Cedez Leasing Logan KissFm 1,4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca ziceai cu 1 luna mai devreme... Ma bagam eu.. Tocmai mi-am cumparat un logan... :| kiss fm ... Na spor la vanzare oricum si.. Se merita cumparati !
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #17
      Am, insa e o problema conditionata de o alta masina, adica, cumparatorul preia leasingul si baga masina la taxi, iar eu sa mai pun 1700 euro si sa-mi dea Cielo-ul pe care i l-am vandut eu in 2006. Eu i-am mai oferit 1000 euro pe loc, insa nu a vrut. Problema ramane in discutie, pt. Ca Cielo chiar daca nu a fost taxi necesita niste investitii la aspectul exterior (a dat rugina in pasajele spate ale aripilor).

      Comment


      • #18
        Nu inteleg de ce te complici atat de mult black . Ai mei au avut Cielo din 95 coreene. Au totusi o varsta si ele. Nu zic ca nu-s bune dar totusi masina noua e noua..Zic si eu !
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #19
          Ai si tu dreptate, dar stiu eu ce stiu! E mai bine asa pentru mine. Fiecare cu pasarica lui sau cu stolul. Depinde!

          Un Cielo din 96' care cat de cat arata bine merge intre 2700 si 3000 euro. Un Logan din 2005 il gasesti la 4800-5000 lejer. Oare prin 2015 cat v-a costa un Logan? Iti spun eu, v-a fi masina pe viata, asa cum au fost Oltcit-urile candva, sau vor merge la Remat, asa cum merg acum Daciile 1310.

          Un Cielo are totusi eleganta lui chiar daca e vechi si obosit. Sunt recunoscute pt. Intretinerea redusa - piese de schimb-, pretul acestor piese si pt. Fiabilitatea lor, chiar daca scartaie plasticul din interior mai ceva ca la Logan. Totusi au aerodinamica mult mai buna, confort la volan, mai putine unghiuri moarte, portbagaj mai mare cu 20 litri, mai iute in depasiri, gangeturi electrice mai multe decat are un Logan din 2008. Ca nu are Airbag? Sa dea Dumnezeu sa nu aiba nimeni nevoie de el!. Da, nu are ABS, aici e o problema insa pe langa multiplele avantaje, acesta este scuzabil pentru mine. Am avut si o marca si cealalta, fiecare cu problemele ei, insa este inadmisibil ca la o masina de 8500 euro sa curga ulei din motor in primii 10000 km sa scartaie scaunele, usile, sa nu poti lua o curba la viteza mai mare de 80 etc.

          Am luat Loganul doar pt. Ca mi-a placut interiorul: ceasuri albe, volan piele, tapiteria specifica Kiss FM. Motorul este bun, chiar foarte bun, insa restul lasa de dorit- specific romanilor.-

          Cine vine de pe o Dacie 1300, Loganul e Ferrari, insa pt. Mine nu inseamna nimic. Pur si simplu, masina asta nu-mi aduce nici o satisfactie. Nu trebuia sa o cumpar?..... Si asta e drept, insa am vrut masina noua si mi-a iesit pe nas.

          Deci scuza-ti postul lung, am explicat cred destul de clar motivul pt. Care vreau sa o dau si nu vreau sa se interpreteze.

          Comment


          • #20
            Nu trebuie sa-ti ceri scuze..In mare parte imi imaginam ideea ta. Am cerut insa sa te mai gandesti !

            Bafta in tot ce ti-ai propus !
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • #21
              Se poate inchide, masina v-a pleca maine spre un nou proprietar.

              Un record personal la ,,vanzarea" unei masini!!!!!!!!!!!!!!

              Comment


              • #22
                Cred ca acesta record trebuie sa fie postat intr-un topic - " cum sa-ti vinzi masina in cateva zeci de ore" ). Bv Black..Bafta multa cu urmatoarea achizitie. Sper sa nu uiti sa ne-o prezinti si noua
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #23
                  salut

                  Originally posted by BlackRally 71 View Post
                  Logan KissFm, fabricat in 03.03.2008 cu dotarile arhistiute.

                  In plus, are jante aluminiu, senzori parcare si paravanturi;

                  Rata lunara 167euro cu TVA si casco inclus. Nu ma intereseaza dacat sa-mi recuperez avansul. Restul, taxa de inmatriculare, prima inmatriculare, inmatriculare provizorie si toate taxele pe care ti le baga pe gat cand cumperi in leasing, raman in ,,contul umanitatii". Pret (avans) 3000ron.

                  Poze maine.
                  m ar interesa loganul tau dar in schimb de banii iti daca vrei un lcd samsung foarte performant am dat 35 de milioane pe el si facem schim ce zici?

                  Comment


                  • #24
                    ok

                    Originally posted by BlackRally 71 View Post
                    Se poate inchide, masina v-a pleca maine spre un nou proprietar.

                    Un record personal la ,,vanzarea" unei masini!!!!!!!!!!!!!!
                    ai luat deja banii pe el ?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google