Lumini LED Pozitii, Plafoniera, Numar Etc

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam greu sa faci ceva cu led-uri in optica pentru bec si sa fie si plug and play. Eu am un proiect amplu in care am facut niste proiectoare cu led-uri care sa lumineze cum trebuie nu sa fie doar de efect. Apar multe prb in realizare, costuri maricele peste instalatia de xenon, insa rezultatul este satisfacator.
    Am atasat o schita cu o parte din instalatie.
    Attached Files
    Last edited by Soran; 12 November 2008, 13:28.
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Ceva de genul: http://www.cleanmpg.com/forums/showthread.php?t=6282

      Comment


      • Vrei sa fie de design sau functionale? Ce e in pozele alea e asa o jucarie pentru aspect. Nu va lumina pe sosea la fel ca becul.
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • Intrati si pe http://www.zexstar.com/Zexstar-Tuning/index.html pentru portofoliu si diverse poze cu lucrari.
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • Becuri cu led pentru stop frana spate si semnalizarea ai
            "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

            Comment


            • Becurile acestea albe puternice nu topesc cumva plasticul??? Mi se par f.F.Puternice

              Comment


              • SET 2 bucati W5W alb 25 RON (stoc actual limitat aproximativ 200 seturi)!!!

                @Shenny Bec pentru stop si pozitie (inlocuieste becul clasic cu doua filamente) mai exista pe stoc un singur model, cel prezentat pe site cu leduri SMD costa 25 Ron bucata.

                @gyuriro Led-urile sunt puternice insa sunt mai eficiente decat becurile (de aceea consuma si mai putin) si implicit disipa mai putina caldura decat becul clasic cu incandescenta, deci nu vor fi probleme din acest punct de vedere.

                Ultimul lot de lumini de pozitie W5W au o lumina alb mai cald in jur de 5000-5500K. A gresit producatorul comanda si din acest motiv mi-a facut si o reducere ulterior. In concluzie pentru acest tip de lumini de pozitie W5W care sunt la fel de puternice doar ca lumina este mai spre alb cald decat spre alb rece pretul scade la 25 RON/ set!
                Diferenta fata de becul clasic ramane insa in sensul ca lumina este mai puternica si este totusi un alb mai rece fata de becul cu incandescenta. Avantaj pentru cei care raman la faruri cu halogen, diferenta nu mai e asa mare fata de pozitii si Garcea nu mai are ce sa zica
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • Cand primesti dinalea (alb rece rece ) ca as dori si eu un set dinala

                  Comment


                  • Ar trebui cam in doua saptamani!
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • Poti cumva sa arati o poza cu becurile astea puternice dar mai calde de pozitie mai ieftine(la reducere)
                      de preferabil poza cu logan

                      Comment


                      • Incerc sa fac, insa nu cred ca este sesizabila diferenta in poze. O sa fac la un led model vechi si unul nou, amandoua aprinse unul langa altul cred ca se vede mai bine diferenta.
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Multumesc Soran pt leduri....
                          Pot spune si eu ca diferenta intre cele alb -rece si cele alb-cald e mica.

                          Comment


                          • @Soran: ai PM. Vreau si eu un set.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • @danielliviu: Ai PM!

                              Precizati si voi in PM ce solutii cu LED va intereseaza ca sa nu mai stau eu sa va intreb de fiecare data! Am multe lucruri prezentate pentru vanzare si nu pot sti ce vrea fiecare!

                              Pe stoc doar 10 seturi albastru Royal mai exista, nu o sa mai aduc deoarece in ciuda culorii care este deosebita nu prea sunt doritori.
                              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                              Comment


                              • A ajuns coletul, e OK. Maine dupa-amiaza le montez si postez la my ride. Mersi mult.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google