[VAND] Dacia Logan 1.6 16v + GPL Prestige

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [VAND] Dacia Logan 1.6 16v + GPL Prestige

    Dacia logan 1.6 16v Prestige 2009 Martie

    1.6 16v 105 cai + GPL BRC Sequent 24.11 montata in august 2012 cu garantie 2 ani
    Este modelul de Prestige facelift cu 4 airbaguri.

    Se da cu anvelope de vara michelin Energy Saver

    Stare impecabila cu foarte multe piese noi ( distributie, 4 amortizoare, discuri + placute, ambreiaj ).
    La care ofer detalii despre absolut toata istoria masinii cu bune si cu rele.

    Pret: 5000 eur
    Attached Files

  • #2
    Cati km are?

    Comment


    • #3
      maine poimaine face 74.000

      Comment


      • #4
        4000euro si maine vin sa o iau

        Comment


        • #5
          @danni0, ai si tu putin bun simt(fara suparare), cu 4000 de euro se dau si acum PH1 16v din 2006-2007, acesta este PH2 din 2009 si pe deasupra mai are si GPL (care si el costa in jur de 800 de euro)

          @alessandro, bafta la vanzare!
          My Ride - Prestige 1.6 16v

          Comment


          • #6
            Anunt valabil !

            Comment


            • #7
              razvanamza...si eu daca aveam 9000 de euro imi luam logan nou nout cu ce optiuni imi doream dar vezi tu ...ma invart pe la 4500-5000 de euro si m-am reorientat catre un logan second hand. Hai sa lasam omul sa-si vanda masina si sa nu mai venim cu chestii de genul ,,NU LASA LA PRET,, sau ,,IN LOCUL TAU CEREAM MAI MULT,, deoarece ii poti crea o stare de euforie proprietarului si s-ar putea ca cineva sa vina cu 4900 ca atata are si proprietarul sa nu o dea deoarece multi de pe club i-au spus sa nu dea masina sub 5000 de euro. Uite asa se blocheaza piata auto SH. Daca tot spui ,,daca aveam ,, du-te frumos la banca fa un imprumut de 5000 de euro si ,,daca aveam,, se va transforma in ,, am 5000 de euro ,, si uite asa iti vei putea cumpara loganul mult dorit.

              On topic: Spune-mi te rog daca masina prezinta mici sau mari zgarieturi, daca a fost vreo problema la motor, daca are carte service cu reviziile la zi . Un ultim pret se discuta la vizualizarea masinii sau este fix?
              Multumesc anticipat pt. raspunsuri.

              Comment


              • #8
                Salut, pretul este fix 5000.

                Toata istoria masinii, de la inceput pana in prezent se poate vedea pe threadul meu de la My Ride.

                Vopseaua nu prezinta nici un fel de zgarieturi. A fost vopsita integral pe CASCO anul trecut.

                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                Comment


                • #9
                  Anunt valabil !

                  Comment


                  • #10
                    sal

                    ce consum ai in oras si modificari aduce in timp motorului folosirea GPL ului cu stima! nu lasa din pret, bafta la vanzare!

                    Scrie romaneste!!
                    Last edited by Cezar; 16 February 2013, 09:06.

                    Comment


                    • #11
                      In oras consuma 10-11 GPL.
                      Intrebarea legata de modificari nu prea o inteleg !
                      Modificari in sensul de uzura ?
                      Asta decat timpul si kilometri o arata.

                      Comment


                      • #12
                        sal

                        multam Cezar..... era din cauza vitezei stai linistit, in atatia ani de scoala medicala am invatat foarte bine sa scriu da ma intrebam pentru ca eu am diesel, ce uzura apare in motor dupa folosirea GPL ului si la cati km, m ar interesa pentru ca poate la un moment dat o sa mi iau o masina cu GPL, multumesc

                        Comment


                        • #13
                          uzura (daca apare) vei avea la scaunele de supapa. dar la economia facuta, 500 de lei sa refaci chiuloasa e nimica toata. si daca tot o dai jos, iei din ea si 0,5mm. gazul se impaca mult mai bine cu raport compresie de peste 10, deci poti creste puterea, sau optimiza consumul. gazul suporta avans mult mai mare (are CO 101, sau 120-dupa alte surse), deci cea mai agresiva mapa pentru benzina este chiar "blanda" pentru gpl. La dacia veche, ca sa mearga perfect pe gaz, roteai delcoul mult mai mult decat pentru benzina, si, de obicei, mergea rau pe benzina.

                          dezavantajele sunt minime in cazul folosirii gpl, iar costurile aferente unei defectiuni sunt nesemnificative comparativ cu o patanie la diesel. de exemplu o rampa de injectoare cam 400 de lei, niste injectoare de dizal peste 1000, etc. nu ai turbina care te poate lasa, nu ai pompa de inalte. ai un "plaman" pe care cu 200 de lei il schimbi cu totul. deci go for it...

                          Comment


                          • #14
                            Sus pentru o masina deosebita, la care am lucrat si eu cu drag.

                            Vopsea noua, instalatie GPL noua, distributie noua, ambreiaj nou... Asta e masina unui perfectionist!
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              nu lasa din pret! un pret foarte bun! dar de ce ai vopsit'o integral?
                              Alex GNA

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google