[VAND] Logan Ambition 1.6 MPI E3 (2005)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pastreaz-o,cel mai bine!
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • #17
      Ok, si pozitia (X) din talon?

      Comment


      • #18
        Originally posted by enderro View Post
        Ok, am pus pozele! Deci?
        E Euro3. Ai demonstrat doar ca nu stii ce vinzi.
        In rest, nota 10 pentru transparenta.

        Comment


        • #19
          Tu ai inmatriculat-o in martie,eu am una ce este in mai inscrisa..Dupa mine nu ai cum sa ai E4..Daca vrei,cel mai sigur mergi la RAR.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • #20
            La X in talonul meu scria E6..... Inseamna ca Logan-ul meu 2005 era primul Logan Euro6 din lume?
            E seria CIV.
            Last edited by mr.K; 26 October 2014, 11:40.

            Comment


            • #21
              Originally posted by enderro View Post
              Ok, si pozitia (X) din talon?
              Conform legendei talonului: Seria cartii de identitate a vehiculului

              Comment


              • #22
                Eu zic sa rogi pe cineva sa iti modifice titlul anuntului, induci lumea in eroare, diferenta de timbru de mediu de la E3 la E4 e uriasa, raportat la valoarea de piata a masinii.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by mr.K View Post
                  E Euro3. Ai demonstrat doar ca nu stii ce vinzi.
                  In rest, nota 10 pentru transparenta.
                  Ne cunoastem, ti-am gresit cu ceva de esti asa binevoitor?? Am incercat sa-ti bag masina mea pe gat??M-am uitat in talon, la pozitia 10. Acum am vazut ca in CIV este trecut E3.

                  Este greseala mea si o sa rectific - ori prin scoaterea masinii de la vanzare ori prin modificarea pretului! Dar de aici pana la.....
                  Pfff

                  Comment


                  • #24
                    Ceea ce nu invata un roman, e sa multumeasca pentru ajutor.
                    Nu e nevoie sa-mi multumesti ca te-am ajutat sa nu te faci de ras in fata unui cumparator, cand venea sa vada masina, daca il contraziceai cum ai facut si cu noi.

                    Comment


                    • #25
                      Ceea ce nu invata un roman este ca totul tine de atitudine/formulare. Daca ma contraziceam cu voi, nu puneam pozele si o tineam pe a mea in continuare. In schimb am pus pozele si am cerut ajutor!!

                      Ca sa nu degeneram, Multumesc pentru ajutor, indiferent de forma sub care a venit!!

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by mr.K View Post
                        E Euro3 100%, Euro4 sunt cele fabricate incepand cu iunie 2006.
                        Mai degrabă Euro 4 sunt cele fabricare începând cu august - septembrie 2006.
                        A mea e fabicata la jumătatea lunii iulie 2006 și e 100% Euro 3.

                        Inițiator, având în vedere aspectul ăsta deloc neglijabil, io zic ca mai mult de1200 - 1300 euro nu- ți iei pe ea...din păcate.
                        Last edited by Kojak; 26 October 2014, 12:35.

                        Comment


                        • #27
                          Era prea fain sa fie adevarat. Da' cu o taxa de nivelul acela....brrr, mi-e si frica sa ma apropii de ea. Spor la vanzare.

                          Comment


                          • #28
                            Revin cu intrebarea:
                            Se poate pastra numarul de inmatriculare, respectiv proprietarul actual in talon?

                            Asta presupune contract de vanzare cumparare, scot masina de la Taxe si impozite, introdus de noul proprietar la Taxe si impozite si optional procura notariala. (Asa mi-am vandut si eu masina acum ~2 luni).

                            Asta presupunand ca pretul ramane cel actual.

                            Comment


                            • #29
                              Parca nu dorea lucrul asta plus ca daca iti ia talonul nu cred ca tu vei putea ridica talonul de la Politie,ci doar proprietarul de drept al vehiculului..El este undeva departe..ce faci?Mergi cu ea,iei vreo amenda de rovinieta,cu i crezi ca i vine amenda?Lui,desigur!!
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • #30
                                is mii de masini vandute astfel. desigur sunt si incoveniente, dar banii sunt pe primul loc ...
                                si eu am o masina care nu i pe numele meu. pana legea nu va restrictiona astfel de vanzari-cumparari trebuie sa fii nebun sa dai pe o masina o suma si pe taxa aproape aceeasi suma.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google