Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, prin hunedoara ai ceva dealeri la care pot face resoftare la 1.4 mpi ?momentan am o resoftare cam aiurea facuta acum ceva timp de o persoana cam "dubioasa''
    HD-87-DLR

    Comment


    • daca ai drum in timisoara te rezolv eu Am mai facut la un baiat din Petrosani .
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • gata am incercat-o merge foarte bine si la consum este cumsecade de intr-un cuvant foarte mutumit.....apropo am incercat-o pe transfagarasean..... mersi Doc.....recomand cu placere..

        Comment


        • La Petrosani nu ajung prea curand,dar posibil in data de 14 August sa ajung la Ranca si pe 20-21 August la Sibiu.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • consumul se pastreaza. secretul este sa mergi in ture ceva mai mici. daca inainte schimbai la 2700, acuma schimbi la 2400. dinamica ramane aceeasi, consumul acelasi. schimbi tot la 2700, fuge mai tare, consuma mai tare.

            Comment


            • @doc: care e diferenţa dintre stage 1 şi 2 ca putere şi cuplu? Se poate pune direct stage 2 pe un 1,5 de 68 de cai şi la ce preţ? Zici că vi în Sibiu în august; iei sculele cu tine?

              Comment


              • Salut.. as vrea sa fac si eu o programare in Bucuresti pentru chiptuning la Logan 1.5 DCi 70CP. Cand ar fi timp ?
                Care este pretul pt. stage 1 / stage 2 ?

                Comment


                • Originally posted by Fyrestarter View Post
                  @doc: care e diferenţa dintre stage 1 şi 2 ca putere şi cuplu? Se poate pune direct stage 2 pe un 1,5 de 68 de cai şi la ce preţ? Zici că vi în Sibiu în august; iei sculele cu tine?
                  Da, se poate pune direct varianta Stage 2. Costul este de 500 RON la stage 2. Diferentele de putere si cuplu intre cele doua variante nu sunt foarte mari, 5-6CP la putere si vreo 8-10Nm la cuplu.

                  Originally posted by sabinus View Post
                  Salut.. as vrea sa fac si eu o programare in Bucuresti pentru chiptuning la Logan 1.5 DCi 70CP. Cand ar fi timp ?
                  Care este pretul pt. stage 1 / stage 2 ?
                  Suna-ma la 0751.194.100 si rezolvam. Timp imi fac cand e nevoie. Stage 1 costa 350 RON si Stage 2 costa 500 RON.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Salut, ai cumva drum la Ct saptamana asta?

                    Comment


                    • Nu, nu am.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Salut Doc. Am un Logan Ambition, Aprilie 2008, 1.5 dCi E4, 50 kw, 58000 km. M-ar interesa o remapare stage 1. Masina e cumparata in leasing, deci pana o achit este proprietatea firmei de leasing si ca utilizator in talon e trecut tata. Daca ma hotarasc o aduc, e vreo problema daca vin eu? Bineinteles, cu toate actele la mine. Pretul s-a mai schimbat?
                        Last edited by Aragorn; 16 August 2011, 14:17.
                        Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

                        Comment


                        • Normal ca o poti aduce tu, daca ai carnet. Nu iti cer actele masinii pentru o simpla modificare de soft. Pretul a ramas acelasi - 350 RON pentru 1.5dCi.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • DOC am si eu un prieten, e de la noi de pe forum, are 1.4 mpi, cand ai timp sa-i faci un soft, si cat mai costa???
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • DOC, dupa aproape doi ani de cand nimeni nu-i da de cap tremuratului dintre 2000 si 2500 de ture si un motor desfacut, inclin sa cred ca mapa ta are o mica hiba acolo. crezi ca putem sa ne vedem intr-o zi sa o mai ajustam cumva? e ca si cum bobina nu primeste semnal pe un cilindru, sau da scanteie gresit. motorul "balbaie"si se zguduie. doar la turatiile alea. in rest mere ca ceaiu.

                              Comment


                              • ca ceaiu e un termen pozitiv sau negativ ?
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google