Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiar sunt curios pe unde ai scos tu consumul ala cu 1.6 . Nu ca nu te cred dar eu n-am mai vazut consum de ala de multa vreme. AM si uitat cum arata Bucurestiul cat de cat liber.

    Comment


    • Circula noaptea pe centura de nord
      Sa scoti sub 9% in oras cu 1.6l este vis erotic pt orice taximetrist ... ar avea orgasm instantaneu...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • EU as fi multumit si cu 10 in oras. Ma scoate la drum lung in schimb. Am scos pe vreo 400 km 8.8 cu masina incarcata pana la refuz.

        Comment


        • de curand mi-am montat si eu un landi renzo pe un duster si ramasasem dator cu un consum dupa ceva km
          deci:in oras 9.5 iar la drum intins 7.8-8
          de mers am mers normal adica un 90-100 in afara

          Comment


          • Originally posted by moog View Post
            Circula noaptea pe centura de nord
            Sa scoti sub 9% in oras cu 1.6l este vis erotic pt orice taximetrist ... ar avea orgasm instantaneu...
            nu sunt taximetrist si lucrez la tura de 24 ore,8 ture pe luna,plec dimineata la 6 si ma intorc a doua zi in jur de ora 9,circulat pe traseul sos alexandriei-piata rahova-piata ferentari-eroii revolutiei si retur

            Comment


            • MCV-ul meu consuma in medie GPL cam 10-11l/100 km, iar benzina cam 8-9 l/100 km...pana la urma consider ca e bine...ce sa fac!

              Comment


              • Dupa lungi reflectii si cautari pe internet, ieri de ziua mea (sf. Mihail) mi-am facut singur un cadou si am pus gaz pe masina, o instalatie Landi Renzo cu rezervor toroidal de 54 litri. Este in probe consumul o sa revin cand termin primul plin de gaz !

                Comment


                • acuma ce faci , ai impanzit topicurile cu gpl ca ti`ai pus gaz ? foarte bine , dar acelasi text pe 10 topicuri nu prea e bine...

                  Comment


                  • Originally posted by CataFOF View Post
                    acuma ce faci , ai impanzit topicurile cu gpl ca ti`ai pus gaz ? foarte bine , dar acelasi text pe 10 topicuri nu prea e bine...
                    Ai dreptate, dar eram asa de incantat de cum merge !

                    Comment


                    • Helloooooouuuuuu
                      O carutza de topicuri cu aceeasi chestie ?
                      Ai dat anunt in ziar ca ti-ai pus GPL ?
                      Sa ne auzim la fel de bucurosi si la vara
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Am facut in Bucuresti 450 km. cu 50 litri de gaz .

                        Comment


                        • Putin, ai motor mic sugaretz.
                          Eu am trecut putin peste 1000km si mai am un sfert de rezervor, mers la consum , maxim 1000rpm.


                          acest text exte un pamflet, tratat ca atare da ?

                          Comment


                          • mai adauga la acel maxim RPM.
                            La ceea valoare esti un pic mai sus de relanti.
                            ex:
                            Logan Laureat 1,2 16V mpi E5N-2012-->2022(112.100km)
                            Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->2012(76.100km)

                            Comment


                            • Originally posted by leutzul View Post
                              Am facut in Bucuresti 450 km. cu 50 litri de gaz .
                              E normal consumul tau. Ai avut consum de aproximativ 11 litri la 100 de km.

                              Eu am tot 1.4 cu GPL si am consum urban de 10 litri la 100 de km in Sibiu.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • Urban 8.4%; afara 7,2%, fara forja cu media 90/h.
                                Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
                                Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google