[VAND] Dacia SupeRNova Clima 2001

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] Dacia SupeRNova Clima 2001

    Pret: 6000 lei
    Motorizare 1.4MPI, 55 kW
    Culoare: albastru catifea
    ITP: 12.11.14
    RCA: 20.01.13
    ROV: 23.07.13
    Stare: neavariata
    FARA ACCIDENT
    Contact: o769 753 45o

    Auto a beneficiat de garaj 5 ani, are 81000 km in prezent, sunt proprietar din iulie 2012 (cumparata la 73700 km). Ma vad nevoit sa o vand din cauza problemelor financiare. Interior impecabil, masina de nefumator.

    Dotari (din fabrica, perfect functionale): aer conditionat, inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie (2 buc.), radiocasetofon + 4 boxe, proiectoare de ceata, alarma cu senzori volumetrici la interior, volan reglabil, jante aliaj, bancheta rabatabila fractionat.

    Schimbate de mine in decurs de 6 luni: toate filtrele MANN (aer, ulei, benzina) + ulei Mobil Super2000 10W-40, placute frana OEM, racorduri frana fata OEM, lichid frana TRW, rulment spate SKF, cruce ax volan, cap de bara OEM, distributie (curea Conti, rola SNR), pompa de apa HEPU, antigel OEM, termostat FACET, curea alternator + compresor Gates, etrieri OEM-sh, pivot Lemforder.

    Detin caiet de service + facturi la interventiile efectuate de fostul proprietar in reteaua Dacia (2003-2011). Cele schimbate de mine se pot vedea cu ochiul liber. Ireprosabila mecanic si electric. "Nu bate, nu troncane".
    Are anvelope noi, Nokian W+, montate in octombrie 2012, cu factura si garantie 2 ani. Directia merge incredibil de usor (pentru o SupeRNova).
    Detin cam toate bonurile de benzina, a "halit" numai benzina CO99 in marea majoritate a timpului. Rezerva este noua, nefolosita, mecanismul de blocare fiind gresat regulat.
    Nu duce lipsa de rugina, insa se mentine la un nivel minim, nealarmant.

    Si acum, poze:
    Attached Files

  • #2
    Sus cu ea.

    Comment


    • #3
      O masinuta ce arata bine pentru varsta ei. La banii ceruti nu prea scoti cat ai platit la achizitie+ ce ai investit in ea, dar asta e piata.

      O alternativa pentru cine vrea o masina pusa la punct si fara mari cheltuieli de intretinere.
      Bafta la vanzare.
      Up!

      Comment


      • #4
        Multumesc! Mare dreptate ai. Aviz amatorilor: daca o luam cu gandul sa o "marit", nu mai investeam atat in ea. Nici sa pierd prea mult la ea nu imi permit, mi-as bate joc de munca mea si banii mei. Am luat-o cand aveam un serviciu stabil la care am renuntat pentru a ma reinmatricula la facultate si am nevoie de banuti pentru taxa.

        Masina poate fi vazuta in Regie.

        Comment


        • #5
          @myke

          pune si o poza cu oalele din porbagaj ....
          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

          Comment


          • #6
            Poze cu oalele. Amortizorul din dreapta are si el capacelul, l-am dat jos doar in poza.
            Attached Files

            Comment


            • #7
              Masina buna si rezistenta, spor la vanzare, la banii astia nu ai alternativa mai buna. Mult succes, stiu ce inseamna supernova cu toate hibele ei (doar la articulatii)
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #8
                Mersi! Ce hibe are la articulatii, de curiozitate?

                Stiu ca nu e un anotimp bun pentru cumparat masina, dar in cazul de fata aveti de-a face cu un mic "tractoras" pregatit pentru cele mai grele conditii. Dovada stau pozele, am intrat in zapada pana la nivelul proiectoarelor si nu am avut probleme. Calitate Nokian.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  imi picau foarte des bieletele, pivotii la fel, suspensie rigida de scartaie tot bordul,
                  are stabilitate buna pe curbe, portbagajul nu s-a inchis corect toata viata ei de noua
                  in rest foarte ok...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • #10
                    Depinde foarte mult si de producatorii acelor piese. Deocamdata nu am schimbat decat un pivot si am pus Lemforder. Nu cred ca puteam pune ceva mai bun.

                    Comment


                    • #11
                      Salut. Cam care ar fi pretul taxei auto, in vederea inmatricularii?
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • #12
                        Salut,se plateste acea taxa,timbrul verde sau cum ii zice, se auzise ca se plateste o taxa la cele sub 2007, a intrat in vigoare ?, intreb pentru ca multi zic ca ar fi intrat,insa nimeni nu stie ceva concret

                        Comment


                        • #13
                          Sincer habar nu am, nici daca a intrat in vigoare si nici cum se calculeaza asta. am auzit "einspe mii" de variante.
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • #14
                            Teoretic taxa vietii e de 1313 euro. Dar e in curs de modificare, fiind aberant de mare.

                            Comment


                            • #15
                              daca as afla,ca taxa este mica acum as zice ca este a mea.pacat de asa bijuterii.super masinuta.da pm cu ultimul pret.vreau sa merg cu ea.
                              Last edited by leo_negrescu; 17 January 2013, 02:15.
                              sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google