Spoiler Fata Renault Logan & Altele

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spoiler Fata Renault Logan & Altele

    Ma bate gandul ca intr-un viitor ceva mai apropiat sa imi schimb bara fata, dar nu cu una de ph2 ci cu una de renault logan. Stie cineva daca in romania se gaseste asa ceva, si pe unde? am vazut intr-o zi la un taximetrist dar era in trafic si nu am avut cum sa il intreb.

    si inca o chestie...Am vazut pe o masina de la SICARO din brasov ca are spatele facut cum este renault logan...Adica semn de renault, in stanga unde scrie LOGAN la noi, scria RENAULT si in dreapta un noi avem motorizarea scrie LOGAN si pe bucata aia de cauciuc neagra scrie motorizarea (la noi scrie 'By Renault)...Stie cineva de unde se poate face rost si de aceste 'accesorii'?
    Attached Files
    Last edited by B 83 RMJ; 22 October 2008, 20:17.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    Am vorbit cu cineva care lucreaza la Dacia, care a vrut sa faca aceeasi chestie. N-a reusit pentru ca reperele nu sunt disponibile in Romania. Modele made in Rusia au acest design. Are coduri de piese si tot n-a reusit.

    Comment


    • #3
      Si atunci eu cum sa imi explic faptul ca taximetristul avea bara de renault logan si tipul de la unul din dealerii in brasov are pe spate Renault si LOGAN (1.4 mpi) cum sunt pe renault logan?
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        Originally posted by alindrgn View Post
        Si atunci eu cum sa imi explic faptul ca taximetristul avea bara de renault logan si tipul de la unul din dealerii in brasov are pe spate Renault si LOGAN (1.4 mpi) cum sunt pe renault logan?
        Aduse personal de afara, nu prin reteaua de dealeri.

        Comment


        • #5
          Ma gandesc ca ai vorbit de dealerii dacia...Oare la renault o fi posibil?
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Am sa incerc. Dar tipul asta a incercat sa aduca prin reteaua Dacia, piese Renault stiind codurile de piese Renault. Si tot n-a mers. S-a lovit ca de un zid.

            Comment


            • #7
              Pai eu ma gandesc ca dacia nu are cum sa aibe baza de date de la renault, chair daca merg cam pe aceleasi piese/accesorii
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                Apropo de chestia asta, merge sa comanzi in Romania de la un dealer Renault modelul Renault LOGAN?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Cromatic View Post
                  Apropo de chestia asta, merge sa comanzi in Romania de la un dealer Renault modelul Renault LOGAN?
                  o sa iti recomande sigur Dacia Logan.

                  Comment


                  • #10
                    @crispred: ce vrei sa zici? Ca o sa iti spuna ca sunt costuri mari de transport sau la ce te referi?
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      Cand mi-am lovit masina m-au intrebat cei din service daca imi trebe bara de RENAULT...Eu patriot fiind am luato asta cu dacia

                      Prin cluj sant 3 loganuri care au bara de renault...Am vazut si intr-un magazin de piese auto
                      ...de doi lei :p

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mishu_wrc View Post
                        Cand mi-am lovit masina m-au intrebat cei din service daca imi trebe bara de RENAULT...Eu patriot fiind am luato asta cu dacia

                        Prin cluj sant 3 loganuri care au bara de renault...Am vazut si intr-un magazin de piese auto
                        Da-ne si noua niste date ale magazinului

                        Comment


                        • #13
                          Zi macar un pret si daca aia aduc si alte piese/accesorii pt renault logan...Daca are site, ne poti ajuta foarte mult
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            Niste date .....Ca m-am interesat
                            Asta am pana acum:
                            Corp bara parasoc fata Renault 60 01 548 201 227e
                            Emblema Renault 60 01 548 235 14e
                            Monograma 1.4l Renault 60 01 548 302 7e
                            Monograma 1.6l Renault 60 01 548 303 7e
                            Monograma Renault 77 00 817 027 18e
                            Perna volan sac gonflabil Reno 60 01 548 278 131e

                            Comment


                            • #15
                              Deci sa inteleg ca ai pus cod si ultimul grup de cifre reprezinta pretul nu? si perna volan e de fapt volanul nu?
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google