Bravo Politia Rutiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Rusine, Rusine Rusine Sa Va Fie Hoti, Magari Si Ticalosi
    Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

    Comment


    • #77
      In Romania nu mai ma mira nimic. Oare ce pregatire au comunitarii de li se da pe mana o intersectie? Parca am mai spus: in viata mea un singur politist am vazut sa stie sa dirijeze o intersectie cu adevarat. Dar stiti cum era? Ii mergeau mainile de parca avea motoras la ele.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #78
        Pai au fost invatati sa faca balet )

        Comment


        • #79
          Originally posted by Cristi_LCD View Post
          Oare ce pregatire au comunitarii de li se da pe mana o intersectie?
          Nici una. In plus de asta am mai vazut o chestie care m-a amuzat, o doamna politista care statea pe trotuar si dirija circulatia, iar Politistul de la Rutiera o urmarea din masina.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #80
            Originally posted by iuli81 View Post
            Suru - E grav daca gandim asa. Daca ajungem sa incurajam un dobitoc sa scuipe politia care l-a orins baut la volan, atunci e foarte grav.
            trebuie sa vezi secventele de la mircea badea ca sa intelegi ca meritau sa fie scuipati.
            gunoaiele astea fac abuz de putere.
            mare branza a baut un cocktail pe o terasa si lau oprit dupa 100m pentru ca stiau ca a baut.Lau vazut pe terasa.
            vesnica panda.Probabil la comanda paparazilor.
            visul meu nu e sa scuip un politist ci sa intru in ei din spate pentru ca primesc doar 2 puncte.

            Comment


            • #81
              Originally posted by suru View Post
              ...Sa intru in ei din spate pentru ca primesc doar 2 puncte.
              3 puncte si o amenda de 200ron (100ron in 48 de ore) ... Numa sa nu faca abuz de putere si sa iti puna mai multe in carca
              ...de doi lei :p

              Comment


              • #82
                Nu pot face abuz de putere, mai ales daca sunt comunitari sau de la rurala, pentru ca nu cerceteaza ei cazul, ci cei de la rutiera. Daca sunt de la rutiera, e alta treaba.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #83
                  Salutare tuturor!
                  Am un prieten care de vreo 3 zile a luat amenda 200 lei si 3 puncte pentru folosirea proiectoarelor de ceata pe timp de zi, asa ca atentie ca este prevazuta sanctiune pentru utilizarea acestor lumini altfel decit pe timp de ceata.
                  Sincer sunt foqrte bune noapteapentru ca maresc foarte mult vizibilitatea, dar asta e.
                  In majoritatea tarilor U.E. Este interzisa utilizarea lor decit in conditiile legii si amenzile sunt usturatoare.
                  sigpic
                  VIATA ARE PRIORITATE

                  Comment


                  • #84
                    Ai putea sa-l intrebi pe ce baza legala a fost amendat? Adica un articol, un normativ, ceva...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #85
                      @suru stai linistit ca intra ei unii in altii daca ai rabdare . Si nici nu-ti strici masina de pomana.
                      Apropo de comunitari: la Braila sunt dotati cu Logane model nou. Si cu motoare de 1.6 16v. Iar rutierii au doar 1,4 .
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by andrei View Post
                        Ai putea sa-l intrebi pe ce baza legala a fost amendat? Adica un articol, un normativ, ceva...
                        Da Andrei am vazut procesul verbal si incadrarea era Art.108, pct1/b/8 care zice:,, folosirea luminilor de ceaţă în alte condiţii decât pe timp de ceaţă; si binenteles si art. Care sanctioneaza ceva din art.100 sau cam asa ceva.
                        sigpic
                        VIATA ARE PRIORITATE

                        Comment


                        • #87
                          A incadrat corect. Legea este OUG 195/2002 modificata prin OUG 69/2007.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #88
                            Am folie pe toate... + alea din fata ce e drept alea is mai inchise decat legal
                            m-a oprit politia si mia zis ca nu is autorizate foliile .. Si le-am aratat certificatu .. Cu tot cu foaia de la firma respectiva .. Am si abtibildurile alea lipite pe luneta si spate laterale
                            firma e SOLAR ZONE ... Aduc si ceva poze ?(pe langa cea atasata)
                            lamuriti`ma si pe mine va rog
                            Attached Files
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #89
                              Raduprov si eu am luat amenda pentru geamuri ionizate si am castigat procesul.
                              daca te amendeaza si sti ca le-ai facut legal dai in judecata si nu mai stai cu ei la taclale.

                              Comment


                              • #90
                                Weekendu' asta, mai exact vineri seara, am ramas fara permis in jud Brasov, la iesirea din Predeal, spre BV. Depasire pe linia continua, 15 zile dovada.

                                Cu ocazia asta am o dedicatie speciala pentru agentul Draghiu Alexandru de la Politia Rutiera Brasov. Domnule agent, stati linistit si nu va stresati de resurse alimentare in iarna care urmeaza pentru ca v-am umplut eu frigiderul si o sa incerc sa vi-l umplu zilnic, pe tot parcursul celor 30 de zile de suspendare. Asa ca o sa va ajunga mult si bine. Eventual, mai cumparati frigidere ca sa nu se strice.

                                Stiu, am fost vinovat si asta este. Inainte, cand se rugau ei de tine sa nu-ti ia carnetul, sa ii ajuti cu o atentie, nu eram multumiti. Acu ca se iau carnetele fara comentarii, am vrea sa mearga cu spaga. Oricum, in ultimii 4 ani fac foarte des B - Sighisoara si la cate am facut pana acum zic eu ca 30 de zile penalizare e ok :P
                                Last edited by iuli81; 1 September 2008, 10:30.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google