Bravo Politia Rutiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Bravo Politia Rutiera...In sfarsit fac si ei un lucru bun...Dezapezesc arterele secundare ))))

    ...de doi lei :p

    Comment


    • #62
      Cei care primiti blitzuri de la politie cand stau cu radaru, va spun eu explicatia: aia cu radaru sunt de la municipiu si aia din masina de politie care dau blitz sunt localnicii )
      Si ca sa se xxxx intre ei (ca nu-i suporta p-astia de la minicipiu), ''ajuta'' uneori pt incasarea a cat mai putine amenzi.
      E verificata treaba.

      PS: in weekendu' trecut, in Sag (de Timisoara) un Garcea (era radar) mi-a vazut cat se poate de clar cand m-am uitat la el - mimica buzelor: ''sa-mi s**i P**a'' ))
      Last edited by Octavian; 21 July 2008, 00:29.

      Comment


      • #63
        Ah ca mi-ai adus aminte. Pe vremurile cand eram tanar si diliu am vazut radarul mai de departe am redus de tot si am trecut cu treapata a 1-a pe langa el la misto. Cand am trecut pe langa ei m-am uitat la ei dar au intors capul chipurile ca nu ma vad .
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #64
          tanar si diliu ...Tare! ))
          Stii, unii isi mai revin cu trecerea anilor, altii sunt irecuperabili.
          Eu mi-am revenit dar partial, pt Garcea mi-a ramas un sentiment de repulsie.

          Comment


          • #65
            Bravo andrei gheorghe ai o bere de la mine!
            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

            Comment


            • #66

              Last edited by CosTin; 23 July 2008, 22:16.
              In tara momentan.

              Comment


              • #67
                Suru - E grav daca gandim asa. Daca ajungem sa incurajam un dobitoc sa scuipe politia care l-a orins baut la volan, atunci e foarte grav.

                Comment


                • #68
                  Ca tot vorbim de militieni . 2 poze :

                  1. Unde se odihnesc comunitarii de obicei dupa ce obosesc patruland ( in spatele pietei Delfinului ) .
                  2. Parcare comunitari pe Sos Fundeni
                  Attached Files
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #69
                    Eu unul tre' sa recunosc ca ieri politia rutiera-departamentul inmatriculari s-a miscat exemplar. Ma refer la politia caras-severin. Masina am inmatriculat-o intr-o singura zi, comportamentul celor de acolo ar putea fi exemplu pt alte judete.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #70
                      Seda , cred ca asta se intampla acum peste tot . In Bucuresti dupa 2 ore de la depunerea actelor iti ies si talonul si placutele . Au program pana la 20.00 , daca depui actele la 17.50 le iei in aceeasi zi . Daca le depui dupa 17.50 le iei a doua zi .
                      Dar oricum , se intampla asta pentru ca se supun unor ordine venite de sus care nu le schimba nici comportamentul ca oameni nici pe cel ca participant la trafic .
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #71
                        Da, si in Bucuresti, la sediul din Pipera se intampla la fel. Dar aici sunt cozi la depunerea actelor, unde pierzi cel putin 1 ora.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #72
                          De cozi nu vrobesc...Dar oamenii din spatele ghiseului se comporta civilizat.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #73
                            Si la Braila se misca bine cei de la inmatriculari. Se sta la cozi dar ei se misca cat de repede este omeneste posibil. Nu glumesc.
                            O chestie interesanta: politistul care mi-a luat actele cand am inmatriculat Loganul este unul si acelasi cu cel care m-a examinat cand am luat permisul.
                            Si o intrebare: Comunitarii nu sunt fostii gardieni publici?
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #74
                              Ba da, comunitarii au fost gardieni publici. Acum mai nou, in Bucuresti, nu mai stau cei de la Rutiera in unele intersectii, ci Comunitarii.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                Pai da , stai la coada , dar stai civilizat pe scaun si astepti sa-ti apara numarul pe afisaj si ghiseul la care sa te duci , nu mai stai ca pe timpuri precum oile in staul . Si daca nu ar fi unii care se duc cu actele in neregula ai astepta si mai putin . Eu cand am depus actele mai mult mi-a luat sa ajung la masina decat sa depun actele . Sa nu mai zic ca au si parcare acum .
                                B -X X - DDF x 2

                                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google