Resoftari,leduri,chei,decodare ECU,activari functii in Bucuresti,Cluj si MM

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Anunt inca valabil. Am revenit din vacanta.
    Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

    Comment


    • #32
      Am facut o resoftare la Kristi vineri. Nu am zis nimik pana acuma pt ca am fost mai mult plecat. Sa-i zicem un drive-test. Masina are un motor de 1.4. Cine are asa ceva stie. Cine are asa ceva si e din Cluj si are Feleacu de urcat stie si mai bine. Ce sa zic e o diferenta destul de mare intre perioada dinainte si cea dupa resoftare. Se simte o diferenta de putere. La urcare nu mai trebuie sa dai a3-a. Ca sa nu o mai lungesc foarte multumit. Apelati cu incredere.
      Give a man a knife and he will survive give a man an axe and he will be a king

      Comment


      • #33
        Cat a costat resoftarea?

        Comment


        • #34
          Sunt din Brasov...Cum am putea face o remapare la "golanul" meu?

          Comment


          • #35
            Vad ca ai gpl...Deci i-ati gandul de la remapare.
            Sau ia legatura cu mastertuner. Ei parca au pus un unichip pe gpl.

            Comment


            • #36
              Cezar - o resoftare la cristi ii 2 mil.
              LE: scrie si p prima pagina http://www.loganclub.ro/forum/showpo...57&postcount=1
              Last edited by Tudor_cj; 15 September 2008, 12:32.
              2004 Dacia Logan 1.4MPi
              2006 Dacia Logan 1.5dCi
              2007 Opel Astra H 1.7CDTI

              Comment


              • #37
                Modulul deshidere pt.Portbagaj cum functioneaza?Poti sa-mi dai niste detalii?
                Ma refer acuma la montaj,la functionarea dupa montare.Este actionat din telecomanda masiniii?S-au trebuie montat separat un buton de actinare.Modelul meu este un Preference si am inchidere centralizata.Daca pot monta si eu atunci comand si eu un model.Numai sa-mi dai ceva detalii.Multumisec.

                Comment


                • #38
                  Salut.
                  Modulul se monteaza destul de simplu in zona uch-ului. Are 3 fire: 2 pt alimentare si unul pt comanda. Alimentarea se poate lua de la o siguranta de undeva unde este 12v tot timpul iar semnalul de comanda se ia de la uch(nu mai stiu exact pinul acum). Dupa montare pt a deschide portbagajul este necesara apasarea de doua ori consecutiv in decurs de 3 secunde pe butonul de deschidere al telecomenzii sau pe cel din bord. Nu se mai adauga butoane suplimentare.
                  Last edited by kristikapa; 15 September 2008, 14:54. Reason: completare
                  Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                  Comment


                  • #39
                    Mare lucru nu am inteles.Dar mersi.Salut

                    Comment


                    • #40
                      Salut, daca imi montezi kitul pt computer bord, risc sa pierd garantia?, am un ph2 preference.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Pierzi garantia in conditiile in care isi dau ei seama ca s-a intervenit. Daca inlocuiesti maneta in loc sa folosesti acel buton valet sunt sanse mari sa nu isi dea seama. Eu nu pot sa iti garantez daca iti instalez acel kitt ca nu pierzi garantia. De curiozitate ce versiune de soft are bordul?
                        Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                        Comment


                        • #42
                          Pai eu nu stiu ce versiune am, cum pot sa imi dau seama? Si daca inlocuiesc maneta trebuie sa imi cumpar eu alta cu buton s-au imi pui tu cu acel kit?
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Pt versiunea de soft:

                            tii apasat butonul de reglare a orei si pui contactul. Continui sa tii butonul pana incep acele sa baleieze iar pe display o sa iti apara un numar. Ex: 6001. La tine cred ca o sa fie ceva cu 7 si o sa se termine cu 1. Acel nr e versiunea de soft.

                            In pretul kitului nu este inclusa maneta ci doar un buton valet. O maneta costa undeva la 70-80 ron la baietii de pe forum.
                            Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                            Comment


                            • #44
                              Dar in magazinele de piese auto nu gasesc maneta cu buton?, si pe comp de bord ce il instalezi tu apar toate datele adica km partial,total,vit medie,consum pe km?
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Gasesti si in magazine de piese auto dar cred ca o sa fie mai scumpa. Computerul de bord va afisa toate datele pe care le afiseaza unul activat din fabrica.
                                Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google