Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se pooate regla gpl ul din soft sa consume cat benzina ? sunt intereseat sa mi pun pe 16 v.

    Comment


    • GPL pe 16 valve, asta da combinatie, go for it, asa mi-ar fi placut si mie un Logan. Da, se poate regla sa consume mai putin decat pe benzina dar ma tem ca va trage mult mai prost pe gaz apoi.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • salut, mie mi-a iesit o medie de 6.5 l , pe o distanta de 3000km
        My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

        Comment


        • Salut, am montat si eu de 2 saptamani o instalatie de gaz Tomasetto, sunt foarte multumit de ea pana acum nu am facut decat 700km, si pot sa va spun ca innainte de a monta instalatia, aveam un consum mediu de 7,4 acum este de 9 l. Prima data am bagat 36 l gaz cu care am facut 397 km, 80% in afara orasului. Asta ca sa va faceti o idee despre consumui pe care il am.

          Comment


          • Sa o stapanesti sanatos si fara incidente
            E un consum normal, cam asa este si la mine cu instalatie Milano.

            Comment


            • mie mi-a consumat 14.7 l la 90 de km in bucuresti ... am consumat tot gazul si am pus 14.7 si am mers pana a inceput sa bipuie... devine din ce in ce mai enervat, mai ales ca astia au scumpit iar gazul ...

              deci rezulta un consum de aproximativ 16% , ori sunt eu prea nervos, ori are masina ceva ...
              Last edited by Adrian15; 21 February 2010, 01:42. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Mi se pare foarte mult 16....ori ai calculat gresit ori e ceva in neregula la masina ta....mergi la o verificare...

                Comment


                • stie cineva daca la schimbarea filtrelor de gaz de la landi renzo (sau cum s-o numi instalatia din fabrica) trebuie refacuta calibrarea dupa inlocuire sau trebuie facut ceva?
                  My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                  Comment


                  • Din cate stiu eu trebuie recalibrare...la fiecare 6 luni trebuie revizie.

                    Comment


                    • unde se poate face recalibrare? are idee cineva cat costa?
                      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                      Comment


                      • Consumul de iarna cu zapada l-am avut undeva in jur de 12 poate si un pic(insa sant foarte multumit) acum ca au revenit temperaturile normale a scazut si consumul pe la 10%.

                        Comment


                        • Nu stiu alti cum si cat consuma, dar mie la un plin de GPL - 53 litri merg 760 km !
                          Mizil - Ploiesti (in Oras) - Campina (in oras) si retur ......
                          Instalatie Milano montata acum 2 ani....

                          Comment


                          • Da nu cred ca pe unde mergi tu este aglomeratia orasului nostru. Oricum ai un consum super ady.

                            Comment


                            • Eu prin Campulung am un consum de gpl 11,6 % ....

                              Comment


                              • facut azi plin la gpl de 70 ron am butelie toroidala de 35 l ( asa scrie pe ea ) am facut 110 km in zona de munte am si urcat dar am si coborat , am mers 10 km numai cu treapta 2 pe drum de tara si am refacut iar plinul la aceeasi statie si a mai intrat 5,9 litri de gaz adica 13 ron . la banii astia sunt super multumit de cei 100 km facuti . acum vreau sa vad km cu un plin de gpl .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google