Producere Piese Din Fibra De Carbon, Acum Si In Romania

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Producere Piese Din Fibra De Carbon, Acum Si In Romania

    ALLIED COMPOSITES

    Suntem o companie producatoare de accesorii si produse din fibra de carbon din Canada, si din August 2008 am inceput sa fabricam piese din fibra de carbon in Bucuresti pentru clientii nostrii Europeni, si am dori sa ne oferim produsele si serviciile si pietei de tuning din Romania.

    Putem oferi o gama completa de produse din fibra de carbon, kevlar, sau hibriduri de carbon si kevlar colorat, pentru persoane private sau firme de tuning. Toate materialele sunt importate direct din Canada si nu folosim decat produse de cea mai buna calitate, pentru a pastra aceleasi standarde oferite clientilor nostrii din America de Nord si Europa.

    In functie de nevoile si bugetul fiecarui client, putem oferi diverse optiuni pentru fabricarea pieselor:

    1: PIESE ULTRA USOARE DE RACING:
    - elemente 100% carbon pentru o rigiditate maxima la un minim de greutate
    -ex: capota 100% carbon intre 2-3kg, depinzand de marime

    2: PIESE DE SCHIMB DIN FIBRA DE CARBON
    - elemente fabricate din fibra de sticla si carbon, pentru reducere de greutate la preturi accesibile
    -ex: portbagaj de schimb (schelet din fibra de sticla, cu partea exterioara din fibra de carbon)

    3: LAMINARI PIESE
    - laminare cu fibra de carbon pentru aproape orice piesa de interior sau exterior
    -ex: console centrale, stalpi, pleoape, etc

    Pentru mai multe detalii si informatii, asteptam intrebarile dumneavostra.
    Attached Files
    100% fibra de carbon.... fiindca colantele sunt un kitch!!

  • #2
    Aveti un showroom, un sediu?
    Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

    Comment


    • #3
      Va urez bafta si in Romania. Cam ce preturi au piesele? Un magazin virtual ceva?

      Comment


      • #4
        Un site, un catalog, o brosura macar?

        Comment


        • #5
          Oare se potriveste bordul si pe logan?
          Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

          Comment


          • #6
            POti spune un pret pentru laminare, sau fabricare din carbon(care e mai ieftin ) a consolei centrale logan si a capacului care vine la ventilatie. Adica ce e insemnat in poza.
            Attached Files
            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

            Comment


            • #7
              Lucram acum la o lista de preturi orientative si maine urmeaza sa o postam.
              Last edited by bloodfart; 8 August 2008, 01:47.
              100% fibra de carbon.... fiindca colantele sunt un kitch!!

              Comment


              • #8
                Originally posted by sheehan View Post
                Aveti un showroom, un sediu?
                Revin cu aceeasi intrebare. Daca sunteti firma de apartament de bloc la etajul 7 imi dau seama cam cu ce va ocupati.

                Sper sa nu ma insel asupra dvs. Topicul imi aminteste de un baiat de pe site care
                imbraca in fibra de carbon diverse piese si care s-a facut nevazut cu ceva piese ale baietilor de pe site.

                Asa ca mare atentie baieti, s-ar putea sa fie aceeasi persoana. Daca ma insel imi cer scuze.

                Uite si linkul threadului respectiv: http://www.loganclub.ro/forum/cosmet...t=fibra+carbon

                Oricum eu ma "bucur" ca exista cineva care lucreaza de zor la o lista de preturi in interesul unei companii straine la 01:37 noaptea.
                Last edited by sheehan; 8 August 2008, 10:28.
                Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

                Comment


                • #9
                  Ok asteptam preturile
                  @sheehan :avem grija
                  drive with speed than you die fast

                  Comment


                  • #10
                    Te'am mai intrebat cred, carcasele oglinzilor poti sa mi le faci din fibra de carbon? Daca da la ce pret?
                    Multumesc
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Acum nu stiu o fi nimereala,ala care i-am dat eu piesele sa le imbrace in carbon avea tot BMW 318i,si acum il sun, si a doua zi mi le trimite, de vreo cateva luni bune.Sper sa nu ma insel dar semnalmentele duc catre el.Un om serios care vrea sa faca o afacere adevarata,spune cum il cheama unde sta,un site ceva,nu trei poze cu nu stiu ce piese si un bord de masina de epoca pozat langa niste bolovani.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • #12
                        Nu avem nici o legatura cu persoanele de care ati mentionat si pentru a va arata ca suntem oameni seriosi postez linkul catre siteul nostru. Www.Alliedcomposites.Com
                        (daca incalcam vreo regula postand acest link va rog sa ne anuntati si il vom sterge imediat)
                        100% fibra de carbon.... fiindca colantele sunt un kitch!!

