[VAND] Alpine 9833R+kca-420+ipod Player Exceptional!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] Alpine 9833R+kca-420+ipod Player Exceptional!

    Vand un Alpine 9833R cu interfata ipod KCA 420i si un ipod de 2 sau 4 gb.

    Este un player de top, cu un sunet foarte placut si bun, clar si detaliat. Vine cu 3 perechi de rca-uri pe care se pot atasaamplificatoare, pt configuratii 2 way, 3way. Iluminarea tastelor din stanga se poate schimba fiind RGB, iar a tastelor de jos de selectare a posturilor presetate este verde sau rosu-portocaliu.

    Interfata de ipod permite conectarea unui ipod pe care il si livrez. Se poate pune muzica multa, pentru a nu mai avea grija cd-urilor. Dar chiar si asa calitatea sonora se pastreaza.

    Partea de cd functioneaza ireprosabil si citeste toate cd-urile. Aparatul are si mecanism prin care fata acestuia culiseaza pe 3 pozitii sau se rabateaza complet pentru acces la cd.

    Cd playerul vine cu sina, cleme de scoatere de pe sina, cutie noua pentru masca, mufe iso, adaptor pt antena si aparatul. Se prezinta intr-o stare buna si se aude foarte bine! Pentru cine cunoaste vechiile serii de la Alpine care au un sunet cu mult peste ce se poate cumpara din magazin acum. A nu se confunda cu 9812 care este un aparat mai slab. Eu il folosesc acum in configuratie 3 cai, filtrare activa si time alligment intr-un sistem format din 2 tweetere, 2 midbasi de 16.5 cm si un suboofer totul cu amplificare separata.


    NU se vinde cd playerul separat fata de interfata! Doar daca cd playerul pleaca primul. Se poate vedea in Bucuresti si testa. Este pus pe masina si motivul schimbarii este un upgrade sper eu.


    Pret 450 lei pachetul complet. 0744672016



    "Am citit regulamentul si sunt de acord cu el"
    Attached Files

  • #2
    superbun pretul, recomand (am avut 9833 si stiu ce poate in 3 cai amplificate si corectia de timp facuta cum trebuie).

    Comment


    • #3
      Pun si poze cu el, acum ca este demontat de pe masina.
      Este un player foarte bun cu un sunet foarte frumos si clar ce nu se poate compara cu nici un player ieftin la acest buget. Iar ipod-ul cu care se livreaza pachetul poate tine loc de stick usb, doar trebuie incarcat cu muzica si daca se doreste dupa ce terminati de ascultat in masina il puteti lua si cu voi pntru a asculta muzica preferata pe strada.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Salutare!
        Te-ar interesa un schimb cu un Kenwood 6051u? Are maxim 1 an jumate, am factura si garantie la el...
        O singura intrebare as avea, in afara de display care ar fi diferenta intre 9833 si 9835? Eu as fi vrut un 9835 dar ce gasesc sunt exagerat de scumpe sau arata jalnic!
        Si intradevar, sunetul Alpine (si aici ma refer la player-ele de top) chiar nu prea se compara cu restul!

        Comment


        • #5
          sal

          pacat ca nu are biolite, 390ron era pretul pe alt site, eu ti am scris pt interfata, oricum un up!! de la mine.

          Comment


          • #6
            9835 are biolite 9833 nu. si daca imi aduc aminte 9835 avea si presetari pentru crossover. Le-am avut pe ambele, mie unul mi-a placut mai mult 9833. nu ma incanta la un player grafica, screensaver-e sau alte minuni d'astea pentru ca in masina ascult muzica nu ma zgaiesc ca diliul la player si nici nu ma intereseaza parerea ocupantilor din masina daca este frumos, face gogosi, etc. Eu vreau sa se auda clar, tare si atat (in masina nu langa ea). Cu un sistem pe 3 cai amplificate individual iese ceva frumos si chiar poate fi un inceput superbun pentru SQ sau SPL.

            Lasa schimbul, trimite-i banii este superpret si acum ai ocazia sa pui ceva bun pe masina (cumpara pachetul complet nu doar playerul si nu vei regreta).

            Inca un up
            Last edited by chroma; 10 October 2013, 20:05.

            Comment


            • #7
              Are mare dreptate dl "chroma". Pachet foarte bun la pret foarte bun. Asta ca sa nu mai vb de sunet care este unul foarte bun.
              NU fac schimburi.

              9833-ul nu are display-ul byolite, dar cand conduci chiar si cand stai in trafic diferenta este doar in bugetul tau. Probabil ca 9855-ulrile gasite nu aveau si interfata si asta face multe, usureaza punerea muzicii. Inca mai astept pe cineva sa ia tot pachetul, pt ca e mare pacat sa il despart.
              Ca si usurinta in utilizare dpdv butoane, feetback din partea lor playere alpine vechi 9812-9833-9835-9855 au ceva aparte mult peste ce se poate gasi acum in comert chair si la 900 lei...

              Comment


              • #8
                sal

                subscriu colegul chroma, am avut 9835r de aceea sunt mai sentimental, si da clar, tare, eficient IN MASINA si nu in alta parte

                Comment


                • #9
                  Sper s anu ma penalizeze admini...

                  390lei tot pachetul pana la sfasitul sapatamnii. Nu stiu daca am mai zis....

                  Imi trebuie banii 350 lei urgent pana sambata seara.

                  A plecat playerul si interfata. Se poate inchide
                  Last edited by raresvintea; 11 October 2013, 22:31. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google