate. Cele de pe fata sunt in pivnita cu cele de fiesta. Am sa pun poza si cu ele

    Am si amortizoarele stoc+arcurile masinii daca ar fi cineva interesat.

    Am citit regulamentul si sunt de acord cu el.
    Attached Files

  • #2
    poze cu arcurile de fata logan si cele de fiesta.
    Attached Files

    Comment


    • #3
      pret nou ( si ultimul ) 500 ron ! predarea personala se face doar sambata viitoare, cand ma intorc in tara

      am atasat o poza cu masina stock, iar cealalta cu H&R, pentru a va face o idee
      Attached Files

      Comment


      • #4
        schimb cu interior de ph2 ! ofer arcurile + interiorul meu + eventuala diferenta sau bineinteles vand la pretul afisat mai sus!

        Comment


        • #5
          sunt albastre arcurile spate de Logan ? ale pe fata ce culoare au ?

          sunt alea Super Sport care coboara 5.5 cm ?

          Comment


          • #6
            arcurile sunt albastre, si cele de pe fata, si cele de pe spate. din cate am inteles eu, mai nou arcurile se fac albastre. cele mai vechi au alte culori.

            arcurile coboara 4,5 cm. asa este precizat de producator.

            p.s: eu vand arcuri H&R pentru logan. cele de fiesta le dau bonus deoarece le-am primit din greseala !

            Comment


            • #7

              Comment


              • #8
                daca sunt super sport, cu atat mai bine !

                "Provides superior ride and maximum lowering"

                Comment


                • #9
                  sus cu arcurile albastre !

                  Comment


                  • #10
                    sa spulberam mitul..am montat ieri un set de d-astea albastre "supersport" ..sunt absolut identice cu alea negre, poate putin mai ciudate, ca sta masina mult mai ridicata de fata si au un mic joc cu amortizoare stoc fata...nu e antireclama, am zis doar ca sa nu va mai luati dupa site-uri si dupa culori..sunt H&R normale, au inceput sa fie cam rare la pret bun, asa ca sariti pe ele... spor la vanzare !!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      tu ai aceeasi problema ca mine: pe 1.4, probabil si o varianta mai "nedotata", nu coboara mult, pt ca sunt tari, iar botul e usor. pe 16v, care are, dupa talon, 80kg in plus, se mai lasa masina 1-2cm de bot. aceleasi albastre le am si eu si desi nu coboara mai mult decat weitec, stau mai bine pe drum, din cauza rigiditatii crescute.
                      500ron e un pret bun, pt cine vrea arcuri sport.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        nu am pus la mine, eu am kw-uri minus n spire ) am pus pe sandero 1.4 laureat..si la mine dupa -1 spira fata si -2 spate e putin mai sus de fata, echipare abs plus...
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          abs plus am si eu si sta la fel de sus ca 16v pe weitec-uri aceleasi hr, pe 16v stau mai jos cu 1-2cm. e normal ca fata sa fie mai sus, acolo se face diferenta de greutate, spatele e la fel de usor la toate variantele.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #14
                            nu vrea nimeni livrare personala si gratuita sambata ?

                            Comment


                            • #15
                              pana acum, vad ca am facut clubul posesorilor de hr albastru, nimeni interesat deocamdata mai lasa-i cateva zile, apoi intreaba-i din nou.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google