                        Comment


                        • #13
                          Am aflat o adresa de pe net, sediul sa pare ca este in "3 Chilia Veche Stret, Bucharest, Romania". Se pare ca este in Drumul Taberei (http://harta-bucuresti.bucharest-guide.ro/)



                          Site-ul pe mine nu m-a impresionat pare ceva de genul "home made".

                          Baieti, cine sta prin zona puteti face o recunoastere , poate aflam niste preturi pana se hotarasc angajatii firmei sa raspunda pe forum?
                          Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

                          Comment


                          • #14
                            asa este, site-ul e cat se poate de homemade, pentru ca in Canada si America majoritatea lumii ne gasea de pe forumuri, si nu ne-am zbatut prea tare pentru un site prea smecher... O sa mai lucram la el binenteles, si ca layout dar si pentru a adauga mai multe poze si mai de calitate.

                            Adresa care este data pe website este adresa apartamentului meu in Bucuresti, NU adresa atelierului, care este in zona podului Grant, foarte aproape de strada Turda. Initial nu vroiam decat sa importam fibra de carbon in Bucuresti impreuna cu piese gata facute si deasta pusesem doar adresa asta, dar avem un atelier temporar si un alt spatiu comercial pregatit, in care o sa ne mutam dupa ce o sa vedem ca avem un volum de comenzi destul de mare pentru a justifca acest spatiu mare, in zona Mogosoaia.

                            Scuze pentru mica intarziere cu preturile, nu eram siguri daca aveam voie sa punem asemenea detalii de la inceput si nu vroiam sa creem probleme moderatorilor. O sa afisam o lista generala de preturi in seara asta, dar pentru ca nici unu dintre noi nu este posesor de Dacia Logan, va rog sa ne ziceti si voi ce fel de piese v-ar interesa, preferabil si cu poze, ca sa va putem spune exact preturile pentru piesele pe care le doriti, si sa nu uitam vreuna.

                            Daca sunteti interesati, noi ne-am gandit deja sa oferim niste preturi de promotie sau niste group buyuri initiale, pentru a va putea arata calitatea produselor, si ca suntem seriosi si aici ca sa ramanem. Am auzit si eu, si din cunostinte si de la moderatorii de la alte forumuri despre altii care ziceau ca au mai fost unii care se laudau ca incep sa faca si pana la urma au dat teapa la lume. Noi nu o sa fim asa, pentru ca oricum producem piese de aici pentru clientii nostrii din Europa, deci nu avem nici un interes sa disparem de pe piata.

                            Daca aveti orice alta intrebare sau nelamurire, puteti sa ne contactati oricand aici pe PM, sau puteti sa ma sunati pe mine direct pe mobil, la0729242610 oricand. O sa revin ori eu ori unu dintre baieti pe seara cu lista de preturi.

                            Va multumesc,
                            George Dumitrescu

                            Originally posted by lupulucian View Post
                            Un site, un catalog, o brosura macar?
                            nu chiar inca, pentru ca deabia ne apucam de lucrat pe modele europene, dar pe masura ce adaugam produse permanente in "catalog", le vom afisa imediat ca sa fie mai usor pentru toata lumea. Pana atunci, noi facem orice fel de piese ce ne sunt solicitate, deci trebuie doar sa ne ziceti ce va intereseaza, si unul dintre noi o sa va contacteze direct cu toate informatiile necesare.


                            George

                            EDIT: v-am raspuns si la intrebarile de mai sus, dar nu o sa apara pana nu sunt aprobate de moderatori, deci asteptati un pic va rog pana apare!

                            nu mai da "quote" la ultimul post si nu posta consecutiv. foloseste butonul "edit"
                            Last edited by Seba; 13 August 2008, 16:11.
                            100% fibra de carbon.... fiindca colantele sunt un kitch!!

                            Comment


                            • #15
                              Eu tot am impresia (nu stiu de ce) ca avem de a face cu o companie cu 1 maxim 2 angajati.

                              Ne poti prezenta un istoric al companiei pentru ca de pe site nu am vazut decat cateva poze (usor de copiat de pe net)? Pt o comapnie "multinationala" siteul e slabut , cu putine cunostinte de web toti putem face in cateva ore o replica.

                              Eu fac un apel la prudenta la adresa colegilor forumisti, mai ales ca vad ca-mi sunt evitate raspunsurile.

                              Nu stiu ce m-a apucat de sunt atat de carcotas.
                              Last edited by sheehan; 8 August 2008, 18:59.
                              Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google